☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cand te indragostesti

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
♥ΑиgεІ DενіІ♥
Membru Inactiv
Membru Inactiv
♥ΑиgεІ DενіІ♥


Mesaje Mesaje : 1
Puncte Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0

Cand te indragostesti  Empty
MesajSubiect: Cand te indragostesti    Cand te indragostesti  Icon_minitimeMar Sept 20, 2011 5:30 am

Buna tuturor!!! happy2 M-am gandit sa incep un nou fic!! heh Sper sa va placa!! a hug Este vorba despre celebrul cuplu Sasuke Si Sakura dar mai multe nu va spun!Spor la citit si astept ori ce fel de critica ori cat de dura ar fi yeah


Capitolul 1


Sakura P.O.V.:

Ce este dragostea?Un sentiment nobil si pur ce te face sa uiti de tot si de toate.Cand te indragostesti simti mici fluturasi in stomac si si inima iti bate cu putere.Nu ai pofta de mancare si mai mereu te gandesti la persoana iubita.Poate ca alti adolescenti stiu ce este dragostea dar eu niciodata nu am simtit-o.Ma numesc Sakura Haruno si am 17 ani.Locuiesc in Tokio mai exact Konoha .Parinti mei mai mereu sunt plecati de acasa.Mama mea este celebra creatoare de moda Kira Haruno iar tatal meu se numeste Daisuke Haruno.Eu si fratele meu pe nume Kevin stam singuri intr-o vila de 2 etaje.Cu toate aceste ganduri am uitat sa ma duc la culcare pentru ca maine reincepe calvarul numit scoala.Ma asez in pat inchizand ochii si ducandu-ma numai decat in lumea viselor nestind ce ma asteapta maine.

Autoarea (eu):

Dimineata sosi cu repeziciune .Razele soarelui se arata incetul cu incetul incalzind bolta cereasca.Pasarelele cantau voioase anuntand noua zi ce este pe cale sa apara.Intr-o camera mica cu pereti colorati lila dormea linistita o fata cu parul rozaliu pana la umeri si ochii verzi ca iarba prospata de primavara nestind ca in acea zi avea sa cunosca pe cineva cei va schimba complet viata.

Sakura P.O.V.

Dormeam linistita pana ce ceasul a avut grija sa ma trezeasca la realitate.Inca o zi de luni incepe.M-am ridicat lenes din pat si cu pasi marunti m-am indreptat spre baie pentru ami face ''siestra,, de dimineata.Dupa 5 minute am iesit din baie indreptandu-ma spre dressing pentru ami alege imbracamintea pentru ziua de azi.Dupa ce m-am holbat zece minute la haine mi-am ales o pereche de colanti negri cu buline albe,un tricou alb cu o inimiora pe el in care scria ''Love is in full swing '',si niste balerini albi.Parul l-am lasat desfacut iar bretonul mi l-am prins cu o agrafa verde.Mi-am dat cu putin luciu de buze cu gust de capsiuni si gata.Mi-am luat geanta cu Hello Kity in care aveam cartile,caietele ,penarul ,telefonul si Mp3 playerul si am coborat jos.
-Buna dimineata Saku! ma saluta fratele meu zambaret ca de obicei.
-Buna dimineata Kevin! il salut eu cu zambetul pe buze.
Si am tot continut sa povestim pana am terminat micul dejun.Acum ne indreptam spre cosmarul numit scoala.Pe drum toti golani ma fluierau .Al n***i voi nu aveti altceva de facut?Imi spun eu in minte.Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de Kevin care ma anunta ca am sosit.Pasesc incet in curtea scolii impreuna cu fratele meu .Ne luam la revedere indreptandune fiecare spre prieteni nostri.Ajungand in dreptul prietenilor mei nu ezit sa i salut de dimineata:
-Buna dimineta gasca! spun eu cu zambetul pe buze.
-Buna dimineata Saku! spune Hinata cea mai buna prietena a mea.
-Hei gays ,ati auzit vestea cea noua? intreaba Temari curioasa.
O Doamne cu atata agitatie am uitat sa imi prezint prieteni.Ciudat ,nu?Deci cum spuneam Hinata este cea maiu buna prietena a mea si tot odata timida grupului.Temari este cea mai crazy persoana pe care o cunosc si tot odata si rebela grupului.Naruto este hiperactivul grupului si un prieten bun tot odata.Ino este creativa grupului si te scapa din orice problema ai avea vreodata.Ten Ten este cupidonul grupului.Cidat dar cupleaza ori ce cuplu indragostit.Shikamaru este lenesul grupului dar totusi un prieten de nadejde cand ai nevoie.Garra este o persoana inchisa in el dar daca il cunosti de aproape si te imprietenesti cu el este o persoana grozava.
-Ce veste ? intreb eu surprinsa .
-Vom avea doi colegi noi! spune Temari entuziasmata.
Dar nu mai apuc sa zic nimic deoarece aud sunetul strident al clopotelului ce anunta inceperea orelor.Eu si gasca mea intram in clasa asezandune fiecare in banca lui.Eu stau impreuna cu Hinata in banca.Hinata si eu ne-am am inceput sa povestim asteptand cu toti sa apara dirigintele nostru Kakashi Hatake in varsta de 25 de ani.Cam tanar dar nu ai ce face.Cam toti profesori sunt asa.Sirul gandurilor imi este intrerupt de usa ,in clasa facandusi aparitia dirigintele nostru Kakashi Hatake impeuna cu ...SUSPANS!!!
Sus In jos
Bishop †
Cronicar Dramatic
Cronicar Dramatic
Bishop †


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 160
Puncte Puncte : 289
Reputatie Reputatie : 11
Varsta : 28

Cand te indragostesti  Empty
MesajSubiect: Re: Cand te indragostesti    Cand te indragostesti  Icon_minitimeMier Sept 21, 2011 9:03 pm

Păi l-am citit şi pe alt site(se ştie), las acelaşi com.
Nu prea ai specificat cum ai dori să fie critica, dar mă gândesc că nu o vrei foarte dură. Bine îţi spun că asta mai şi depinde de felul în care scrii, dar la tine totul e în regulă. :]

E cam scurt capitolul, normal ar trebui să scrii mai mult. Nu te opri şi tu aşa cum fac totiţi la momente "culminate" - care sincer nu prea mai sunt, din moment ce ideea este cam uzată şi prin cap ne trece cine ar putea fi indivizi.
Dacă nu mă înşel am citit ceva din ficul tău, dar era pe alt site. Hm...Nu mai ştiu. : )) Revenim:
În primul rând nu mai scrie "Sakura P.O.V" sau mai te introduci pe tine pe acolo.
Poţi specifica din ce perspectivă vei scrie, în comul de început al autorului. Şi mai este ceva, din moment ce ai băgat în poveste acolo autoarea (care eşti chiar tu) - vei merge pe ideea de scriere la pers. III-a. Decidete la ce persoană doreşti încă de la început, nu mai introduce aşa aiurea persoane sau naratori, care să intervină cu o mică descriere, ce nu îşi are rostul.
Puteai să spui tot din perspectiva fetei, adică la pers. I-a aşa: "Dimineaţa a sosit mai repede decât credeam. Soarele îşi începuse ritualul de vărsare al razelor aurii asupra oraşului în hibernare, pentru al trezi la viaţă. Trilul păsărilor a început concertarea încă din zori, înveselind atmosfera.
Într-o casă, mai precis într-o cameră lila întunecată încă de umbre, şedeam eu, adormită şi furată de somn, în pat. Părul îmi stătea răvăşit pe pernă, iar ochii îi mai deschideam alenea.
Simţeam că avea să fie o zi specială şi că ceva sau ami precis cineva avea să-mi schimbe destinul, viaţa..." - Am mai îmbogăţit puţin. Chiar dacă ţi s-ar fi părut ciudat cum că ea ar fi gândid că avea ceva să-i schimbe viaţa, nu trebuia să eziţi să scrii asta. Nu este ceva nefiresc, ci complet normal ca personajele chiar să pomenească de neprevăzute - mai ales dacă chiar lor au să li se întâmple ceva.
Şi să ştii că suna bine şi la persoana a-III-a dar asta ar fi însemnat să scrii totul la persoana aceea.
Mă înţelegi sper.
So... se pare că iar dau de aceiaşi caracterizare deja devenită "stupidă" printre toate ficurile şi se pare că şi la tine.
Nu mai începe să descrii fiecare detalii aşa la personaje: am nu ştiu câţi ani, părul aşa, ochii aşa...so weiter.
Poţi nici să nu scrii toate acelea încă de la începu sau primele 3 capitole. Poţi mi bine şi îţi indic fiindcă consider că aduci mai mult suspans, mai mult mister să: descrii aşa lent, pe fragmente scurte, nu întra în forţă cu o astfel de prezentare a personajelor. Sincer îmi dădeam deja seama cu cine aveam de aface... şi restul.
Aş mai putea spune... dar las` ca să văd nextul.

**Mai menţionez un lucru: nu mai scrie totul la mijloc, lasă şi tu un com al autorului ca să spui de ce scrie ficul, cum va fi etc...
Iar legat cu mijlocul - păi deobicei scrie la mijloc atunci când pui porlog sau anumite citaturi pe care le inventezi, versuri de cântece... and so on.
Şi nu cred că era necesar să scri cu italics întregul capitol... nup. Cu italics iţi sugerez şi ar fi bine să scrii doar: cuvintele în alte limbi, anumite comparaţii sau porecle mai speciale sau luate din alte limbi.
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Cand te indragostesti  Empty
MesajSubiect: Re: Cand te indragostesti    Cand te indragostesti  Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 10:10 am

Hei ! Pare foarte interesant fic`ul, imi place cum ai inveput, m`ai facut curioasa in legatura cu ideea pe care o ai.
Ai cam uitat un " i " pe la sfarsitul cuvintelor si nu ai despartit unele cuvinte. :D
Te astept cu next`ul. Pune`l repede, te rog ! >:d<
Te`am pupat ! :* bye
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cand te indragostesti  Empty
MesajSubiect: Re: Cand te indragostesti    Cand te indragostesti  Icon_minitime

Sus In jos
 
Cand te indragostesti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce faci cand...
» Cand te vei casatori?
» CAND PERVERSITATEA NU ARE LIMITE(+18)
» La ce te gandesti cand auzi numele meu ?>.<
» Aici anunti cand iti schimbi nick-name-ul !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme. :: Ficuri cu personaje din anime/carti.filme - Blocate.-
Mergi direct la: