☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Mai bine domn in iad decat sluga in rai

In jos 
+4
Myiu Phantomhive
Renesmee
ZuZa_Roxa
● Lene
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeVin Sept 23, 2011 9:24 am

Am venit cu un fic, sper sa va placa.

~ In iad ~

In cel mai intunecat colt al iadului statea o fata cu parul rosu ca focul si ochii ca sangele, o piele alba ca vanilia ce iti dadea senzatia mortii, cand te uitai in ochii ei simteai cum te lasa picioarele si cazi pe jos, aceea fata nu era chiar una normala, majoritatea adolescentelor la varsta ei de 17 ani stateau cu iubitii prin parcuri, sau cu prietenele la barfe, dar ea nu, ea statea si vorbea cu o papusa, o papusa blonda cu ochii caprui ce mai clipea din cand in cand. Aceea fata se numea Ai un nume cam ciudat pentru ea..Acesta insemna dragoste dar fata nu avea sentimente.
-- Ai! Te cheama Lucifer!
Se auzi o voce subtire care era a memei fetei, mama ei era o femeie matura, frumoasa, cu un par brunet si cret, ce putea seduce orice barbat, intalnea, avea forme voluptoase. Coada ce o tot flutura in aer, si coarnele ce ii ieseau din cap apoi mai erau si aripile ce o dadeau total de gol, niste aripi rosii ca sangele. Ea era sotiia lui Lucifer, ingerul cazut.
-- M-ai chemat, tata? Intreaba fata cu un ton indiferent.
-- Daca nu te chemam mai erai aici? Oricum asculta-ma cu atentie. Iti voi da o misiune.
-- Tata! Esti un nesimtit! De ce ei ii dai misiuni si mie nu? Sti ca sunt mai buna decat ea!Se facea auzita fiica cea mica a Diavolului. Tatal, nervos ii da o palma ce o arunca in partea cealalta a camerei.
-- Copil obraznic! Daca mai te indoiesti odata de deciziile mele te arunc in focurile iadului! Ai inteles?! Fata nu raspunse, de teama si din orgoliul ei cam mare.
-- Ce misune spuneai? Se face din nou auzita Ai, ca si cum nu sar fi intamplat nimic.
-- Mda..Misiunea, Te vei duce pa pamant! Te vei imbraca cat mai adecvat pentru a nu fii observata, vei aduce haos! Vei distruge ce a creeat El!
-- Foarte bine. Spuse fata si isi scutura coada iesind din camera. Se duse la o oglinda si isi privea reflectia neincetat.
-- Doshika? Cum se imbraca oameni? Isi indreapta ea privirea catre papusa ce se afla pe scaunul cel mare. In cateva secunde aparura pe oglinda niste haine, Ai le lua si se schimba repede. Multumindu-i papusi. Doshika..Un nume nu prea potrivit pentru o papusa, numele ei insemna ura..
-- Vei veni cu mine Doshika? Asa-i?
Aceasta dadu afirmativ din cap, fetei nu ii trebuii mai mult, luase papusa in mana si trecuse prin oglinda. Ajunsese-ra in fata unui copac mare cu flori roz, frumos inmiresmat. Au inceput sa se plimbe pana cand dasusera de o cabana veche si parasita. Acolo Ai dadu o data din mana si pe interior aparuse aceeasi camera, cu pereti rosii inchisi cu tente de negru, o oglinda mare si un scaun unde asezase papusa.

~ In rai ~

Trei fete imbracate in rochii albe, ce stateau cu picioarele in apa vorbeau despre toate prezicerile facute de ele pana in clipa de fata, nici ele nu la mai stiau numarul. Cele 3 fete erau Profetele lui D-zeu. Ele preziceau totul, de la ispita sarpelui pana la caderea lui Lucifer in pacat. Tot vorbind asa ceea mai tanara Profeta lesina si cade in apa. Fetele o scot imediat, iar aceasta isi revine dupa cateva minute:
-- Am vazut..Diavolul..Isi va trimite fiica pe pamant pentru al distruge. Trebuie sa il anuntam pe D-zeu imediat. Spune tanara fata in timp ce fugea catre marele altar. Ii spuse ce se intamplase lui D-zeu, iar Acesta venii imediat cu o solutie.
-- Andrei! il chemase pe cel mai puternic dintre-e ingeri si ii spuse ce are de facut. Te vei duce pe pamant, si vei distruge influenta raului, dar ai grija! Raul are multe fete si te poate duce usor in pacat! Te vei acomoda printre oameni, fiule si vei cauta sursa necazurilor!
-- Am inteles, tata! Spuse fiul indreptandu-se spre treptele ce coborau pe pamant. Isi deschise aripule, cele 4 aripi mari si frumoase, te minunai sa vezi asa ceva, el era singurul ce avea astfel de aripi, deoarece era cel mai loial inger, si cel mai bun, nu avea prea multe sentimente ceea ce nu il deranja. Era gata sa plece cand aude o voce groasa ce il striga din spate.
-- Andrei! Unde te duci?
-- Nu e treaba ta , ferate, sa ai grija de locurile noastre pana revin eu! Ii spuse fratiorului mai mic ce se uita mirat in timp ce Andrei isi luase zborul in josul treptelor pentru a ajunge mai repede.

AI:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai 72635810


Sotiia Diavolului [mama lui Ai]:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai 63587910


Lucifer[Diavolul]:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai 30786810


Sora lui AI:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai 26489410


Doshika:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai 31082310


Profetele:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai 20183610


Forma umana a lui AI:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Vocalo10


Fratele lui Andrei:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai 41019710


Andrei:

Mai bine domn in iad decat sluga in rai 6625010
Sper ca v-a placut si astept critici pace
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeVin Sept 23, 2011 9:56 am

Draga mea ,am mai citit acest fic si pe alt forum si mi sa parut super frumos , chiar daca nu este SasuxSaku chiar mi sa parut foarte dragut , mai ales titlul ma ademenit sal citesc , pai este original , iar imaginile sunt super dragute sincer mia placut mult toate imaginile , este super; deci deabi astept urmatorul capitol Mai bine domn in iad decat sluga in rai 4202481384 .
P.S :Spor la scris si la noi idei!
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeVin Sept 23, 2011 10:32 pm

Merci, ma bucur ca iti place. Ideeile ca ideiile dar timpul ma bate in cap singuratate
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeMar Sept 27, 2011 10:58 am

Deci este superr !! Foarte originala ideea, te rog mult sa vi cu next`ul ! Ador genul acesta de fic`uri, chiar m`ai atins la inimiara . ❤
Te`am pupat, scumpa ! :* bye
Sus In jos
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeMier Sept 28, 2011 8:03 am


Hey, dragilor, ma bucur ca va place, am venit cu nextul^^ lectura placuta.

Pe pamantul umed paseste un baiat blond ce parea putin zbuciumat, in ochii lui se vedea indiferenta si totusi putina bunatate, un strop ii aterizeaza pe fata lui palida si perfecta ce il facea sa tresara unpic. Incepu-se sa mearga inainte fara nici o destinatie, nu stia exact unde trebuia sa mearga, dar ceva il aragea acolo. La scurt timp ajunse in fata unui copac cu niste florii roz de cures ce inmiresmau aerul, observa o cabana mica nu departe si se indrepta spre ea cu pasii incetii care deveneau din ce in ce mai marii si mai rapizi pe masura ce se apropiau. Se oprise in fata usii si pe moment ezita sa intre, apoi pune hotarat mana pe cleanta care il arde si ii lasa un semn pe palma in forma de stea cu cinci colturii ce era inconjurata de un cerc. Aceel semn era din carne viie caci cleanta ii ardu-se mana.
"--Te-am gasit!" Spuse baiatul in timp ce doua aripii sisi facusera loc prin trecoul unpic cam rupt si un nor de fum isi facuse aparitia inconjurandu-l, cicatricia de pe mana disparuse si hainsele lui rupte erau inlocuite de un fel de uniforma frumoasa in timp ce 4 aripi ii seea'u din spate. Indreapta mana catre usa cabaneii care se deschise imediat, intra inauntru unde locul era gol, nu era doar un scaun si pe interior niste lemne. "Cum ai reusit sa scapi asa de repede fiiu al diavolului?" Spuse din nou baiatul in timp ce iesea din nou afara si isi luase zborul in vazduh.
Zbura printre norii putin intunecatii ce prevesteau ploaia se uita in zadar printre multiimile de oamenii ce se aflau pe pamant sperand sa gaseasca demonul. Dar era prea tarziu, el disparuse.
Se oprii in fata unei cladirii mari si intunecate, acolo se schimba din nou in forma umana si isi face loc printr-e multimile de oamenii care se impingeau sa ajunga la destinatiia propusa. Ne vrand si fiind impuns isi da intr-un tanar care ii raspunde imediat cu scarba.
"-- Cersetor nespalat, vezi in numele lui D-zeu pe unde mergi!"
"-- D-zeu? Huh, un zambet isi facuse aparitia pe fata blondului, tu, om satanic stii cine e D-zeu? Cand ai fost sa te rogi ultima data? Acum 6 anii? In locul tau nu asi mai deschide gura aia spurcata ca iti faci numai pacate!" Tanarul ramase fara cuvinte in timp ce Andrei se intoarse si se indrepta spre o cladire mare care avea o cruce in varf. Intra inauntru si incepe sa tipe cat il tine gura.
"-- Voi va credeti credinciosi? Stiti ce avtii pe peretii si pe acoperis? Ati auzit de chipuri cioplite? Cadeti in pacat! Nici macar nu stiti ce e bine.." si nu mai astepta nici un raspuns, iesind rapid pe usa mare de lemn masiv. Totii se uitau in jur ametiti si buimaci nu stiau cee se intamplse cu exactitate.

In partea cealalta a lumii se afla Ai, care tocmai fusese anunatata de catre Dishika prin telepatie ca un inger incercase sa intre la ele in casa, in cateva secunde aparu langa papusa si trecuse-ra prin oglinda luand tot cu ele si ajungand tocmai intr-un oras micut si incercan-d sa isi caute o casa in care sa locuiasca, in zadar nimenii nu vroia sa primeasca o fata suspicioasa le ei in casa. Fata se enerva si la urmatoarea casa la care ceruse gazduire fusan-d rezuzata promt isi face loc pe usa si prindand-o pe doamna ce locia in casa cu o mana o ridica in aer, ochii ii se facusera rosii ca focul si o putere nemarginita si facuse aparitia.
"--Nu crezi ca esti cam impertinenta, babo?! Daca nu ne dai un loc unde sa dormim pana stam in coltul asta de gunoi vei ajunge in clipa asta in iad, ti-e clar?!" Ne incetand sa o stranga de gat pe femeie care mai unpici isi daduse duhul, o arunca pe jos, iar femea gafaia si isi puse manna la gan in timp ce dadea neoprit din cap.
Fetele se dusera la etaj unde luase-ra ceea mai mare camera si o aranjase-ra cum era inainte coliba pe dinauntru. Acum aveau spatiu si destul timp pentru a dustruge ceea ce isi propusera.
"-- Doshika! Data viitoare voi omora insecta aia cu aripi!" Se facuse auzita Ai in timp ce se uita in oglinda asteptan-d ceva anume.
Ogilida se facuse din ce in ce mai rosie si aparu Lucifer, se auzau niste tipete de durere si de chin, dar nu durau mult caci Lucifer se facuse auzit.
"--Ce ai facut in timpul asta Ai? Ai stat degeaba?"
"--Nu, tata , dar a aparut un inger care mi-a dat cateva bataii de cap."
"--Daca nu te descurci o trimit pe sora ta sa te ajute, nu vreau un esec e clar?"
"-- Nu e nevoie, ma voi descurca!"
"-- Asa sa fie!" O voce dura si nervoasa ce era mereu neschimbata, Diavolul era mereu nervos si vroia sa ii iasa totul bine, si ar fii reusit intodeuna daca nu erau ingerii, trimisi lui D-zeu si chiar el insusi, ce il izgonise din iad. Nu vroia sa piarda si de data asta e clar, de aceea isi trimise fiica pe pamant pentru a reusi ceea ce isi propuse cu mult timp in urma.

Sper ca v-a placut^^
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeJoi Sept 29, 2011 9:40 am

Era cat pe ce sa le prinda pe cele doua , Andrei Mai bine domn in iad decat sluga in rai 3180993929.
Imi placa foarte mult ficul tau , fiindca este original si descri foarte bine :lol!: .
Sper sa aduci NEXTUL repede , pentru ca mor de nerabdare sa vad ce se poate intampla :lol!: .
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeVin Sept 30, 2011 1:24 pm

Hei ! Ma pregateam sa inchid calculatorul, dar am dat de noul capitol al fic`ului tau si vazandu`l mai mic m`am hotarat sa`l citesc. :D
Ei bine.. o fi el mic, dar are o gramada de greseli. Te rog, cand ai timp sa le corectezi. Ai adaugat la mai multe cuvinte un " i " in plus iar altele [ printre care si verbele din cate`mi aduc aminte ] le`ai despartit fara rost.
Nu prea am inteles la inceput ce facea Ai, dar am reusit sa`mi dau seama pana la urma ca o " santaja " pe femeia aceea.
Te astept cu next`ul si sper sa nu te superi ca ti`am facut observatie.. :D >:d<
Te`am pupat ! :* Chu ~! <3
Sus In jos
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeSam Oct 01, 2011 3:57 am

Merci de observaie si de comuri, nu ma-m suparat e vina mea ca am degete strambe si ca nu am corectat dupa aceea. Sorry. Oricum, am adus nextul.


"-- Doshika! Haide, trebuie sa plecam!" O iau in mana si o bag in geanta, lasandu-i capul si mainile afara. Ea se tot uita in sec si nu scotea nici un cuvant..Am ignorat acest lucru, deoarece aveam treaba de facut.
Ma uitam imprejur dupa oamenii cu inima rea, posedati de ura si razbunare sau rai facutii de catre viata pe pamant. Cand gaseam o astfel de persoana ma loveam in ea lasandu-i un semn unde il atingeam cu mana pe piele, o pentagrama, o stea cu cinci colturi inconjurata de un cerc.
Mai bine domn in iad decat sluga in rai Pentagrama
Am gasit mltii oamenii ce erau afundatii in intuneric, fiecare avea o poveste a lui, trista plina de ura si rautate, fiecare poveste era speciala. O simteam cu toata fiinta mea, cand ii insemnam ei deveneau o parte din mine. In doua saptamanii am ajuns la un numar de peste 1000 de oameni numai intr-un oras mare numit New york, scopul meu era sa gasesc cat mai multi adepti si in data de 6 octombrie cand luna va atinge centrul cerului va trebui sa ii ofer tatei toate aceste suflete inghitite de intuneric. Vor fii adeptii lui si nu vor mai crede in D-zeu. Vor fii niste slugii pentru tata si noi ne vom continua domnia in iad.
Ma plimbam pe o strada mai ingosta plina de oamenii ce erau imbracatii in zdrente si cautam cele suflete.. Ciudat insa ca nu gaseam, peste tot erau plinii de mumine. Lucru ce nu il intelegeam, de ce un om sarac ce nu avea nici macar banii de o paine credea inca in D-zeu?
"-- Omule? De ce crezi in D-zeu? Din moment ce esti aici in halul asta crezi ca te va ajuta? Chiar crezi ca D-zeu e calea?"
"-- Ai chipul raului, oricum, iti voi spune. Credinta nu se pierde cu una cu doua, chiar cred ca acolo sus e un loc pentru mine si ma va astepta. Atunci voi fii ajutat!"
"-- Ce spui tu nu are nici un sens! Mai bine esti sluga in Rai si faci tot ce iti spun altii decat sa traiesti bine merci in Iad si sa nu faci nimic?"
"-- Asta e doar o presupunere...Stii, cateodata privesc cerul si imi dau seama ca orice om are un tel in viata, eu nu l-am gasit pe al meu, poate ca telul meu va fii acolo sus undeva."
"-- Om fara minte.." Ma dezgusta faptul ca unii oamenii erau asa de increzatorii, de ce nu se puteau alatura noua asa de usor..

*****
Acum stiu, se ducea o lupta intre mine si el.. Am observat ca multii oamenii aveau semnul Lui..Era o lupta in forta si crediinta. Am inceput si eu sa insemnez discipolii lui D-zeu cu un soare usor vizibil unde ii atingeam.
Mai bine domn in iad decat sluga in rai Soare2
Cautam oamenii cu inima cat mai pura, care credeau in El. Dar gaseam rar astfel de oamenii, cei cu inima pura erau copii si rar gaseai un adult ce nu avea pacate. Lumea se va duce de rapa in acest caz..Trebuie sa fac ceva! Trebuie sa ma comfrunt cu El! Si sa il dobor, sa il tirimit de unde a venit. Sa fiu sigur ca nu se va mai intoarce.

Timp de o saptamana L-am tot cautat dar in zadar! Nu gaseam nici o prezenta destul de negativa incat sa fie trimisul Lui..
Dupa zile intregi de cautare si noptii pierdute l-am gasit! Nu puteam sa merg la el in halul in care eram, slabit, fara vlaga, nu asi fii putut sa lupt asa si sa il si mai inving. M-am culcat intr-o stana d eoi de langa casa in care statea acesta. Am dormit ore in sir si nu ma mai saturasem. In clipa cand am stiut ca sunt in stare sa fac asta m-am dus direct in casa si am mers spre sursa de caldura negativa, cand am deschis usa era o fata ce se uita in oglinda, langa ea era o papusa blonda ce parea asa de vie. Fata era frumoasa, roscata nu parea rea deloc. Parea o fata normala. Dar aura ei neagra si intunecata spunea cu totul alt ceva.
"-- Tu esti..." Inainte sa pot termina am fost intrerupta brutal de catre fata. Ce cu o singura mana ma izbi de perete? Nu pot sa cred ca ma luase valul si ca ii subestimasem puterea.
"-- Ingerul..? Mda..eu sunt Ai, incantata de cunostinta, pacat ca nu va dura prea mult "prietenia" noastra. Adio!"

Cam atat pentru azi. Sper ca v-a placut. ^^
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeJoi Oct 06, 2011 12:25 pm

Scuze ca nu am comentat pana acum capitolul , dar nu am observat . Oricum super continuarea pentru ca in sfarsit sau intalnit cei doi Mai bine domn in iad decat sluga in rai 1050834305 ,mai ales a inceput si lupta din cate inteleg la sarsitul acestui capitol,deabi astept sa vad cum o sa descri in continuare NEXTUL Mai bine domn in iad decat sluga in rai 960134461.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 7:03 am


Hey, stiu ca am stat ceva timp pe tusa, dar in final am venit cu nextul. Sper sa va placa^^


Un ranjet imi aparu pe fata in clipa in care fumul disparu si in fata mea nu mai era nimeni, casa era total distrusa impreuna cu jumatate din oras. Totul era o daramatura, dar mai important, El nu mai era. M-am spcapat d eo povara, si imi pot indeplini mai usor misiunea.
-- Huh? Ti-ai folosit toata puterea? Te credeam mai inteligenta. Poftim? El era in spatele meu, cum a putat sa se miste asa de repede? Ura incepea sa ma domine din ce in ce mai tare cand imi dadusem seama ca avea dreptate. Imi folosisem toata puterea in acel atac. Imi dorisem sa fie un atac ce il va dobora odata pentru todeuna. Dar..Dar..
-- Huh..Ai castigat! Ei bine ce mai astepti? Omoara-ma odata! Incep sa tip nerabdatoare, nu mai puteam suporta sa imi astept propria pieire.
-- Eu? Sa te omor? Pe tine? Eu nu pot face asa ceva, nu sunt in masura sa iti decid sparta. Spuse el calm ca si cum nu s-ar fii intamplat nimic, El imi amintea de cineva anume, cineva fara sentimente, cineva ca mine. Dar in timp ce am fost pe pamant am descopetit noi sentimente, chiar si astazi am avut sentimente noi ce au inceput sa imi apara in suflet: frica, nerabdarea, ura, vointa. In toti acesti ani nu am avut un altfel de sentiment in afara de dezgust. Nu eu vroiam sa distrug lumea, nu eu mi-am dorit sa ma nasc asa.. Dar asa a fost soarta mea, odata nascuta in iad in iad raman. Peentru mine nu exista o alta cale.
In timp ce eu ma-m astezat pe un scaun din spatele meu lipsita si de ultima picatura de putere, ingerul isi aratase aripile si incepu sa faca o incantatie de ma bloca, era clar ca nu vroia sa imi recapat puteriile si sa evadez. Avea niste aripi duble, era unul dintre cei mai vestit ingeri, pana si eu am auzit de el Maretul Inger Andrei, cel ce sistruge tot, cel fara inima. Aripile lui erau asa de frumoasa si stralucitoare, dar el era asa de intunecat, imi vine sa cred ca el trebuia sa se nasca in locul meu si eu in locul lui, dar totusi neavand inima, el a ramas credincios celor de sus neabatanduse de la nimic.
-- Nu te obosi! Nu am sa fac nimic, in clipa de fata nu pot sa imi adun nici un fel de putere, tu esti aici nu? Tu imi iei raza de intuneric, si pe deasupra, papusa mea ce imi depozita puteriile a fost arsa in acel atac. Oh, da asa e.. Doshika, imi pare rau. Am incercat sa fac tot ce pot, si te-am pierdut, tu ai fost singura mea prietena.. Tu ma sustineai si imi vorbeai cand nimeni nu era cu mine. Acum tu nu mai esti, tata ma va ura, nu am reusit sa duc misiunea la capat.. Nu am putut sa il razbun. Daca ma va prinde probabil ma va incatusa si nu ma va mai lasa sa ies din acea camera intunecata.. Mama mea denaturata se va rade de mine si va fii foarte bucuroasa deoarece ea va fii noua favorita a tatei din nou. Sa nu uitam de sora mea ce va fii in culmea extazului. Nu imi puteam imagina o familie mai incantatoare ca a mea...


***


Ea avea intentia sa ma omoare cu o singura lovitura, dar eu m-am miscat mai repede, am ajuns in spatele ei si am reusit sa o prind intr-un camp de forta.
Parea asa de sincera cateodata, dar totusi asa de malefica, parca avea dubla personalitate, cea buna incerca sa o domine pe cea rea..
Ma uitam in spatele meu si am observat ce amprenta lasase cu puterile ei. De obicei nu prea bag de seama ce e in jurul meu dar de data asta se pare ca sunt diferit.
Regulile jocului se schimba de la un nivel la alutul.. Eu incep sa fiu mai pasator, sentimente care imi patrund in inima si mi-o incalzesc isi fac locul, eram din ce in ce mai schimbat.
Ma intorc si o vaf pe roscata trista, doua lacrimi se scurg pe obrazul ei alb si pica pe podea izbindu-se in mii si mii de picaturi. Un sentiment de tristete, de compasiune imi intrra in inima, fara sa ma gandesc m-am dus langa ea si am prins-o de barbie stergandu-i lacrimile.
-- Nu se va intampla nimic bine? Voi fii langa tine. Nu stiam ce m-a apucase parca corpul meu era controlat de cineva sau ceva. Aceste sentimente noi imi faceau inima sa bata. Nu era tocmai ce vroiam eu in momentul acesta..
-- EH?
-- Ah, scuze, nu stiu exact ce ma apucase..
Ii spun retragandu-ma in spate. Imi trag o palma zdravana incercand sa imi revin cu picioarele pe pamant.
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 9:12 am

Wow compasiune , mila , dragoste , noi sentimente .. ma mir Andrei este un fel de marioneta ?!
Iar fata trebuia sa se nasca in rai dupa parerea mea Mai bine domn in iad decat sluga in rai 4079872745.
Super capitol Timeea , te astept cu nou capitol Mai bine domn in iad decat sluga in rai 4202481384.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 3:13 am

Ma bucur ca iti place Roxy^^ Poti sa imi spui Timi. Mai incolo vor fii personaje noi bagate-n tema si o gramada de alte idei.^^
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Myiu Phantomhive
Membru Nou
Membru Nou
Myiu Phantomhive


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 7
Puncte Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 7:46 am

iti iubesc ficul :x sper sa mai aduci multe capitole la fel de interesante
Sus In jos
Voltura
Administrator
Administrator
Voltura


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 230
Puncte Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 29

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeJoi Oct 27, 2011 10:54 am

Hei , buna:) am trecut si eu pe aici cu intentia sa citesc doua trei randuri dar n-am reusit........ am citit tot .!!!!.... asta neavand nici o legatura cu faptul ca ficul tau m-a fascinat si ma atras cu subiectul "divin" ingeri si diavoli , ce si-ar mai putea dori un om?

Imi place si adu next cat mai repede:))]

Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 10:17 am

Hai Timyca cu Nextul , ca deabi astept sa citesc Mai bine domn in iad decat sluga in rai 3966497253
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeMar Dec 13, 2011 5:56 am

hey timicaaa am citit si eu ficul tau si imi pare rau ca a murit doshikaaa T.T dar imi place ca ii aproprii pe cei doi..poate iese cu scantei =]]
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 9:05 am

Aish!! I`m so stupid! Am uitat sa vin cu nextul. Sorry, sorry!
Merci mult de commuri si ma bucur ca va place, stiu ca am idei traznite:)) si o imaginatie bogata dar nu mereu :-?? Pai fara dar si poate sper sa va placa si acest capitol.


Mai bine domn in iad decat sluga in rai Mai_bn10


Ai P.O.V.

Lucrurile se schimba, oare ma pot schimba si eu?

Ingerul tot inger ramane, bun si milos chiar daca nu are sentimente, cu timpul emotiile si sperantele sale vor reaparea dar eu? Eu voi ramane in aceasta bezna lipsita de cea mai mica bataie a inimi mele moarte, care nu a inceput niciodata sa bata. Loialitatatea mea fata de tatal meu era una mare, il respectam si la randul meu eram respectata. Nu am avut intentia tradatii chiar daca eram o creatura 'haina si rea'. Iadul era casamea, cu relele lui totusi acolo m-am nascut si nu imi puteam schimba destinul. In clipa aceasta tatal meu chinuia sufletelor celor morti ce au fost plini de pacate si ura in timpul vietii lor jalnice. Asta il bucura pe el si il facea sa aiba un ranjet mare si sfidator fata de toata lumea, setea lui de sange nu putea fii controlata de nimeni. Sora mea ii semana leit, la fel si mama numai eu eram nepasatoare de tot ce se intampla.. Spre deosebire de mine ei aveau sentimente, ei bine sentimente de placere, ura si sete si nu orice fel de sete..
Eu eram fara pic de expresie faciala la ce se intampla in jurul meu, inima mea era la fel ca a Doshikei care acum nu mai era..
O durere de cap ma patrunse cu putere, o voce neclara se azea, era Lucifer, cum durerea se intensifica si voce lui se clarifica..
-Ai! Asa ai ajuns? Sa fii la mila unui inger? Sa nu te poti misca? Nu imi mai recunosc copilul!
-Taci tata, ca daca erai si tu in locul meu, poate deja erai mort!
-Cum poti saiti sfidezi tatal?!!
-Nu te silti ofensat, m-am saturat de tine si de poruncile tale! De acum in colo voi fii pe cont propriu!
Durerea incepuse sa dispara cand am rupt legatura cu el, nu vroiam sa il mai las in capul meu. Chiar daca am fost loiala m-am saturat de poruncile lui fara pic de inima si scrupule, nu mai vreau sa omor oameni si sa fac rau nimanui, vreau sa fiu doar eu!



****

Andrei P.O.V.

Fata se apropase de bariera si pune mana pe ea, in mod normal aceasta ar fii curentat-o patrunzator. Dar se pare ca se purificase, nu mai avea ganduri negative si parea un om normal.
-Te-ai separat de intuneric? Ii spun roscate-i ce se uita in parchetul pravit nemai putand sa isi ridice privirea?
-Da..M-am separat de tatal meu!
-Fiica cea mare a lui Lucifer a indraznit sa il tradeze?
-Nu l-am tradat! Nu mai vreau sa am de a face cu el, toate relele facute, toate chinurile indurate nu sunt pentru mine, nu imi place ca trebuie sa distrug vieti nevinovate si ca sunt multi alti care inca o fac chiar daca eu nu sunt acolo..
-Foarte bine atunci. Te alaturi noua? D-zeu da tuturor o sansa de asi schimba viitorul si de a se pocai, de a scapa de pacate.
-Crezi ca asi putea? Am facut prea multe rele ca sa le mai tin minte... Vocea ei unpic tremurata dadea aparenta ca pacatele ii vor disparea cu timpul. -Daca chiar iti doresti asta cu adevarat.
-Arunci.. voi incerca.
Fata isi ridica-se privirea incet facand contact vizual cu mine, ochii ei stralucitori parca aveau picaturi de lacrmi in colturi.
Ma apropii de ea punand mana pe peretele albastru si facandu-l sa dispara transformandu-se intr-un fum dens ce o inconjura pe fata, aceasta se putea misca liber vointei sale.
S-a napustit asupra mea si m-a luat in brate strangandu-ma cu putere, un fior de geata se simti pe sira spinatii, fata se oprise parca in loc, nu vroia sa imi dea drumul, dar si eu simteam un sentiment mai ciudat pe care nu il avusem pana acum. Nu multi ingeri au curajul sa ma atinga deoarece inspir teama si indiferenta, dar ea era altfel, era ca mine. Merita o adoua sansa, nu e vina ei ca s-a nascut unde nu trebuia. Chiar daca tatal ei este un tiran poate ea este diferita..[/center]
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 10:18 am

foarte fain ca de obicei please hai cu nextul si te-as ruga sa dai numar capitolelor ca ne e greu cel putin mie ...
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
ѕιℓєηт нєαят
Membru Inactiv
Membru Inactiv
ѕιℓєηт нєαят


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 3
Puncte Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 25

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 11:59 pm

Buna Mai bine domn in iad decat sluga in rai 1341620487
am trecut s eoh pe aici si mi se pare super ficul Mai bine domn in iad decat sluga in rai 3561093922
si vr nextu repede please daca nu Mai bine domn in iad decat sluga in rai 219340245
pupici bye'z Mai bine domn in iad decat sluga in rai 960134461 Mai bine domn in iad decat sluga in rai 4202481384
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 1:20 am

Super noul capitol , care chiar a fost dragut , pentru ca intre ingeras si dracusor (fostul dracusor :evilcheerplz: ) iasa scanteile Zummei =))
Oricum imi place acest capitol flw , dar ai unele greseri care miau atras atentia :
casamea - casa mea
azea - auzea
silti - simtii
roscate-i - roscatei
unpic - un pic
Arunci - atunci
o adoua - o a doua
Cam atat dar stiu ca leai facut fara sa vrei pace
Bafta cu nextul si spor la idei girl
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 5:34 am

Mai bine domn in iad decat sluga in rai D5ZN
Hii, sorry de intarziere, am venit cu nextul, sper sa va placa.^^

Capitolul 6
In iad


-Ahhh! Am sa o omor daca nu va reusi sa faca ce si-a propus!! Eu am facut-o eu o omor! Femeie, ai purtat in tine o curva nenorocita ce isi tradeaza tatal!
-Aha! Deci acum e doar fiica mea? Cand face ceva bun e a ta dar cand greseste e a mea? Nu prea cred Lucifer! Nu uita ca aici am contribuit amandoi!
-Taci si tu dracului din gura! Ai chef sa omi faci nervi? Mars de aici!
Lucifer radia de nervi dupa cele intamplate, dar ce nu stia el era planul ficei sale de al pune in glorie, nimeni nu stia adevaratele intentii ale ficei sale.
In rai


-Pe aici.
-Unde mergem?
-In fata lui d-zeu, pentru a vedea daca chiar ai de gand sa te pocaiesti..
-Andrei, -fata se orpi uitandu-se adanc in ochii baiatului si luandu-l in brate- iti multimesc enorm caci ai incredere in mine.
Ai scoase un pumnal si il injunghie pe baiat in spate, aceste gemu afundat la portiile raiului si incerca sa o urmareasca dar se prabusi la pamant.
Ai o luase la fuga spre cele mai intunecate colturi ale pamantului, era secata de puteri. Gandul ei ii statea la baiatul cu o inima buna ce isi puse increderea in ea, nimeni nu a mai fost asa de bland cu ea.
Diferentele erau total vizibile, el avea aripi ea era o "jigodie", el era bun ea era rea, el avea puteri nemarginite de la d-zeu si le foloseain scopuri bune, ea avea puteri intunecate si le folosea pentru a distruge totul..
Inima ii s epuse in miscare pentru prima data in viata ei in timp ce Andrei simtea dezgustul si rautatea fiintelor ca ea.
Nu mai putea sa aiba inceredere in nimeni. Isi plangea de mila, statea intins pe jos, iar sangele ii se scurgea neincetat din spate. Isi dorea sa nu fii avut atata incerdere in ea, ochii ii erau ca si acoperiti in acea clipa.

Pe pamant

Lumea era agitata si se grabea sa ajunga acasa, picaturiile de ploaie inundau straziile inegurate de nori negri. Cerul parca plangea cu lacrimi de crocodil, isi pierdea cel mai frumos inger.
Ai era slabita si se tara practic pe acele strazi isi folosise ultimul gram de putere pentru a otravi acel pumnal. Avea nevoie de un om ce sa ii ofere din puterea lui..
Se ridica greu si se sprijina de un baiat in plina forta.
-Ma poti ajuta? Il intreaba ea cu o fata inocenta si rugatoare.
-Ah.. Da? Cu ce anume?
-Am nevoie de putina forta, ma ajuti?
-Da, sigur!
Nu avea nevoie de mai multe cuvinte, se naspusteste asupra baiatului si il saruta pasional sorbind si ultimul strop de putere din acestea.
El se prabusi mort pe asfaltul umed in timp ce picaturiile de apa ii erau mormant.


Acum era pregatita, mai avea nevoie doar de discipoli adunati in acest timp. Era gata sa porneasca revolta, sa porneasca haosul si sa distruga totul in calea ei.
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 7:27 am

Cata .... cate nesocotinta , rautate din partea fetei Mai bine domn in iad decat sluga in rai 793145446 .
Nui corect de ce sa moara Andrei ?? Mai bine domn in iad decat sluga in rai 793145446
Plss Timica nextul ca o sa mor de curiozitate Mai bine domn in iad decat sluga in rai 2806140574 :lol!:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 5:04 am

Hii, dragilor! Am venit cu nextul^^ Sper sa va placa!

Capitolul 7

Luna argintie isi facea aparitia printre nori fumuri. Nuantele cerului lipsit de stele erau intunecate dar totodata splendide, clipele treceau in timp ce o ceata de oameni isi faceau si ei aparitia.
Fetele lor palide se vedeau clar in lumina boltei ceresti, ochii lor odata colorati in mii de cumori acum erau rosi urmati de niste cearcane abrupte.
Campia pe care se aflau era goala, doar o fata cu parul ca focul ce statea in mijlocul acesteia cu o carte mare si groasa in mana.
Pe acea carte nedeschisa era o emblema prea cunoscuta, era acea pentagrama care se afla pe fiecare om prezent. Semnul iadului se arata. Oameni se asezasera intr-un cerc, o singura femeie statea si ii privea, ea era aleasa, aleasa sa presare sarea in interiorul cercului formand o pentagrama completa. Fata se aseaza in genunchi in fata « zeitei » lor. Ai era pregatita, urma sa deschida acea carte, dar nu putea fara o ofranda adusa « Lui ». Fata ce statea in genunchi scoase un pumnal din buzunarul drept si ii stranse muchia in pumn. Picaturi de sange se izbeau de iarba verde...

-Andrei m-ai dezamagit! Ti-am zis ca demonul are multe fete, darn u m-ai ascultat! Drept pedeapsa iti voi rupe frumoasele aripi!
-Cum doresti, stapane ! Spuse ingerul stand in genunchi in fata lui D-zeu inca sangerand in urma acelei lovituri. Trupul il durea cumpli, simtea aceea durere din plin, dar cel mai tare il durea pieptul, il durea inima caci a fost tradat intr-un asemenea hal, a avut incredere in ea, si ea si-a batut joc de el.
D-eru dintr-o miscare de mana ii smulse ingerrului o pereche de aripi, ramanand doar cu obisnuitele aripi ca toti ingerii, raniile ii se vindecasera, si nu mai sintea dorerea exterioara. Puteriile lui era complete si stia ce va urma...
Chiar daca nu dorea acest lucru, va trebui sa distruga raul ce isi pusese radaciniile pe pamant.
-Iti mai dau o sansa, trebuie sa te duci pe pamant, raul deja a inceput sa se extinda, daca il vei invinge iti voi reda aripile si vei fi din nou maa mea drepta, dar daca esuezi vei ramane doar un om obisnuit, iti voi lasa sansa la o viata, ca toti ceilalti, dar dupa ce vei muri, nu vei mai ajunge in rai...
- Am inteles !


~Pe pamant~

Ritualul lunii incepuse, cartea se deschise, raul se extinse in multe parti. Totul era pe aproape. Lucifer era mandru de reusita fiicei sale. Stia mereu ca se putea baza pe ea, dar acum era timpul lui ! Timpul gloriei lui !
Un vant puternic rupse cercul si distreuse acel ritual, un inger slab isi facuse aparitia pe pamant.
- Chiar asta iti doresti ? Vocea lui suava se auzea clar printre bataiile vantului.
- Ce cauti aici, Andrei ?
- Am venit sa te intreb inca o data, inainte de a distruge totul...
- Decizia mea a fost luata... Fata era supusa, si sigura pe ea, chiar daca stia ca va avea un sfarsit sigur ii era fidela tatalui ei. Era prinsa ca intre piatra si nicovala, stia ca daca va pierde aceasta lupta si nu o va omora Andrei cu siguranta o va face Lucifer...
Baiatul isi puse picioarele pe acel pamant inchizandu-si aripile. Se apropie incet de roscata, erau asa de aproape incat isi simteau respiratia unul celuilalt, aurele lor erau atat de diferite....
Ei se priveau in ochii neincetat, se luptau din priviti si nici unul nu avea de gand sa renunte, baiatul, isi lipi buzele de ale fetei facand-o pe aceasta sa tresara usor....



Hups, uite cat e ceasul.. Trebuie sa ma culc.. [jejeje]
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 6:05 am

Am revenit cu comul , nu uita pana se termina ficul nu scapi de mine =]]
On: Super capitol, ma impresionat faptul ca Andrei a sarutat-o pe Ai 2love , imi place foarte mult ficul pentru ca descrierea nu lipseste nici o data din capitole si mai ales pentru suspansul din acest capitol ,, nu/mi vine sa cred Dumnezeu i-a rupt aripile lui Andrei niet '' .
Off: Iar greseli =]] , in rest nimic , totul e super pace
-nori = norii
-fumuri = fumurii
-totodata - tot o data
-cumori = culori
-rosi = rosii
-darn u = dar nu
-cumpli = cumplit
-aceea = acea
-D-eru = D-zeu
-ingerrului = ingerului
- ii se = i se
-sintea = simtea
-dorerea = durerea
-era = erau
-maa mea = mana mea
-muri = murii
-fiicei = ficei
-distreuse = distruse
P.S : Super capitol :rosioara: :rosioara:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 6:37 am

Hups. singuratate
Scz pentru greseli, l-am scris aseara pe la ora 2 >.< si tata ma batea la cap sa sting pcu.. O.o [enervant tata, stiu, mai ales ca dupa am avut cosmaruri cu el:))]
Nu am mai corectat capitolul, deci sorry! >.< My bad!
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Mai bine domn in iad decat sluga in rai Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine domn in iad decat sluga in rai   Mai bine domn in iad decat sluga in rai Icon_minitime

Sus In jos
 
Mai bine domn in iad decat sluga in rai
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri Originale.-
Mergi direct la: