☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sezonul I - Baka Family.

In jos 
+2
.allii.
Bishop †
6 participanți
AutorMesaj
Bishop †
Cronicar Dramatic
Cronicar Dramatic
Bishop †


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 160
Puncte Puncte : 289
Reputatie Reputatie : 11
Varsta : 28

Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitimeDum Sept 25, 2011 8:59 am

Îmi pun în aplicare idea, care am împărţit-o cu voi dragi mei membri.
Am pus-o aici fiindcă aici se află întreaga familie. : )) Tata s-a scrântit şi vrea să aibă propria lui emisiune şi vrea să-şi bagi şi familia în ea... că dacă nu îl strânge de gât nevasta lui - Zummyşor.

Care e treaba aici: eu voi începe cu o introducere a episodului în care eu vin şi-mi spun partea, după vă mai imaginaţi voi o continuare, nu contează că e mare sau că e mică şi nu contează că îi introduceţi şi pe restul membrilor, dar continuaţi şirul episodului şi vă spuneţi partea.
Fiţi comici, îndrăzneţi, imeginaţivă fiindcă ajungem la Hollywood. Yeah Baby!! *smiles like a gigolo*
A şi vă rog să nu folosiţi emoticonae sau de genul. Scrieţi ca şi la ficuri de exemplu. Frumos şi ordonat, că se înţelege când trebuie să râzi sau nu.
Şi vedeţi că începem cu prima parte, în care noi, adică eu şi Zummy încă suntem proaspăt căsătoriţi... : )) Copii mai încolo. XD

- - - -


Să aplaude lumea că întru pe ecran, nu vă speriaţi.
Observ ziarul cum stă singur, fără companie pe preşul de la intrare, îl iau şi-l deschid, în timp ce mă îndrept spre canapeaua din sufragerie.
Mă aşez violent şi mă fac comod, în timp ce analizez anunţurile pentru o slujbă.
Sunt proaspăt căsătorit şi nu ştiu pe unde umblă nevasta mea sexy şi rea. Încep să îmi întorc capul în toate părţile, dar nimic, nu-i simt nici parfumul nici nimic.
- Iubito? Unde eşti? Strig eu, dar nimic din nou. Atunci îmi trece ceva pervers prin minte şi nu ezit să nu spun. Aa.. ai chef de frichi-frichi? Unde te ascunzi vulpiţo?
Aştept, ce mai aştept şi până la urmă cedez şi mă îndrept spre locul meu, când deodată...
Sus In jos
.allii.
Membru V.I.P
Membru V.I.P
.allii.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 655
Puncte Puncte : 707
Reputatie Reputatie : 24
Varsta : 26

Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 9:57 am

Hei ! Cine mai continua pe aici ?
A-si contiuna eu daca Thunder nu ar fi spus ca noi ,,copiii" mai incolo :))
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitimeMar Noi 01, 2011 6:24 am

eu nu am inspiratie . scuza-ma soata mea scumpa =]]]
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Any
Membru Forum
Membru Forum
Any


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 39
Puncte Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 26

Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 11:35 pm

Pai am citit si eu si mi se pare interesant si dragut si as continua eu, sper sa nu se supara nimeni:

Aştept, ce mai aştept şi până la urmă cedez şi mă îndrept spre locul meu, când deodată o zaresc pe frumoasa mea sotie iesind din dormitor imbracata intr-o lenjerie rosie cu negru.
Ah ce sexy e! Avea o privire care exprima dorinta de "nebunii".
Las ziarul din mana asezandu-l pe masuta de langa mine apoi ma ridic si ma indrep catre tigroaica mea. Nici nu mai e nevoie sa zic ce s-a mai intamplat.
Dormeam asa de linistit pana cand a inceput telefonul sa sune. Cine doamne iarta-ma ma pus sa-l fixez sa sune la 8 dimineata?
Ma ridic din pat pe jumate adormit si ma intind si casc neavand chef de nimic. Scumpa mea sotioara inca dormea asa ca am iesit din camera in liniste ca nu cumva sa o trezesc.
Am mers in bucatarie si am inceput sa pregatesc micul dejun. Clatite cu toping de ciocolata, yammy, tare gustoase.
Am lasat tigaia cu cateva clatite pe foc si am mers fuga la magazin sa cumpar un suc de portocale. Cand m-am intors ce mai surpriza am vazut. Clatitele se arsera pe foc si sotioara mea scumpa statea in bucatarie si batea nervoasa din picior. Owo cred ca e nervoasa. Yaik am incurcat-o. Ma duc la ea si incep pe un ton de copil sa-i zic ca nu e vina mea:
-Scumpi sa sti eu..eu.. pai eu am..am
-Da? Ce ai vrut? Sper sa ai o explicatie buna! Ai stricat tigaia plus ca era sa ia foc si perdeaua si muream doamne iarta-ma aici in somn fara sa stiu cum! Unde ai pelcat asa in graba incat nu ai inchis aragazul? Aaa? Deja ma inseli?
-Iubire calm. Am fost sa iau suc de portocale. Si am crezut ca ma intorc repede si speram ca clatitele sa nu se arda. Da a fost coada mare la magazin si nu puteam sa ma intorc fara suc de portocale. Scuze! Nu trebuia sa las clatitele pe foc.
-Of of of, ce ma fac eu cu tine? Haide sa mancam! Aaa si multumesc pentru clatite, sunt favoritele mele!


Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitimeSam Noi 05, 2011 12:55 pm

Uhhh, e ciudat sa citesc cum mami si tati fac nebunii o.O. =]]]

Pai hai, mami , fa`ma mai repede ! [ pe mine sau pe Aliii, ca nu stiu care`i mai mare, am uitat :))) ]
Sus In jos
.allii.
Membru V.I.P
Membru V.I.P
.allii.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 655
Puncte Puncte : 707
Reputatie Reputatie : 24
Varsta : 26

Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitimeDum Noi 06, 2011 4:43 am

Da , da , da faceti`o pe Rene prima pentru ca mereu mi-am dorit o sora mai mare :P
Dar nu m`as supara nici daca am fi gemene =)) in fond avem acelas nume , suntem nascute in acelas an , ce mai ne trebuie ? :))
Dar asta decit mami si tati .. :D
Sus In jos
Voltura
Administrator
Administrator
Voltura


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 230
Puncte Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 29

Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 11:01 am

Hmm...imi permit sa continui eu .

Vizita bunicii Voltura pe care n-am mai vazut-o demult .

Cioc , cioc! Bat in usa putin timida... ma intreb ce a mai facut fetita mea cea mica Zummysor de cand nu am mai trecut pe acasa? Ma dau un pas in spate si admir casa ,adevarul este ca nici nu cred ca asta mai e casa mea ... intorc capul ...hmm... _www.w-las,ro "adresa coincide. Deci nu am gresit. Acum va rog sa nu va ganditi ca eu sunt o babatie zbarcita pe care o cauta moartea si nu o gaseste , nici chiar asa , n-am mai mult de 20 de ani si stiu ca acum va ganditi cum de am o fetita , e foarte simplu Zummysor e fiica mea adoptiva dar pe care o iubesc enorm.
Off... cred ca Zumisor iar este in atelierul de creatie de nu raspunde , trag aer in piept si ma pregatesc sa mai bat odata cand usa se deschide larg si vad o domnisoara inalta , slabuta cu par lung si impletit copilareste care este cu o farfurie de clatite in mana Ea face ochii cat cepele si-mi sare de gat indoindu-ma la propriu.
-Volturaaa!
-Zummy??? Se indeparteaza de mine si am ocazia s-o privesc mai bine, este impracata cu o camasa albastra de noapte scurta si provocatoare.
Dupa imbratisari sufocante intram in casa iar eu raman uimite de noile modificari , covoare ,taped , mobila , pana si becurile le-a schimbat....
-Ce-ai facut cu casuta mea?
-Am imbunatatit-o ! dar de ce nu-ti place? ma intreaba aproape trista ...Hmm... ma ridic si ma invart prin toata casa daca ii spun ca nu-mi place , o mint iar daca ii spun ca imi place nu-i suficient...
-Este ... pur si simplu ....FANTASTIC Zummysor! culorile si toate camerele astea noi si pline de arta!!!
Ea ma strange in brate fericita .
-Dar unde ai plecat atata timp si m-ai lasat singura?
-In primu rand nu te-am lasat singura , te-am lasat cu surioara ta Yummi si in al doilea rand sti cum e bunica....iubeste senzatile tari ... adrenalina.
-Ce-ai mai facut acum Voltura.?
-Nimic asa grav.... am facut doar baie intr-o piscina publica din centru parcului.Si m-au prins si m-au dus intr-un lagar de tortura numit unde trebuie zilnic sa invat...
-Doar pentru atat?
-Pai da doar pentru atat , nu cred ca faptul ca am facut baie dezbracata si apoi l-am sechestrat pe Robert pattison obligandu-l sa ma muste are vreo legatura...
-Bunicooo!!!!
-Hai sa lasam viata mea banala deoparte .. Zummysor eu am venit cu un scop aici.
-Uimeste-ma!
-Vreau sa-ti las casuta asta tie... sti eu cu noile mele aventuri nu o sa am grija de ea si vad ca tu te descuri mai bine de o mie de ori decat cred ca asi fi facuto eu vreodata asa ca...
-Pe bune? Imi lasi mie casuta W-las?
-Da Zummysor , acum esti stapana acestei casute... nu ca n-ai fi fost si pana acum . pentru ca tine minte ce zice bunica " Casa nu este casa fara oameni care se iubesc locuind in ea" Astea fiind spuse fiica mea eu trebuie sa plec... Nu de alta dar avocatul meu a spus ca la procesul cu molul din vecinatate nu trebuie sa intarzai... auzi tu ce retardati m-au dat in judecata ca am urinat in cabina de proba...
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Bishop †
Cronicar Dramatic
Cronicar Dramatic
Bishop †


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 160
Puncte Puncte : 289
Reputatie Reputatie : 11
Varsta : 28

Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 11:33 pm

Băăă staiţi să pricepeţi - NU îmi continuaţi mie povestea. XD
Fiecare este un membru al familiei Baka, de exemplu luati-vă după Voltura, ea a intrat în rolul bunici (cred că este bunica, nu? xD). Şi în cadrul povestirii personajului voi puteti adăuga replici şi la restul dacă este necesar.
Any - nu esti tu cu Zummy, ea e a mea, tu dacă eşti un membru din familie, continui cu povestea ta sau inrervii în cadru conturând un episod cu tine -chiar dacă nu se petrece în încinta familiei. XD Ai înţeles??

Deci încep de la Voltura, că ceea ce a scris Amy nu se ia în considerare (sorry).


Auzind conversaţia dintre cele două am rămas puţin crispat. O ştiam eu pe mama lui Zummy aventurieră, că doar când m-am cunoscut cu ea, eram cei mai tari din parcare, dar acum poate a întrecut limita. Cred.... dar tot tare a rămas.
Ies din camera alăturată şi mă întrept spre soţia mea care zâmbea cu tristeţe dar şi fericire la mama ei adoptivă.
- Nu semăna-ţi!
- Da... spune ea în şoaptă cu glasul încărcat de melancolie.
O privesc preţ de două secunde şi apoi cu mâna pe frunte spun uşurat: Slavă Domnului!
- Adică? Tresare ea când aude ceea ce am spus parcă răsuflând întreg aerul din mine.
- Nimic, nimic. Ştii că te iubesc, dar nu mi-aş permite să las pe cineva să te captureze.
Cu multă tandreţe o apuc de mişloc şi o lipesc încet de mine, privirile ne rămân aţintite una la cealălaltă, fiind parcă cuprinşi amândoi de magie.
- Cum adică...? glasul ei secădase brusc, iar obrajii aceia fini erau pictaţi în roşu aprins.
- Dacă ai fii o sălbăticiune ca mama ta, atunci sigur ar fi destui vânători de recompense sau tot felul de oameni de ştiinţă care ar vrea să te prindă.
Dar nu uita, sunt singurul care te-a capturat de multă vreme, deci îmi aparţii fiară mică. Mâârr... Apoi îmi las chipul să coboare asupra obrazului ei şi îi dau un pupic.



Soo nici eu nu am inspiraţie, defapt am dar dacă tot vrea Rene să se nască, nu mă doare mâna să scriu o şcenă H, nebună şi tot aşa mai departe. XD Dar mă întreb ce are să spună Zummy a mea? : )))
Oricum Rene scumpo, poţi de sus de La Doamne Doamne să scrii ce doreşti tu aici, o mică întroducere cum că ai vrea să fii născută sau mai ştiu eu ce.... (uite o idee dacă vrei, chiar dacă copii nu sunt înainte de a se naşte La Doamne Doamne, poţi să spui că în timp ce aşteptai erai acolo sus, în ceruri o fată faină şi întâlneşti un înger sau ceva de genul - e doar o idee). : D
În fin dar ce este important fiecare este un mebru, deci veniţi cu partea voastră de poveste, chiar dacă nu se petrece în încintă cu mine şi Zummy. XD
Că sigur avem să interacţionăm noi cumva. xD
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sezonul I - Baka Family. Empty
MesajSubiect: Re: Sezonul I - Baka Family.   Sezonul I - Baka Family. Icon_minitime

Sus In jos
 
Sezonul I - Baka Family.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Credeti ca o sa fie sezonul doi?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: ¤ Ceea ce nu merita citit ! ¤ :: ¤ Arhiva ¤-
Mergi direct la: