☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ♥«Ruи fσт чσu»♥

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeMier Noi 09, 2011 5:46 am

Deci my first fic pe acest site. Sper sa va placa si astept critici, fie ele bune sau rele. Este un fic pe care l-am mai postat si pe alte site-uri, dar este original! Spor la citit!
Chapter One

*My Life*


O pasare alba strabate cerul impartindul in doua parti. Soarele se ineaca in oceanul sangeriu, cerul portocaliu stingandu-se incet. O briza curata strabate plaja, ridicand norisori de nisip auriu. Valurile se inalta, spargandu-se de picioarele-mi albe si reci. Mainile mi le ridic spre inaltul cer, incercand sa prind prima stea, dar si cea mai mica. O steluta, o scanteie din care se naste ceva nou, o speranta ca inca exista ceva pur in lume. Imi plec mainile izbind nisipul ud. Briza imi forteaza parul roz pal sa se miste lent, de sus in jos de-a lungul spatelui meu. Ochii mei verzui contureaza orizontul incercand sa delimiteze sfarsitul marii, fara succes.

Gandurile imi navalesc in minte, provacandumi o stare de nostalgie, iar inima inceteaza pentru cateva secunde a mai bate. Clipesc rapid si trag o gura de aer cald. Ma simteam mai bine. Doua maini imi cuprind talia, iar o claie de par roscat imi atinge umerii. Ii simteam respiratia calda in ceafa si parfumul de crini pe care il adoram nespus. Sasori, fratele meu mai mare ma ridica incet, ca pe o jucarie fragila. Ma intorc cu fata la el, imbratisandul usor, iar el isi opreste mainile pe spatele meu semi-gol, incalzindul. Mergem imbratisati pana in caminul nostru primitor si cald. Gaara, fratele meu geaman, roscat cu niste ochi verzi cuprinzatori statea pe canapea alaturi de mama, o rozalie cu niste ochi identici cu ai fratele meu si cu tata, un roscat cu ochii negri ca ai lui Sasori. Aceasta, aceasta este familia mea, familia Haruno. Eu ma numesc Sakura, Sakura Haruno, am 18 ani si locuiesc cu parintii si fratii mei. Iubirea pe care ne-o purtam unul altuia este nemarginita si suntem uniti in fiecare minut.

Tata imi inmaneaza o ceasca cu ciocolata calda, iar mama imi face loc pe canapea. Caldura care imi era oferita de familia mea era in stare sa topeasca orice ghetar. Surad bucuroasa si imi sarut mama pe obrajii fini si imbujorati. Aceasta imi mangaie parul aranjandul si imi saruta la randul ei obrazul. De indata ce imi termin ciocolata ma ridic, scuzandu-ma si ducandu-ma la etaj, in camera mea. Mirosul de trandafiri proaspeti infloriti imi inunda narile, iar o caldura ma face sa ma arunc direct in pat. Comoditatea oferita de acesta ma indeamna sa raman acolo, iar in scurt timp patrund in lumea viselor.

"Ziduri mari se ridica in jurul casei parasite. Doua porti mari si negre, ferecate, stau neclintite in fata batailor agere ale vantului. Doua fulgere strabat cerul bazdrandul ca rauri de lacrimi de inger. Stropii reci aterizeaza pe pielea mea fina si palida, iar intunericul ma invaluie incet. O mana alba ca varul, calda si fina imi atinge umarul dezvelit. Doi ochi mari, negrii ca cea mai intunecata noapte ma privesc cu mirare. "Ce cauti in lumea mea?" Se aude o voce suava, usor speriata a unui baiat. Il privesc, ii admir frumusetea, semana cu un inger picat de pe un nor. Parul sau negru ca smoala statea ridicat, zbarlit ca al unei pisici speriate. Imi ridic mana si ii ating obrazul rosiatic..."

Deschid brusc ochii, iar vederea imi este invadata de lumina soarelui abea rasarit. "A fost doar un vis" imi spun in gand, ducandu-mi o mana la frunte. Ma ridic lenes din pat si ma azvarl in dus. Stropii calzi imi relaxeaza muschii si oasele, oferindu-mi un masaj placut. Parul mi se uda instantaneu lipinduse de pielea mea fina, alba si fara nici o imperfectiune. Un balsam de crini imi alinta trupul, marind placerea. Opresc dusul si pasesc pe covorul alb imaculat, imi prind parul cu un prosopel roz, iar altul negru, mai mare, mi-l infasor in jurul trupului. Pasesc in camera mea si ma indrept spre dulapul mare din lemn de pin. Imi aleg o pereche de blugi, mai lungi albi, un tricou alb lasat pe un umar cu o inimioara rosie pe el si o vestuta alba de blug.Imi usuc parul si mi-l las desprins, iar bretonul mi-l dau in partea dreapta. Ma incalt cu baschetii mei rosii si imi parasesc camera.

Cobor la parter de unde venea un miros delicios de clatite. Dupa cum banuiam toti erau la masa, asteptandu-ma. Spun un buna dimineata stins si ma asez la masa. Imi sarut fratii pe obraz si incep sa degust clatitele delicioase ale mamei. Gustul fin al gemului de capsuni ma facea sa ma simt bine, iar mirosul delicios sporea pofta. Dupa ce termin de mancat ma ridic elegant de la masa, multumind pentru delicatese si ma indrept spre iesire. Merg agale pe langa apa cristalina, fara a ma uda. Trag aerul curat in plamani si zambesc larg, continunad sa merg prin racoarea diminetii.

In fata mea apare Hinata, frumoasa mea bruneta, verisoara mea si in acelasi timp cea ma buna prietena a mea. Ochii ei lila ma privesc cu dragoste, iar buzele ei carnoase imi ureaza un buna dimineata dulce. O imbratisez si ii mangai parul brunet cu tente de albastru. O prind de mana si ne indreptam impreuna spre parcul central.

Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeMier Noi 09, 2011 6:31 am

Hello !
poi ce sa mai critic . oare am ce :))
poi titlu este bun . chiar imi place . descrierea . e asa ampla . totul pus la locul . ai multe metafore si figuri de stil . totul se leaga . nu m-am pierdut in text . am inteles tot . a fost si bine aranjat in pagina . chiar imi place . actiunea nu a fost grabita . dialogul nu a fost prezent . ai avut sa spunem doar in acel vis ....
deci ce sa mai imi place mult mult mult mult cred ca ai intles =]]]
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeJoi Noi 10, 2011 5:02 am

Chapter two
]*Flori de cires*

Soarele incepea sa straluceasca mai tare si mai frumos, oferind mai multa caldura. Strangeam mana verisoarei mele, aceasta oferindumi caldura. Finetea acesteia imi dadea un sentiment de comoditate. Ochii ei agili admirau fiecare ghiocel si fiecare lalea inflorita. Frunzele albe ale florilor de cais zburau, impleticindu-se cu adierea calda si mirosul trandafirilor. Pe canapelele rosii stateau imbratisati indragostiti, dand farmec intregului peisaj. Radiuau de fericire, cu zambete pana la urechi, ochi dilatati si obraji imbujorati. In mijlocul parcului statea strajnic si drept un ciresc batran. Petalele florilor sale cadeau incet mangaind pamantul. Un mit stravechi spune ca, in fiecare primavara zanele pitice se adunau in acel cires, facand magia primaverii. Magia care inflorea fiecare floare si care inverzea natura. Magia chiar exista in acel loc. Nu stiu daca era facuta de niste zane, dar cert e ca exista.

Glasul dulce si vioi al Hinatei ma indeamna sa ma asez pe canapeaua de sub cires. Parfumul acestuia ma imbratiseaza si ma duce intr-o stare de visare. Inchid ochii si imi imaginez cum ar fi sa ma transform intr-o floare de cires. As fi roz, parfumata, gingasa, frumoasa, catifelata, as pieri la sparsitul primaverii, urmand sa renasc peste un an. "Visul" imi este intrerupt de catre Hinata ce imi ofera o imbratisare plina de dragoste. O prind de dupa gat si ii sarut fruntea alba si fina.

Prin fata nostra un baiat inalt, cu parul galben si stralucitor ca raza soarelui si ochii albastrii si puri ca cerul senin trece, zambindui dulce Hinatei. Era vestitul Naruto, baiatul care rupea inimile fiecarei fete din oras. Intradevar frumusetea lui era rara, dar si in acelasi timp nerusinarea era lafel de mare. Ranea inimile fragile ale fetelor nevinovate care ii cadeau in plasa. Le oferea nopti incinse, pline de "dragoste", iar a doua zi dimineata disparea, nebagandu-le in seama si prefecanduse ca nimic nu s-a intamplat. Si se pare ca acum pusese ochii pe Hinata, dar din fericire era o fata cu capul pe umeri, neacceptand avansurile oricarui baiat, mai ales al unui idiot ca Naruto.

Doua maini imi astupa ochii, iar alte doua maini ma imbratiseaza strans. "Ghici cine e? " se aude o voce masculina dar totusi dulce.
-Mmmmm...sa ma gandesc..Oare?..Sasori si Gaara? Intreb eu dulce fiind sigura ca raspunsul va fi aprobator. Ochii imi sunt destupati, iar obrajii imi sunt sarutati de ambii mei frati. Le zambesc, iar cand ii privesc pe amandoi mintea imi este impanzita de amintiri. Defapt, ei nu fusesera de la bun inceput asa buni, iubitori si grijulii. Munca lor i-a facut sa se apropie mai mult de familie. Ei sunt membri ai unei grupari mafiote din oras. Sunt mainile drepte ale sefului gruparii.

Sa va spun intreaga poveste. Intr-o zi de toamna, in urma cu 3 ani eu impreuna cu fratii mei ne intorceam de la supermarketul din oras. Calea ne-a fost taiata de doi indivizi mascati care alergau cu doi saci destui de grei in mana. Exact in fata noastra acei tipi si-au dat mastile jos, lasandu-ne sa le vedem chipurile. La vreo 10 metrii departare de noi s-au oprit, incepand sa fuga spre noi. Am ramas stupefiati, inghetati de frica, iar corpul nostru pur si simplu nu se mai misca. Am fost prinsi si aruncati intr-o duba neagra, apoi transportati spre sediul lor principal. Am fost dusi in biroul sefului si ajezati pe niste scaune din fier. Seful, pentru a se asigura ca nu vom divulga politiei felul in care aratau tipii, astfel descoperind intreaga grupare am fost sfatuiti sa alegem intre doua optiuni. Prima era sa ne alaturam pentru toata viata gruparii, fara a spune nimenui nimic, iar a doua ar fi fost sa fim ucisi pe loc alaturi de intregul nostru neam, pentru siguranta lor. Desigur noi am ales sa ramanem in grupare, pastrand acest secret. Fratii mei au fost dusi la un curs de pregatire fizica, urmand sa participe la cateva misiuni, iar acestea adunanduse si desigur fiind terminate cu succes au devenit unii dintre cei mai importanti din grupare, apoi mana dreapta a sefului. Eu prima data am fost un ingrijitor al celor raniti in misiuni, apoi "indicatorul", adica acea persoana care indruma printr-o casca aflata la fiecare persoana care paricipa la o actiune, locul, timpul si riscurile pentru un atac. Fiind foarte agera am fost trimisa in misiuni mai dificile, de gradul A, B si de rare ori de gradul C. In momentul de fata sunt si antrenorul novicilor. Atatea crime, pierderi ale persoanelor importante pentru cineva ne-au determinat, pe mine si pe fratii mei sa ne apropiem mai mult. Aceasta mafie nu este una foarte rea, in sensul ca nu este bazata pe principiul de a face rau cuiva. Noi intr-un fel sau altul luam de la bogati si le dam celor nevoiasi, care au mai multa nevoie de bani. Ucidemi majoritatea infractorilor periculosi, jefuim banci care au o valuta mare din pricina unor fapte rele si mai facem multe alte lucruri de care veti afla pe parcurs.

Telefonul incepe sa imi vibreze in pantaloni. Il scot si observ ca ma suna seful. Ma ridic rapid si ii raspund, fara a ezita. Acesta ma anunta ca ar trebui sa fim in cel mai scurt timp in biroul lui, de urgenta. Fac intrutotul si imi iau fratii si pe Hinata de mana incepand sa alergam spre sediu. Era sa uit, si Hinata face parte din aceasta organizatie, inca cu mult inaintea noastra, deoarece tatal ei a fost un membru important al gruparii. In 10 minute suntem in biroul sefului. Salutam si luam loc pe canapele alaturi de inca cativa membri. Brunetul ne privea pe sub genele lungi si negre cu ochii intunecati. Respira adanc si deschide gura semn ca vrea sa ne dea vestea.
-Ei bine vroiam sa va anunt ca maine vom avea niste vizitatori. Tatal meu alaturi de fratele meu vor veni aici pentru a vedea cum decurge totul. Vreau sa fiti pregatiti si pusi la punct cu toate actele. Sakura avand in vedere ca esti singura fata total pregatita as dori ca tu sa fii cea care ii intampina.
-Desigur Itachi, cu cea mai mare placere. Spun oferindui un zambet cald sefului meu.
-Deci ne-am inteles. Gaara, Sasori as dori ca voi sa mai ramaneti putin aici, restul va poftesc sa incepeti treburile.

Nu mai stau pe ganduri si ma indrept direct spre biroul meu si al Hinatei. Incepem sa asezam niste acte in ordine a'lfabetica, sa facem niste curatenie, ii anuntam pe toti membrii ca vom avea invitati. De odata aud un ciocanit in usa si un glas care imi spune ca seful ma asteapta in biroul sau. Fug repede spre acesta si intru imediat dupa ce bat politicos.
-M-ai chemat sefu`? Intreb eu calma cu zambetul pe buze.
-Da Sakura...Vroiam doar sa iti spun sa ai grija. Fratele meu este cam afemeiat, pervers, badaran, necioplit...etc. Vreau sa nu ii permiti prea multe si sa il tii din scurt. Nu vreau sa se intample ceva cu tine, stii ca esti ca o sora pentru mine. Si vroiam sa iti mai spun ca sunt foarte mandru de tine si ca maine vei merge intr-o misiune cu Sasuke, adica fratele meu.
-Am inteles! Fi linistit o sa am grija sa nu ma apropii prea mult de el si voi fi foarte atenta, la detalii... Spun eu imbratisandu-mi "fratele" si iesind rapid din birou. Tot restul zilei am fugit de colo colo punand totul la punc. Am facut ordine si am pregatit tot pana la ultimul detaliu. Imediat ce am ajuns acasa mi-am facut un dus si am adormit rapid din cauza oboselii
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeJoi Noi 10, 2011 6:30 am

deja imi dau seama de ce este vorba . si imi place ce vad . esti un scriitor deosebit . asa DA :* te rog foarte frumos sa pui nextul :03

capitolul a fost bestial . imi place mult . si felul tau de a descrie este unul magnific . este delicatesa ficului =]]
te astept cu nextul
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 9:42 am

Chapter three
"Definitia Barbatilor"

Lumina blanda a soarelui abea reinviat se strecoara printre jaluzelele albe ale camerei mele. Imi deschid ochii somnoroasa si amortita, dar ma ridic in "capul oaselor" si imi scutur capul. Parul meu ciufulit era lasat pe spate iar ochii mei incercanati cautau telefonul. Il gasesc pe undeva pe sub pat, habar nu am cu a ajuns acolo, il iau si vad ca ceasul era 9. Numai bine! Pasesc hotarata pe parchetul maro din camera mea si ma indrept spre baie. Fara a ma mai gandi ma arunc in dus. Picaturile mari si calde ala apei imi incalzeau trupul gol si pielea mea fina primea un masaj nemaipomenit. Aroma trandafirilor din gelul de dus imi acoperea corpul. Tremuram de placere sub stropii binefacatori. Dupa cateva minute ies din dus spre mirarea mea, obisnuiam sa stau cu orele acolo, dar azi voi avea multe de facut. Imi acopar trupul bine format cu un prosop alb si pasesc in dormitor. Iau o pereche de blugi negrii strimti, un tricou gri si niste tenesi gri. Deschid usa biroului de unde iau 3 dosare galbene si 2 portocalii pe care le asez cu grija in ruxacul meu negru. Imi bag in acesta si pistolul, imi iau geaca negra din piele si parasesc camera. La parter eram asteptata in fata usii de fratii mei si de Hinata. Iau un mar din fructiera alba, imi salut frati si pe varamea si plecam.
In numai cateva minute eram deja la sediu. Ma duc glont in biroul meu, iau doar cele trei dosare galbene si fug la sefu`. Acesta statea pe scaunul comod din piele citind ziarul si band cafeaua. Il salut si ii inmanez dosarele intrebandu-l in ce consta misiunea cu Sasuke, fratele lui mai mic.
-E simplu Saku`. Trebuie doar sa va duceti la banca Linghton de unde este necesar sa furati toti banii din contul lui Shin. Asta e tot...tu trebuie sa pregatesti planul de atac si toate cele, desigur alaturi de Sasu... Dar nu reuseste sa termine deoarece este intrerupt de o voce masculina, usor ragusita.
-Ce mare si frumos te-ai facut! Tare dor mi-a fost de tine. Spune un barbat destul de inalt, care semana leit cu Itachi. Acesta se ridica de pe scaun si da mana cu barbatul care pare a ii fi tata, ca frate nu prea cred. Se saluta si isi zambesc reciproc, iar eu, nevrand sa fiu un deranj ma strecor incet pe la spatele acelui barbat, avand intentia de a parasii camera. Dar ma aud strigata de Itachi care ma indeamna sa fac cunostinta cu tipul acela. Se pare ca era Domnul Uchiha, tatal lui Itachi. Ii zambesc si dau mana cu el, se pare ca acesta era destul de incantat, nu va ganditi la prostii acum, era un om nemaipomenit, cred...
Simt cum sunt usor impinsa ajungand aproape in bratele lui Itachi. Un alt baiat, lafel ca ceilalti doi isi face aparitia in camera. Tinea mana dupa ceafa si zambea ironic, cerandu-si scuze ca m-a impins. Ii spun calma ca nu face nimic, dupa care fac cunostinta cu el la idemnarea lui Itachi.
Ei bine acesta era Sasuke Uchiha. Bine...pauza de descriere! Era inalt, brunet, cu ochii mai negrii decat bezna din mijlocul iadului, cu parul facut tepi la spate si doua suvite lasate sa incadreze fata alba si zambitoare. Un corp destul de bine facut acoperit cu niste haine de firma. Zambetul pervers si interesat de felul in care arat. Mda...exact cum a spus Itachi. Un netot, pervers, afemeiat si nesimtit.
Zambesc ironic si ma uit atenta la el, ar putea fi un tip calumea, daca si-ar scoate banii si gagicile din cap. Nici nu trebuie sa vorbesc mai mult de 2 minute cu el ca deja l-am definit, dupa cum ati vazut mai sus. Chiar daca as fi dorit sa mai stau acolo si sa il vad pe iubitul de Sasuke cum se holbeaza la mine imi cer scuze si parasesc intr-un final incaperea mai bucuroasa ca niciodata, am scapat! Paseam ca intotdeauna hotarata pe coridoarele institutului, directia fiind Kira. O salut si ii cer rapid o cafea tare care sa imi dea forta sa rezist unei zile "minunate" alaturi de Sasuke. Kira era nimeni alta decat iubirea mea, cea care facea cele mai bune cafele si briose din lume, secretara lui Itachi, defapt a tuturor... cu totii o iubeam oricum.
Imi imaneaza cafeaua iar eu ii multumesc cu un zambet maree cat toata fata mea...eram ca un spiridus. Zburd bucuroasa pe holuri si patrund in incapera care era desigur, biroul meu. Hinata dormea pe ea, abea mai respira si mormaia ceva, cred ca vorbea cu mine dar, cine intelegea? Dosarele cele albe statea in mijlocul biroului asezate unul peste altul, clar...trebuia sa le livrez! Le iau rapid si fug spre Sasori. Acesta ma pupa pe frunte si ia dosarele, ma saluta ca la armata si se indrepta spre...ei bine numai el stie unde. Ma las purtata de val admirand frumusetea de afara. Cerul senin si cristalin era brazdat de razele soarelui, pasarele mici ciripeau si zburau formand un joc minunat, Itachi tipa la mine din usa biroului sau, un miros fin de crini si trandafiri zbura prin aer, oamenii mergeau de colo colo bucurosi...stai asa...Ce face Itachii?
-Sakuraaa Harunooo!! Scoalate din visare!!
-Scuze scuze!! spun eu grabita lasant usor capul in jos. Am adormit iar, ma streseaza chestia asta. Se pare ca tre` sa fac planu` ala. Ei bine uratimi succes. Banca Linghton era cea mai bine pazita banca cu cele mai ridicate standarde in ale informaticii. Eh..nu e prima data cand o jefuiesc deci..
-Sakura...schimbare de plan. Vei fi indicator. Trebuie sa il ghidezi pe Sasuke, iar sincer sa fiu e chiar foarte exigent. Sper ca o sa te descurci, altfel o sa ma bata la cap tot restul vietii mele.. Zambesc si ii spun sa aibe incredere in mine si o zbughez printre Hinata si inca cateva fete. Off..oare o sa ma descurc...adica zau asa sunt cel mai bun indicator. Normal ca o sa ma descurc. Ma arunc in birou si iau toate hartile bancii, iar planul incepe.
Trasam linii si sageti si masuram si calculam. Trebuie sa fie totul perfect. Planul era gata. Sasuke trebuia sa intre prin conducta din spatele bancii care ducea la o trapa in caz de incendiu. Dupa ce intra pe acea trapa trebuia sa urce niste scari care duceau spre al 3-lea etaj. De acolo avea sa treca de secretara care mereu la ora 4 isi lua cafeaua alaturi de seful ei...stiti la ce ma refer prin cafea nu?..Ma rog...de acolo intra in camera principala ce ducea spre seiful mare. De acolo intra in cel de-al 7-lea seif care era cel a lui Shin. Totul bine si frumos, pana cand trebuie sa iasa afara si alta solutie nu are decat prin conductele de apa, care se goleau timp de 10 minute cand instalatorul, adica Sasori avea sa repare o teava sparta accidental. De acolo ajungea in camera omului de serviciu, putand sa iasa pe usa din spate. Toate camera vor fi oprite de mine, care am intrat in baza lor de comanda si am reusit sa fixez o data exacta...acum depindea totul de Sasuke. Sa vedem daca vom reusi.
Sus In jos
AleKidd
Membru Forum
Membru Forum
AleKidd


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Scorpion
Mesaje Mesaje : 79
Puncte Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 9:51 am

Iti ador ficul. Si imi place si titlul noului capitol. Pana la urma nu titlul conteaza ci ficul si draga mea, e superb!! Nu am pretentii sa pui nextul azi pentru ca nah, dar maine? Cat poti tu de repede te rogg!! Te`am pupacit :*:*:*
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 12:24 pm

super tareeee <3 mi-a placut la nebunie si acest capitol . deci ce s-o mai lungesc =]] astept cu nerabdare nextul cheerplz





Ultima editare efectuata de catre Jaqueline. in Lun Iul 30, 2012 5:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Otilia
Membru Forum
Membru Forum
Otilia


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 72
Puncte Puncte : 78
Reputatie Reputatie : 6

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeSam Noi 26, 2011 11:48 pm

hey hey
foarte fain si acest fic
deci te rog pune nextul


Miranda: Spam
Sus In jos
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeDum Noi 27, 2011 8:35 am

Chapter four
"Dificil"
-Cum mama d***u a ramas intepenit acolo?
-Nu stiu, e o balena cred. Nu se mai poate misca ce sa fac?
-Fugi doamne iarta-ma la el si da-i un sut in fund sa alunece, nu stiu... fa ceva!! Incep eu sa tip la Sasori care nu mai stia ce sa faca. Mai erau 4 minute si Sasuke trebuia sa iasa din tevile de apa alt fel ar fi murit inecat pe acolo, si eu cu un glont frumusel in cap. Sasori incheie transmisia si incepe sa alerge spre Sasuke, boul care a ramas intepenit. Atat de mare e? Noroc ca i-am pus cipuri de localizare, ca altfel ar fi fost prapad. Din fericire ajunge acolo in timp util si il scoate rapid pe "geniu`" din conducte. Acum e acum...cum doamne iarta-ma ii scot eu de acolo? Paza impanzise deja locul, iar politia era pe drum. Off...o sa mor!

Incep sa bat agitata din picior, planul era perfect iar Sasuke l-a ruinat. Gandesc, gandesc gandesc...pana cand.. Doamne ajuta, stiu ce e de facut! Incep sa rad si il sun pe Kiba, varul meu scump care are un ultra tare elicopter. Ii spun sa ajunga cat de repede poate pe acoperisul bancii, iar din fericire el era in patrulare, in aer desigur si chiar destul de aproape de banca cu pricina.

-Bine baieti fiti linistiti, am gasit o solutie. In dreapta voastra este o usa care duce spre niste scari care la randul lor conduc spre acoperis. Urcatile cu toata viteza posibila, iar sus va asteapta Kiba. Nu pierdeti vremea! In 30 de secunde sa fiti acolo, clar?

-Am inteles sys... Se aude vocea calda si calma a lui Sasori si desigur un sunet ciudat scos de Sasuke. Stupid! Inca nu eram usurata, se putea intampla orice, asa ca am ramas in priza. Sasuke urca primul si arunca sacul cu bani in elicopeter, dupa si Sasori urca si... Ahh, au plecat. Pista de aterizare era undeva aproape de sediu, de acolo aveau sa fuga pana aici. Daca ar fi aterizat pe acoperisul sediului ar fi fost prea evident, si se prea poate sa fie urmariti. Baieti coboara din elicopter si ii multumeste lui Kiba dupa incep sa fuga ca bezmeticii. Pericolul de a fi prinsi era departe, deoarece cei de la paza bancii nici nu s-au mai obosit sa trimita trupe de cautare... Fraierii!!

In vreo 10 minute au ajuns si nebunii astia doi. Am fugit spre usa si l-am imbratisat pe fratele meu. L-am sarutat duce pe obraz si l-am servit cu o cana de cafea fierbinte, ii placea sa bea una dupa fiecare misiune. Cand m-am despartit de el Sasuke avea intentia de a ma imbratisa, dar eu i-am intins rapid mana si am dat doar noroc cu el. Vrea prea multe tipu`...doar nu crede ca sunt o curva, nu? Crede ca deja am picat in plasa lui, si ca la noapte o sa aibe o partida buna cu mn? Las-o balta, nici in visele lui cele mai frumoase. N-am chef de libidinosi ca el, chiar daca ar fi interesant sa imi bat putin joc de el. Hmm...ar fii o idee buna! Dar neah`..am treburi mai importante decat sa fraieresct un idiot.

Imi mai pup o data fratele pe frunte si ma indrept spre biroul sefului. Ii arunc dosarul cu misiunea indeplinita, il salut si ies, ducandu-ma glont spre Hinata.

-Cine iubeste la minee?
-Hina iubeste la tine! Deci...unde mergem? Ca sigur deastea ai venit.. Spune Hinata zambind dulce cum numai ea poate.
-Pai ma gandeam sa mergem la...o pizza.. ce zici? Intreb eu punand un botic mumos si dulce... Aceasta e de acord asa ca pornim spre cea mai apropiata pizzarie. Chiar daca era primavara racoarea impanzea orasul. Era ora 8 si ceva iar afara erau 6 grade celsius. Aiurea rau, dar nah`... asta e! Comandam fiecare o pizza dupa gusturi si incepem sa infulecam cu pofta. Ganditul sub presiune nu numai ca te streseaza si te oboseste dar iti da si o pofta de mancare extraordinara. Muscam cu pofta din felia mare infructundu-ma de parca e prima data cand mananc asa ceva. Aburul inca iesea din ea in forma unor norisori mici. Hinata sorbea cu pofta din limonada si se uita la televizorul din local. Stiri, le urasc! Inteleg ca te ajuta sa aflii noutati, dar as prefera un film... in locul lor. Imi intorc privirea si privesc pe geam. Inca era multa lume pe afara. Oameni care abea veneau de la munca, tineri indragostiti, sau chiar familii care se plimbau impreuna umpluse stradutele mici. Orasul asta era minunat. Toti se intelegeau bine unii cu altii, de parca ar fi toti o familie. Toti se ajutau, la bine si la greu erau impreuna facand tot posibilul sa fie fericiti. Eram cu totii o mare familie.

Termin de mancat, ma ridic si arunc niste bani pe masa, o sa ramana in bacsis generos chelnerului, Hinata se ridica si ea si parasim pizzarie. Ahh...frigul asta iti ajunge pe sira spinarii. Ma despart de Hinata mergand fiecare pe drumul sau... Destula actiune azi, vreau sooomn!!

Ajung rapid acasa si sunt intampinata de o admosfera calda plina de iubire si bucurie ca in fiecare zi. Mama si tata ma imbratiseaza si ma saruta, iar Gaara incepe sa traga de mine spre camera lui, spunand ca are ceva important sa imi arate. Ma pune sa inchid ochii, iar eu il ascult. Ma conduce incet in camera lui, iar cand este sigur ca totul e gata ma pune sa dau mainile de la ochi. In fata mea, pe patul lui statea ca o regina o chitara minunata. Era alba, avand un "S" mare si frumos si rosu si sclipitor si dragut si adorabil pe ea, de imi venea sa o mananc. Doamne, de cand imi doream o chitara. Stiu sa cant de mica la chitara, dar nu am avut destui bani sa cumpar una.

-Multumesc muult! Spun eu imbratisandu-l pe fratele meu mult iubit...
[color=cyan]-Nu imi multumii numai mie, si cei de la sediu au fost inplicati. E ca un fel de felicitare pentru succesul de azi. Sunt uimita de ceea ce spune el. Nu imi vine sa cred ca toti au participat la asta, inseamna ca ei ma iubesc intradevar. Il imbratisez pe fratele meu, iar acesta ma indeaman sa ma duc la culcare, stiind ca avusesem o zi dificila.

No cam asta e tot pentru astazi...si pentru cateva zile de acum in colo :]]..Sper ca v-a placut, celor care cititi adorabilul meu fic, si astept commuri` multe si cat mai sincere. Va kissulesc! Zbye allz`! >:D<
Sus In jos
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeJoi Dec 01, 2011 3:36 am

Chapter five


"Ziua de nastere- Partea I"

Dimineata a sosit repede aducand cu ea inceputul unei noi zi frumoase. Ma ridic rapid din pat si deschid geamurile mari ale camerei mele lasand ca un parfum de crini sa invadeze locul. O briza calda adia lin ridicand incet perdelele. Cerul senin era acoperit de norisori albi si pufosi care valsau pe bolta. Aud un batut surd, iar dupa usa mare si neagra isi face aparitia mama cu o tava cu micul de jun. Stai asa...e vreo sarbatoare azi?... Sau iar e bucuroasa mama ca ne-a nascut?
-La multi ani, Sakura! Aceste cuvinte rasunau in capul meu, care se pare ca era momentan lipsit de interes intratat incat sa isi readuca aminte ca azi este minunata mea zi. Oficial azi esti ziua mea de nastere, in care aniversez 18 ani. Scutur incet din cap si las ca fata mea sa mimeze uimirea care mi-a creat-o atat mama cat si faptul ca sunt foarte uituca. O sarut dulce pe obraz pe mama si ii multumesc, insfacand platoul. Ahh... Paine prajita... Yee!!

Aud de dincolo de usa multe bubuituri si susote. Clar, iar se cearta Sasori si Gaara care sa intre primul sa ma felicite. Intr-un final se inghesuie amandoi pe usa, dar cand o vad pe mama le pica fata de parca toate visele le-ar fi fost spulberate. Ei bine chiar asa era, mama fusese prima care imi spusese "La multi ani..". Imi salut fratii si ii imbratisez, iar acestia, chiar daca cu un ton mai trist mi-au spus un dulce la multi ani. Telefonul meu incepe sa vibreze, semn ca am primit un mesaj. Deschid telefonul si vad un mesaj de la tata.
"Scumpa mea Sakurita, imi cer mii de scuze si sa stii ca imi pare nespus de rau ca nu pot fi momentan alaturi de tine si ca nu te pot suna deoarece sunt intr-o sedinta importanta, dar tin sa iti spun eu La multi ani! din toata inima mea plina de fericire, mandrie si iubire fata de tine. Te iubesc si iti doresc ca toate visele tale sa ti se indeplineasca. La multi ani inca o data!"

Il intelegeam, tata era mai mereu plecat cu afaceri, dar niciodata nu uita sa ne sune sau sa ne trimita mesaje, fie de zile speciale, fie pentru a se asigura ca suntem bine sanatosi. Il admiram deplin pe tatal meu, era un model pentru mine. Eu de fel era fata lui tata, asta nu insemna ca sunt alintata sau ca primeam mai multe din partea lui, nu! Aveam o stransa legatura cu el inca de mica, vazandu-l ca pe un model demn de urmat. Chiar daca muncea mult si din rasputeri pentru a ne creste reusea sa ajunga la sedintele mele de la scoala, sau sa ma ajute la un proiect, sau sa fie langa mine in momente grele, ca atunci cand mi-am rupt piciorul. Sunt sigura ca orice ar face tata, el va ramane pentru mine cel mai de pret lucru, desigur alaturi de mama si fratii mei dragi. Dar acum sa nu mai lungim vorba si sa traim in prezent. Iau tava si cobor cu ea jos vrand sa mananc impreuna cu familia. Desigur gustam cu mare pofta si placere din feliile de paine. Yammy! Din cand in cand m-ai auzeam cum telefonul meu vibra...mama am o groaza de felicitari. Dupa ce termin ma ridic de la masa si spun un "Sarut mana!" din toata inima mea.

Urc rapid la etaj si imi verific mesajele. Am primit o groaza de felicitari de la Hinata, Ino, Itachi, Kira, Zabuza, Mixy, Karin si multi alti colegi si prieteni foarte apropiati. Cat de bucuroasa sunt cand ii vad ca isi aduc aminte de mine, nici nu va puteti inchipui. Ma arunc mandra in pat si incep sa meditez incercand sa gasesc o idee de cum sa ma imbrac azi. Nu vreau sa fie ceva mega special si sofisticat pentru a pune in evidenta ca e ziua mea, dar vreau totusi sa fie ceva aparte. Ma ridic intr-un final si iau din dulap o rochita galbena pana sub genunchi, lejera. Avea decolteu, iar la capatul acestuia era imprimata o floare, cel mai probabil in trandafir argintiu. In picioare imi iau niste pantofi albi cu toc, o gentuta alba in care imi pun cele necesare si niste bijuterii. Imi asez cat de cat patul si parasesc incaperea, nu intinte de a ma pieptana, parul lasandu-l desprins.

Cobor jos si ma asez pe canapeaua alba din sufragerie dand pe un canal oarecare. Nu aveam de gand sa plec chiar acum de acasa, vroiam sa mai lenevesc putin, dar exact cand imi era lumea mai draga primesc un telefon cu numar necunoscut. Raspund fara a sta pe ganduri, dar aflu din pacate ca la capatul firului era Sasuke. Acesta imi ureaza "La multi ani!", iar eu, ca o fata simtita care sunt ii multumesc. Aveam de gand sa il intreb de unde are numarul meu, dar ar fi stricat tot farmecul. Mai vorbim putin, chiar daca nu imi facea prea mare placere si intr-un final scap de el, Doamne ajuta! Ii salvez numarul trecandu-l "Nu apela niciodata!" si incep sa rad diabolica. De parca as fi omorat pe cineva, bine chestia asta era destul de hilara. Ii aud pe fratii meu cum coboara, desigur facand mare zarva ca intotdeauna. Eu chiar nu inteleg cum pot sa se certe mai mereu, macar la munca nu se cearta, ceea ce e bine.

Chiar daca vroiam sa mai stau sunt fortata de fratii mei sa merg cu ei la firma.. Desigur accept, ca altfel m-am si trezit luata pe sus, mai bine de buna voie. Vantul batea incet raspandind mirosul primaverii pe peste tot. Multi copii alergau pe soselele goale bucarundu-se de un weekend calduros. Indragostiti eru in parc, fie la plimbare, fie la un picnic. Era atat de frumos, dragostea plutea in aer, dar se pare ca numai eu puteam simti asta. Telefonul meu incepe sa sune, il scot din genduta si il pun la ureche.
-Happy brithday, dear Sauka!!
-Thx, Silvy! Ce faci scumpo?
-So so bine.. Spune ea incepand sa rada destul de accentuat. Mi-a fost dor de tine nebunicooo, ahh ce voce matura si puternica ai..
-Sigur ca da...Imi place engleza ta..minunata. Ei bine era Silvy, verisoara mea care momentan era la facultate pe undeva prin New York. Eram mandra de ea, era o viitoare politista. Asta vroiam sa fiu si eu inainte, dar imi ajunge si mafiota. Am mai vorbit cu ea putin la telefon deorece era in nu stiu ce patrulare asa ca nu a putut vorbii prea mult, dar nu a uitat sa ma felicite de peste zece ori. Dupa ce inchid observ ca deja ajunsesem la sediu. Am fost imediata asaltata de flori, bomboane si pupici din partea tuturor, ahh cat ii iubeam pe tipii astia. Fusesera a doua mea familie, chiar daca la inceput ma temeam de ei am inteles ca defapt erau niste persoane foarte bune. Toti ma felicitau si spuneau ca astepta cu nerabdare petrecerea de diseara. Pai normal ca asteapta majoratul meu nu? O sa fie petrecerea anului cu siguranta. Mai stau putin si pe acolo dar imi aduc aminte ca eu nu am defapt nici o tinuta pentru diseara, asa ca o iau pe Hinata de mana si ne strecuram printre marea multime reusind sa ajungem afara. O indemn sa ma urmeze spre mall pentru o tura de shopping.
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeJoi Dec 01, 2011 5:01 am

so...
nu mai folosi limbaj de mess . am vazut cateva prescurtari .
poi ca de obicei , descrierea e foarte buna . dar ai avut si cateva repetitii , ceea ce nu a dat deloc bine . in rest it's okay .

poi next beib'
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 3:54 am


Chapter six
"Ziua de nastere- partea a II-a"
Cladirea imensa cu doua etaje era pozitionata undeva in centrul orasului, fiind una dintre cele mai populate cladiri. Peretii din sticla curata si lustruita erau continuati din cand in cand de pereti duri si asprii din beton, vopstiti cu o noanta calda de crem. Mii de lumini se zareau la fiecare vitrina a mall-ului, iar o gramada de fete si baieti se plimbau de colo-colo cautand ceva ce li s-ar potrivi. Incepem sa batem in lung si in lat primul etaj orpindu-ne intr-un magazin de rochii unde am vazut una minunata. Era destul de scurta, cu vreo doua palme sub fund, fara betrele, cu model de piele de leopard, fiind pe noante de verde si alb, de la sani pana la bust fiind stramta, la mijloc prinsa cu o panglica din matase de un verde identic cu cel al ochilori mei, iar de la brau in jos mai larga. Ma indragostisem de ea. Am probat-o si am cumparat-o, fara a ma mai gandi. Era perfecta. Am mers prin alte magazine pana am gasit si o pereche de pantofi . Erau albi cu platforma, frumosi si eleganti, cu un toc nu foarte inalt. In acel magazin mi-am gasit si bijuterii potrivite. Era un set format din un inel, o bratara, cercei si lantic. Aveau forma unor crengute plinte cu flori din diamant, fiind din aur alb. Erau minunate toate lucrurile pe care mi le-am cumparat, potrivindu-se perfect.

De indata ce si-a ales si Hinata imbracamintea am platit tot si ne-am indreptat spre casa mea. Mai erau doar 4 ore pana la petrecere, iar noi trebuia sa aratam incendiar, nu? Am ajuns repede si i-am aratat mamei mele cumparaturile. Era incantata pe deplin, nedezlipindu-se cu privirea de ele. M-a mai imbratisat si sarutat de cateva ori, urandu-mi incontinuu la multi ani. Am urcat in camera mea si am inceput sa ne pregatim. Ne-am facut fiecare cate-un dus, ne-am aranjat parul, ne-am machiat si ne-am imbracat. Ne-am dat cu putin parfum si aratam mai ceva ca niste printese din basme. Mama a venit la noi aducandu-ne cate un pahar de suc. Mai era o ora si jumatate asa ca puteam sa ne odihnim. Trebuia sa fiu relaxata chiar daca eram cu gandul la ce se va intampla, era una dintre serile cele mai speciale ale vietii mele, ziua din care voi raspunde singura pentru faptele mele. Asteptam de mult aceasta zi din care voi raspunde singura de faptele mele.
In sfarsit a sosit momentul mult asteptat. In camera isi fac aparitia Ted si Mike, cei mai buni prieteni ai mei si ai Hinatei de la gradinita, care mi`au jurat solemn ca ma vor duce la petrecerea de 18 ani. Iesim toti 4 din casa si ne intrabtam spre o masina rosie. Urcam si pornim spre.. Habar nu am. Era o surpriza totul pentru mine. Oprim dupa 10 minute in fata unui bar select, de 5 stele. Era de 2 etaje, cu peretii rosiatici si geamuri mari si sclipitoare. O alee din piatra acoperita de un covor rosu ducea pana la intrare. Mese mari erau intinse pe margine, iar in mijloc era ringul intr-o ploaie de culori. Totul era perfect. Toti prietenii mei erau acolo, familia, apropiatii. Chiar daca petrecerea s-ar fi tinut intr-un hambar, pentru mine nu ar fi contat atata timp cat eram cu ei, cu persoanele care m-au sustinut de atata timp, cu familia mea mare. Sunt primita de imbratisari calde si sarutari fierbinti. Mii de bughete de flori si de cadouri fel de fel imi incarcau mainile. Le-am lasat pe o masa dintr-un colt liber, neavand altceva de facut.
Ma intorc si dau nas in nas cu Sasuke, care era imbracat ca un streeper, dar care arata al naibii de bine..ah, ce vorbesc eu aici? Scutur usor din cap si ma uit cu superioritate in ochii lui.
-La multi ani, papusa! Spune el aplecandu-se incet, dorind probabil sa am sarute. Ma indepartez usor de el, si il tintesc cu privirea mea cea dura.
-Ai grija, sa nu imi strici seara asta. Ca esti ca si mort. Spun plecand de acolo, nedorind sa ma enervez cu unul ca el. Mergeam de colo colo zambind si imbratisand pe fiecare. A inceput o melodie reggeton cred, pe care am inceput sa dansez cu toti amicii cei nebuni. Toate fetele se rupeau in dans, in timp ce baietii le admirau muscandu-si discret buzele inferioare. "O sa se la se cu orgie, presimt!" Spune Hinata incet facandu-mi cu ochiul. Incep sa rad pupand-o pe obraz.
Noaptea a decurs perfect. Am dansat si ne-am distrat ca la fiecare petrecere pe care o dam impreuna. La miezul noptii dupa o usa mare din lemn masiv isi face aparitia un tort gigantic cu 4-5 etaje, din ciocolata. Era plin de lumanari care scanteiau. Pe fundal de auzeau vocile care cantau un fericit "La multi ani". Zambesc si suflu cu toata puterea in lumanari stingandu-le din prima. Sunt imbratisata si aplaudata si desigur asaltata cu pupici si felicitari. Oficial aveam 18 ani si eram mandra peste poate de asta. La un moment dat simt cum ametesc, asa ca hotarasc sa ies afara, spre a trage o gura de aer proaspat. Nu era nimeni afara, eram singura. Numai niste greieri isi cantau cantecul sub clar de luna plina. Ma asez pe o canapea si imi pun pana la piept, inceput sa respit incet si calm. Prea multa agitatie ma deranjeaza. Din neant isi face aparitia o umbra solida de barbat, care se aseaza langa mine pe canapea. Pentru cateva secunde am ramas rece, intorcand la un moment dat ochii mari spre acea persoana, care era nimeni altul decat.. Sasuke.
-Stii.. nu am ce sa iti fac. De ce te porti asa?
-Fiindca esti ca toti ceilalti. Vrei o noapte de placere, dupa te lauzi ca mi-ai tras-o. Nu vreau sa ma apropii prea mult de tine. Nu imi inspiri incredere destula.
-Aha. Dar daca stau aici, te-ar deranjaza? Doar nu te-as viola aici, riscand sa fiu prins si decapitat de fratemiu.
-Poti sta, atata timp cat taci. Spun strict, intorcand capul si lasandu-ma pe spate. Trebuia sa ma calmez, cand il vedeam in crestea tensiunea. Inchid pentru cateva secunde ochii si zambesc. Cat de repede trece timpul, maine poimaine ma marit fac copii.. chestii. Vreau sa devin cineva si voi deveni. Vreau sa am o viata frumoasa si voi avea si vreau sa fiu fericita si sper din toata inima ca voi fi. Cand deschid ochii dau de cei a lui Sasuke care ma priveau ciudat. Ma incrunt si scot limba la el inpingadu-l incet.
-Scuze! Am crezut pentru un moment ca ai lesinat. Zici ca erai drogata.. Spune punand mana la gura pentru a se abtine din ras.
-Serios? Spun cascand ochii, dupa incep sa rad. Habar n-ai cat de fericita pot fi.. Insfarsit am 18.. iti poti inchipui? Am atatea drumuri deshise in fata..
-Si lafel de mult de muncit ai.. spune, facandu-mi cu ochiul. Se ridica de pe canapea si pleaca, salutand. Avea dreptate, voi avea mult de muncit daca imi doresc sa fiu fericita. Zambesc dinou si ma ridic, intrand in local. Abea acum incepe petrecereaaa!!
He` he` he!! Dupa un veac m-am trezit sa mai aduc ficu` sub indrumarea surorii mele. Te pup` nebunaa``!! Sper sa va placa! Pupiko va pupaa!! ;x
Rochia Sakurei:
http://shopping.flu.ro/files/clients/3/3/p/7/rochie-enchanted-love-green-329974.jpg
Pantofii Sakurei:
http://www.e-unic.eu/4777-4481-large/pantofi-cu-platforma-cross-design-albi.jpg
Bijuteriile Sakurei:
http://arch8.okr.ro/auctions.v3/700_700/2010/10/21/3/8/247724078-3202631-700_700.jpg
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 4:07 am

foarte frumos si acest capitol. ai descris foarte bine fericirea sakurei, in sfarsit a impinit 18 ani ^^ chiar mi-a placut mult acest capitol. si sa ghicesc ... este sasusaku ? >:)
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 4:12 am

Rabdarea asta, nu o ai nebuno`!! :))..
Vom trai si vom vedea! :>
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 4:14 am

Sa dea sfantul sa aduci nextul tot la pastele cailor asa cum ai facut cu asta ca nu stiu ce-ti fac >:)
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Run for You .   ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeMar Iul 31, 2012 10:02 am

Te puuuuup . :"> Da, stiu ca am intarziat .. muuuuuuuuult :)) O sa creez un nou capitol imediat ce recitesc fic-ul :">
si imi vine o idee buna. :))
Ca sa se stiee :)) Acest fic este facut numai si numai ptr. Zummy >:D<
Puuuuup . :*:
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitimeMar Iul 31, 2012 10:49 am

Awww, cat de kawaii esti ma' love *big hug*
Si one-shot-ul, si ficul, sunt tare norocoasa ^.^
Din nou, iti multumesc frumos pentru dedicatii *kiss*
Chiar nu stiu ce-am facut sa merit minunatiile astea -.-

Te iubesc mult de tot :*
Xoxo, Zummy <3
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





♥«Ruи fσт чσu»♥  Empty
MesajSubiect: Re: ♥«Ruи fσт чσu»♥    ♥«Ruи fσт чσu»♥  Icon_minitime

Sus In jos
 
♥«Ruи fσт чσu»♥
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme.-
Mergi direct la: