☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Te iubesc...!

In jos 
+4
Zummy
sakura chan
Elyy
Sunny
8 participanți
AutorMesaj
Sunny
Membru Nou
Membru Nou
Sunny


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 18
Puncte Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 27

Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitimeDum Noi 20, 2011 12:22 pm

Hey :D ( sunt activa <3 ) Am si eu o declaratie...nu e chiar pozitiva dar totusi o declaratie :P Sper sa va placa!



Te voi uita

In fiecare zi simt dulci palpitati
Ce trec pure imaginatii
Catre o lume pline de tine
Unde vad doar iubire:

O lume doar a mea si a ta.
Fara griji si fara cearta.
Fara chin sau lacrimi amare.
Fara ploi ci doar cu soare.
O lume ca de vis.
Rupta din inaltul paradis.
O lume de basm.
Scaldata in dragoste si entuziasm.
Locul nostru de iubit.
Cel mai drag si deosebit.


Pacat ca totul e un vis.
Dragostea pururi s-a stins.
Acum avem 2 lumi diferite.
Inbibate in cutite.
Fara tine nu pot trai.
Dar voi incerca mereu..
sa uit ura din sufletul meu.

Ai ales pe altcineva.
Nici nu a fost vina mea.
De data asta nu am facut nimic.
Ai devenit propriul tau inamic.
Iubirea mea a ramas neinpartasita.
Dar nu si viata mea netraita.

Te voi uita curand,
Sunt sigura ca nu ai sa ma mai vezi plangand.
Am suferit destul..
Acum e timpul meu sa zambesc.
Viata sa mi-o traiesc.
Chiar daca te iubesc atat..


Sper ca va placut! Astept pareri si critici :P
Sus In jos
Elyy
Membru Activ
Membru Activ
Elyy


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 406
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 25

Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitimeLun Noi 21, 2011 12:53 am

hmm, can m-am apucat de citit am zis ca poezia nu este a ta, dar dupaia au aparut unele parti in care mi-am dat seama ca este mana de copil, de exemplu:

Te voi uita curand,
Sunt sigura ca nu ai sa ma mai vezi plangand.

sau

O lume de basm.
Scaldata in dragoste si entuziasm.


nu ca as fi eu o mare poeta dar tine contda masura versurilor, pentru ca dupaia daca citesti poezia cu voce tare o sa sune ciudat, in rest imi place adica e o declaratie foarte reusita dupa parerea mea daca ar fi sa tin cont de continut :)
Sus In jos
sakura chan
Membru Activ
Membru Activ
sakura chan


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 492
Puncte Puncte : 501
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 26

Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitimeSam Feb 25, 2012 9:22 am

Dupa mine este foarte reusita si imi place foarte mult. Si nici eu nu sunt o poeta [nici nu am fost vreodata], dar pot sa spun ca este foooooooooooarte frumoasa sa mai pui.
Sus In jos
http://animelove.3xforum.ro/
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 3:25 am

Intr-adevar este foarte frumoasa declaratia. Ai avut si rima iar figurile de stil sunt peste tot. Imi place si te rog sa mai faci declaratii =]]
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 7:14 am

Da este de apreciat mai ales pentru ca a scriso si a avut cu adevarat o idee :geek:
Dar sunt cateva mici scapari pe care Elyy lea si remarcat de prima data Te iubesc...! 1770242605
In rest cum a zis si Zummy sunt prezente destule figuri de stil care imbogatesc poezia Te iubesc...! 1770242605
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Catsz
Moderator
Moderator
Catsz


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 305
Puncte Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 4

Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 1:30 pm

Este foarte frumoasa! Imi plac versurile...imi place totul la ea.
Sus In jos
Inque~
Membru Nou
Membru Nou
Inque~


Element : Air
Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 18
Puncte Puncte : 22
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 30

Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitimeSam Apr 14, 2012 3:19 am

Hei.
Ti-am citit si eu poezia si sper sa nu te deranjeze comentariul meu.

Ai niste greseli pe-acolo, o sa presupun ca sunt doar de tastare.
Ar fi bine dac anu ai folosit cifrele arabe in ce scrii, pune-le cu litere. Mai ales ca aveai acolo "2", nu e o cifra lunga.
De ce dupa fiecare vers e punct? Se opreste brusc propozitia si asta ii scade din farmec. "la la punct. la la la punct. la la punct." E deranjant. Te-as sfatui sa pui mai multe virgule, incearca niste linii de pauza (dar sa nu abuzezi de ele) sau, daca nu se nevoie de semne de punctuatie, lasa fara, o sa vezi ca daca reciti poezia, o sa sune mult mai bine.

Citat :
Dar nu si viata mea netraita.

Versul asta suna un pic ciudat, e vorba de exprimare. Am inteles ce ai vrut sa spui, ca ea isi traieste viata in continuare, chiar daca tipul nu ii impartaseste iubirea. Insa nu te-ai exprimat bine, nu stiu cum ai putea sa spui exact ca sa se inteleaga, ca nu ma pricep sa scriu poezii.


Per total, nu vreau sa te superi pe mine, dar poezia nu m-a atins. Poate e si faptul c ain general sunt pretentioasa la poezii. Insa versurile mi s-au parut banale, iar rimele mai mult m-au deranjat.
Ar fi fost frumos sa bagi mai multe figuri de stil, am vazut ca ai bagat niste metafore acolo, ar fi mers si niste epitete, poate comparatii sau hiperbole, antiteze... Stiu eu, sa compari felul in care se simte ea cu ceea ce crede ea ca simte el sau nu stiu. E o idee.
Ai grija cu rimele, nu toate poeziile trebuie sa aiba rime. Ele trebuie sa sune bine si sa transmita o anumita stare, poezia nu trebuie sa aiba rima sau masura, iar ritmul nu trebuie sa fie neaparat trohaic sau iambic, pot fi si amfibrahic sau dactilic. Asta asa ca un sfat, ca sa nu te legi neaparat de conventiile poeziei pe care le-ai observat tu la multe poezii pe care le-ati studiat, sa zicem, la scoala pana acum.

Oricum, felicitari pentru poezie si succes pe viitor cu ce mai scrii. Sper sa tii cont si de sfaturile mele. :]
Sus In jos
Himeji.
Moderator
Moderator
Himeji.


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 2018
Puncte Puncte : 2037
Reputatie Reputatie : 7
Varsta : 103

Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitimeVin Iun 28, 2013 11:40 pm

Frumoasa poezie! Sa mai pui
Sus In jos
Continut sponsorizat





Te iubesc...! Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc...!   Te iubesc...! Icon_minitime

Sus In jos
 
Te iubesc...!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: « Altele » :: « Mesaje De Dragoste »-
Mergi direct la: