☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sfarsitul Death Note

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Sfarsitul Death Note Empty
MesajSubiect: Sfarsitul Death Note   Sfarsitul Death Note Icon_minitimeSam Dec 03, 2011 6:46 am

Well, pe mine sfarsitul nu prea m-a incantat. Mi-as fi dori ca Light sa traiasca si sa devina Zeul unei noi lumi. Da, ma bucur ca l-a ucis pe L si a reusit sa mai indrepte din lume. Dar, daca ar fi trait el ar fi devenit noul Dumnezeu. Pacat ca tipul ala (ceva cu M, nu mai stiu) nu si-a ascultat ordinele si a ales sa "il ajute" desi nu era treaba lui x.x As fi vrut ca Raito sa traiasc. De L nu prea imi pasa, desi cei 2 ar fi facut un cuplu yaoi destul de dragut ^.^

Well, voi ce aprerea aveti?

Psycho XD


Ultima editare efectuata de catre Psycho in Sam Ian 21, 2012 8:43 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Sfarsitul Death Note Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Death Note   Sfarsitul Death Note Icon_minitimeLun Dec 05, 2011 12:21 pm

Mda, prea lame sfarsitul. Desi era clar de la inceput ca Light o sa moara [altfel nu ar fi multumiti fanii dreptatii], nu.mi prea place finalul. Sfarsitul lui este chiar odd. Cum zicea si Psycho, de ce nu a putut sa traiasca? Sa continue sa schimbe lumea si sa distruga raul de la radacina? Ca sa.mi raspund singura la intrebare, pentru ca altfel anime'ul s.ar fi lungit prea mult si si.ar fi pierdut interesul. Dar totusi, putea sa aiba un alt final, unul in care sa moara toata lumea :]]
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Catsz
Moderator
Moderator
Catsz


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 305
Puncte Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 4

Sfarsitul Death Note Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Death Note   Sfarsitul Death Note Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 5:11 pm

Sunt de acord cu finalul in care moare toata lumea! Ma rog...
La mine, de cand a murit Lawliet, s-a dus tot farmecu', de aia nu-mi place finalul. xD

Psycho, cred ca era Mello. :]
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Sfarsitul Death Note Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Death Note   Sfarsitul Death Note Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 11:20 pm

Nu... era ala care avea carnet. Care il ajuta pe Light si il credea Dumnezeu.

Ceva mai filozofic ce am postat ep un forum cand m-am desteptat: Banuiesc ca e unul bun, desi personajul meu preferat era Light si m-am intristat. A fost interesant cum in episodul precedent totul era in favoarea lui Light, si brusc in cel prezent se darama totul. Fara sa gandesc, cand am zarit intrebarea mi-am zis "E un sfarsit prost, logic!" dar, acum incep sa inteleg de ce a fost ce a fost. Sfarsitul a fost unul destul de bun, sa zicem. La urma urmei, scopul anime-ului era sa se joace cu mintea ta, cu psihologia, banuiesc. Preacum gandea Light, asa au gandit si cele doua minti ce au dat nastere lui "Death Note". Au avut fiecare scena, in parte, bine gandita. Au incercat sa combine mai multe trairi cand il vizionezi. In concluzie, sfarsitul m-a satisfacut, dar nu prea.

Mi-ar fi palcut sa maora toata lumea, era mai acceptabil =]

Psycho XD
Sus In jos
sakura chan
Membru Activ
Membru Activ
sakura chan


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 492
Puncte Puncte : 501
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 26

Sfarsitul Death Note Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Death Note   Sfarsitul Death Note Icon_minitimeSam Feb 16, 2013 3:20 pm

Sincer si eu m-as fi asteptat la un alt sfarsit, chiar daca tin cu L. Din cand in cand mai trebuie sa castige si cealalta parte nu? Asa cum zici si tu Psycho cred ca era un anime sa se joace cu mintea ta, foarte bine realizat.
Sus In jos
http://animelove.3xforum.ro/
Continut sponsorizat





Sfarsitul Death Note Empty
MesajSubiect: Re: Sfarsitul Death Note   Sfarsitul Death Note Icon_minitime

Sus In jos
 
Sfarsitul Death Note
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Death Note .
» Death Note . Photographi
» Ce-ai face cu un Death Note?
»  Deliver me from death (+15)
» Corner of the death

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: ☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Love Anime ♥ ☺ ♂ :: Anime. :: Death Note-
Mergi direct la: