☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Aishiteru Shin-kun !!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Becky(D)
Membru Nou
Membru Nou
Becky(D)


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 19
Puncte Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

Aishiteru Shin-kun !! Empty
MesajSubiect: Aishiteru Shin-kun !!   Aishiteru Shin-kun !! Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 1:44 am

Chapter one : Shin-kun !


Stau in camera mea de culoare mov pe patul meu de doua persoane cu asternuturi negre cu castile in urechi care transmit sunetele scoase de Nana de la Black Stones ... Acei Blast care sunt condusi Nana . Nu stiu exact cum se numeste .. Singurulu lucru pe care il stiu este ca aceasta melodie punk-rock este opening-ul de la Nana . Parul meu de culoare neagra este ravasit pe perna mea ce-a pufoasa de culoarea mov pal iar in ochii mei de un negru abisal isi fac loc acei stropi pe care ii varsa si cerul in zilele posomprate . De ce plang ? Pentru ca lafel ca si Nana Osaki am ratat ocazia de a pleca cu pritenul meu in Tokio .. Nu cred ca ii va pasa prea mult .. Inainte sa plece mi-a zis ca acolo isi va incepe o noua viata cu o alta trupa . Mda , alta trupa . Aici si noi am avut o trupa .. Dar si aia s-a destramat din cauza lui ..Da` ce rost are sa plang ? Asta nu va rezolva absolut nimic ! Mai bine m-as interesa daca as putea sa fac parte din trupa Black Stones . Ar fii un vis devenit realitate .. Pentru ca sunt un fan inca de cand au inceput sa cante prima data , cand putini erau interesati de Black Stones . Da` ce totzic eu aici ? Inca nu m-am prezentat : Ma numesc Ai Noguto si sunt adepta stilului Punk-Rock , culorile mele preferate sunt : mov si negru si sunt indragostita pana peste cap de Shin din Black Stones , si am 20 de ani .. Nu cred ca trebuie sa spun ceva mai mult despre mine . A ba da ! Cum sunt imbracata . Pai sunt imbracata sunt imbracata cu o pereche de blugi mov si un tricou alb “ rupt ” , iar de blugi am tatarnate cateva laturi . Este 12 : 30 !! Si eu trebuie sa imi fac pircing-urile la ora 1:30 !! Imi iau o pereche de tenisi negri si jacketa de piele neagra si am zbughit-o pe usa ! Ma grabesc eu sa ajung repede acolo si deodata dau cu nasu` in cineva . Cand imi ridic capul il vad chiar pe .. Chiar pe minunatul , frumosul , scumpul meu Shin !! Cred ca o sa lesin !! Nu , nu ! Ai revinoti ! Vaai !! Vrea sa imi spuna ceva !!

- Hei esti O.K ? Esti cam rosie ! imi spuse pe un ton ingrijorat .
- Da .. Sunt bine numai ca sunt foarte emotionata !!
- De ce sa fii emotionata ? A da ! Vai Shin basisistu` de la Black Stones . zice el apoi isi roteste ochii .
Acesta se uita la mine cu o privire seroasa apoi imi spune : ..


Hey Yo ! Aici am adus eu fic nou >.< !! Nyaaa ! Este cu Black Stones :D ! Gome daca este scurt .. Dar capitolele or sa fie mai lungi pe viitor :d . Ja Ne Shi <3 !!
[/font]
Sus In jos
Voltura
Administrator
Administrator
Voltura


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 230
Puncte Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 29

Aishiteru Shin-kun !! Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteru Shin-kun !!   Aishiteru Shin-kun !! Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 1:54 am

Decii... este vorba despre o fata , o rocherita care vrea sa intre intr-o trupa ..hmmm...

Interesant....

ma intreb cum vei continua poveste :scratch:

Am vazut greseli de tastare , nu-i bine ! dar stai calma toti le facem :)
Pai ce asi mai putea zice, scurt ... foarte scurt 😕 dar ai promis ca pe viitor vor fi mai lungi asa ca te iert...

Intre timp SA VEDEM NEXT draga! :D :D :D
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Aishiteru Shin-kun !! Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteru Shin-kun !!   Aishiteru Shin-kun !! Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 3:00 am

Hmm , interesant . Mai ales ca nu`i cu personaje din Naruto . :P
Well , mi`a placut . Greseli de tastare ai avut , dar nu mai conteaza pentru ca asta a spus deja Voltura . Cu un mic edit se rezolva . :cheers:
Momentan se pare ca Shin este genul care nu pune accent pe celebritate si uraste cand fetele sar pe el sau il considera cine stie ce " zeu " [ ca sa spun asa ] . Am dreptate ? :D :P Vom vedea pe parcursul fic`ului . ^^
Pai , astept next . Sunt chiar curioasa !
Te pup ! :*
Sus In jos
Becky(D)
Membru Nou
Membru Nou
Becky(D)


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 19
Puncte Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

Aishiteru Shin-kun !! Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteru Shin-kun !!   Aishiteru Shin-kun !! Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 4:12 am

Pai fetele s`ar putea nextul sa il pun un pic mai tarziu :) .
Sus In jos
Becky(D)
Membru Nou
Membru Nou
Becky(D)


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 19
Puncte Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

Aishiteru Shin-kun !! Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteru Shin-kun !!   Aishiteru Shin-kun !! Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 2:29 am

Chapter two : Shin-kun esti un scump !

Acesta se uita cu o privire serioasa la mine apoi imi spune :

- Ai sa stii ca esti foarte frumoasa !
- Shi .. Shin , arigatou !
- Nu ai pentru ce dculeat`o !

Mi se pare mie sau Shin se da la mine ? Vaai de mine !! Cred ca iara m`am inrosit .. Asta este mana Lordului Demon ! El a vrut sa ma intalnesc cu Shin-kun ! Stai ! Shinuca vrea sa zica ceva :

- Ai-chan vrei sa mergi cum mine la sushi ? intreaba acesta sfios
- Sigur Shin-kun ! zic eu fericita .

Dupa acest dialog total plictisitor , bine ca m`au tinut treaza acei ochi minunati de un albastru pur , ma ia de mana .. Stai ! Ma ia de mana ! Vaai !! Lesin ! Prindema Shin-kun ! Bine gata terminam ! Asa ma ia de mana apoi incepem sa mergem lent , foarte lent .. Stai programarea mea !

- Shin-kun sper sa nu te superi pe mine dar eu am programare sa imi fac cateva prcing-uri .. spun eu cu o voce joasa .
- Nu est nimic Ai-chan . Vin cu tine ! spune pe un ton de copil cumite .

Eu nu mai spun nimic decat il iau mai bine de mana si inceo sa fug pe acele stradute iar lumea se uita la noi doi ca la felu` paispe` .. Pai cred si eu . Alergam cu Shin-kun de mana . In cateva minute am ajuns acolo . Intru sfioasa de mana cu Shin acolo apoi spun ca am programare si o domnisoara cu parul blond si ochii negrii imi spune ca pot sa intru , tot cu Shin de mana , apoi ma asez pe un fel de fotoliu apoi acea domnisoara pentru ca eu cred ca nu avea mai mult de douazeci si noua de ani ma intreaba unde vreau sa imi fac pircing apoi il arat pe Shin care statea ca un un copil cuminte pe o mini canapea si se uita spre noi . Dupa cateva , minune , ore chiar nu stiu cat a durat avea pircing-uri la fel ca si Shin-kun . Apoi am mers sa imi cumpar cercei pentru gaurile pe care le-am facut in mine . Mda ce denumire le-am pus si eu . Dupa ce imi cumpar cercei la fel ca si Shin care se spargea de ras pentru ca imi zicea ca ma vospeste albastru in cap si imi face tepi , sunt copia lui feminina . M-am abtinut foarte greu sa nu ii pocnesc una in fetisoara aia asa de minunata .
Dupa asta mergem la sushi . Yummi ! Cand ajungem acolo comandam apoi , nu dupa mult timp Shin imi zice ceva ce aproape m-a facut sa lesin ! El mi-a spus ...

Scuze ca e scurt !! >< !!
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Aishiteru Shin-kun !! Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteru Shin-kun !!   Aishiteru Shin-kun !! Icon_minitimeSam Iul 23, 2011 9:57 pm

Buna !
Pai , capitolul tot scurt este .. dar te`ai scuzat pentru asta .
L`ai corectat ? Pentru ca ai cateva greseli .. : dculeat`o - dulceato , Prindema - prinde-ma , cumite - cuminte , inceo - incep , prcing-uri - piercing-uri
. Felu` paispe` - felul paispe sau felu' paispe , m`am inrosit - m-am inrosit , m`au tinut - m-au tinut .. acestea le-ai despartit corect , insa arata mai bine cu cratima atunci cand povestesti . :D De aceea le-am postat .
Si daca vrei , atunci cand scrii cuvinte in japoneza , sau oricare alta limba , ai putea sa le notezi cu " *1 , *2 , *3 " si asa mai departe , sau cu oricare alt semn , apoi sa le postezi la sfarsitul fic`ului si sa scrii ce inseamna ?
Cred ca te`am bagat de tot in ceata , asa ca iti dau un exemplu :

Ai inceput capitolul .....
- Arigatou*1 , Shin-kun ! ...
... ai terminat capitolul .

*1 Arigatou ! ( japoneza ) - Multumesc !

Fic`ul mi s`a parut interesant inca de cand am citit primul capitol . :P Dar daca faci capitole asa scurte sau cu greseli probabil multi vor " abandona " cititul din cauza asta .. Chiar si eu faceam asa in trecut .
Astept next`ul , ne`ai lasat in suspans cu " El mi-a spus ... " . :P
Sper sa nu te superi ca ti`am atras atentia asupra greselilor facute , dar e chiar pacat ! .. Asa ca lasa lenea si apuca-te sa scrii capitole mari si corectate ! Nu trebuie neaparat sa pui multa actiune intr-un capitol , e de ajuns sa se intample un eveniment si sa ai destula descriere a celor intamplate , locurile in care se afla personajele , personajele insusi , sentimentele lor s.a.m.d [ parerea mea . ]
Te pup ! :*
Cu drag ,
Renesmee .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aishiteru Shin-kun !! Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteru Shin-kun !!   Aishiteru Shin-kun !! Icon_minitime

Sus In jos
 
Aishiteru Shin-kun !!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Shin Yori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme. :: Ficuri cu personaje din anime/carti.filme - Blocate.-
Mergi direct la: