☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Prefăcuţi

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Yo Shi
Membru Forum
Membru Forum
Yo Shi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 41
Puncte Puncte : 61
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 27

Prefăcuţi  Empty
MesajSubiect: Prefăcuţi    Prefăcuţi  Icon_minitimeJoi Dec 15, 2011 1:49 pm

Ficul nu conţine un cuplu obişnuit... Defapt nu e deloc obişnuit... E un fic Hana&Ita, dar la început este Hana&Shino... Deci fară prea multe introduceri primul capitol, cu dedicaţie pentru sărbătorita nostră Delia

Capitolul I

Hanabi
Deschid ușa biroului și îl găsesc pe Naruto așezat confortabil în fața acestuia. Nu mai stau pe gânduri și ii sar în brațe blondului ce mă priveşte complet dezorientat, dar îmi răspunde într-un final îmbrățișări. Am început să-l analizez din cap pană-n picioare şi...
- Mamă, dar tu chiar arăți bine, acum înțeleg ce a văzut Hinata la tine.
I-am privit fața și am rămas mască, blondul tocmai se înroși-se şi se întoarse cu spatele pentru a nu-l vedea. Am auzit voci din spatele uşi apoi aceasta s-a deschis şi a apărut fratele meu mai mare, Neji. Acesta este şaten cu ochii indigo, părul îi era mai scurt şi desprins. În urma lui a intrat Itachi Uchiha, cu aceiaşi ochii abisali, păr brunet, prins în coadă la baza gâtului, şi ten alb precum spuma laptelui. Amândoi erau îmbrăcaţi la costum şi vorbeau cu multă viaţa despre un proces pe care se pare că brunetul tocmai îl câștiga-se. Privirile nostre se întâlniseră timp de câteva momente, privirea lui rece şi privirea mea inocentă. Am simţit cum sângele îmi fierbe în vene, dar nu era genul de persoană care să se înroşească cu uşurinţă. L-am salutat pe fratele meu şi i-am spus că avem de discutat, dar el a început prin a-mi reproşa diverse lucruri.
- De ce ai fost exmatriculată? Cum de ai dat-o pe Karin afară când ai ajuns aici? Şi de ce a spus Kira că mergeţi la cofetărie?
- Unu: nu am fost exmatriculată pentru că asta vacanţa de iarnă; doi: roşcata aia ochelaristă a lovito pe Kira; trei: micuţa face azi 5 ani şi merită măcar o prăjitură.
L-am văzut cum îşi dă o palmă peste frunte spunând că a uitat complet că fetiţa lui împlineşte astăzi 5 anişori. Nici nu mă miră acest lucru. După ce a murit Miranda, mama Kirei, Neji s-a conformat cu ideea că are de crescut singur o fetiţă şi nu a fost interesat decât de ai face un trai cât mai bun.
Banii au devenit singurul lucra care conta pentru fratele meu, bineînțeles că nu era doar pentru el. Un tânăr singur, de 23 de ani, cu o soră de 14 ani şi una de 19, cu o fetiţă de 3 luni. O poveste clasică, dar Naji a muncit din greu pentru ca nouă să nu ne lipsească nimic. M-a trimis la cel mai bun internat când am împlinit 15 ani şi s-a asigurat că nu îmi lipsește nimic, dar îmi lipsea o familie.
- Deci veniţi şi voi ?


*****
Este doar prima parte, a doua o postez dimineață pentru că sunt obosită și abeea mai văd tastatura.
*****


Itachi

La insistențele prietenului meu Neji i-am însoțit la cea mai apropiată cofetărie. Nu îmi doream să fac asta, dar nu-i puteam spune prietenului meu motivul pentru care mă port aşa e ciudat. Tot drumul am stat îngândurat iar când am intrat în cofetărie mi-am concentrat atenţia asupra adolescentei. Habnabi era la fel de drăguţă ca acum vreo cinci ani, doar că nu o mai vedeam ca atunci. În acea vreme are pentru mine doar o fetița care s-a îndrăgostit de mine și care mă cicălește întruna. Îmi amintesc când i-am sugerat lui Neji să o trimită la un internat pentru a putea învăța mai bine şi pentru a nu avea probleme. Adevăratul motiv pentru care i-am cerut să o îndepărteze era pentru că nu o doream în preajma mea, dar acum...
- Eu ar trebui să plec, am de despachetat multe lucruri. Poftim, sper să-ţi placă cadoul tău, dar nu-l deschide până acasă.
Am privito pe Hanabi cum îi dă cadoul Kirei şi o sărută pe obraz. Se îndreptă spre ieşire, dar înainte să plece mă sărută şi pe mine pe obraz. Îmi aşez mâna pe obraz şocat de gestul tinerei, nu trebuie să mă gândesc la ea decât ca la o soră. Este chiar mai mică decât fratele meu Sasuke, iar trebuie să o îndepărtez de mine.
Hanabi s-a maturizat, arată ca o femeie în toată firea. Ochii indigo ca e fraților ei, părul şaten şi lung, tenul alb, un corb înalt şi zvelt, formele frumos conturate, era perfectă.


Cam acesta ar fi primul capitol. Sper să vă placă şi să nu vă dezamăgesc cu acest fic.

Sus In jos
FrozenDream
Designer
Designer
FrozenDream


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 93
Puncte Puncte : 108
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 26

Prefăcuţi  Empty
MesajSubiect: Re: Prefăcuţi    Prefăcuţi  Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 5:40 am

Este un capitol frumos...
Nu prea inteleg semnificatia titlului...dar asta nu este un impiediment...
Astept cu nerabdare nextul pentru ca m-ai facut curioasa si imi place tare mult ideea
Este frumos asezat in pagina si usor de citit....iar greseli nu am vazut so..ce sa-ti mai cer what
Te pup adorabbel ne mai auzim bye
Sus In jos
Miranda^_^
Membru Forum
Membru Forum
Miranda^_^


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 110
Puncte Puncte : 137
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 28

Prefăcuţi  Empty
MesajSubiect: Re: Prefăcuţi    Prefăcuţi  Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 1:09 pm

hellooooooo

:louge: Iubirea pluteste in aer. Ficul este destul de bun, poate nu asa cum sunt obisnuita, dar un inceput promitator. Hanabi nu este sora mai mica a lui Hinata ? Deci din cauza lui Itachi ea a fost trimisa la internat. Cand o sa afle o sa aiba de-a face cu ea ahh
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Prefăcuţi  Empty
MesajSubiect: Re: Prefăcuţi    Prefăcuţi  Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 4:15 am

Nextul sau ficul se inchide.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Prefăcuţi  Empty
MesajSubiect: Re: Prefăcuţi    Prefăcuţi  Icon_minitime

Sus In jos
 
Prefăcuţi
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme.-
Mergi direct la: