☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Claymore

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Claymore Empty
MesajSubiect: Claymore   Claymore Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:28 am

Claymore Claymore-episode-6-english-subbed

Descriere: Claymore ( クレイモア ) este o serie anime bazata pe manga creata de Yagi Norihiro in anul 2002.
Anime-ul descrie o lume in care monstrii Yoma terorizeaza oamenii din satele si orasele medievale.
Pentru a lupta cu aceste creaturi ucigase, oamenii au creat un grup de razboinice numite Claymore (datorita sabiei ce o purtau cu ele). Aceste razboinice daca nu-si tineau putere sub control si se solicitau la maxim, deveneau monstri youma.
Povestea relateaza despre Clare, care in copilarie a fost salvata de cea mai puternica Claymore a tuturor timpurilor - Teresa. Datorita afectiunii fata de Clare, pentru a o apara, Teresa a incalcat cea mai importanta regula a razboinicelor Claymore: a ucis un om. Cele doua au fost urmarite de un grup de Claymore care trebuiau s-o omoare pe Teresa pentru incalcarea regulei. In timpul luptei, una dintre executoare nu si-a putut controla puterile, devenind un Yoma cu puteri nemasurate - "Awakened Being. Teresa a fost ucisa, iar Clare a decis sa devina Claymore pentru a o razbuna.
In timp si alte Claymore au devenit youma si astfel s-a format un grup puternic al acestor monstri care avea ca scop omorarea razboinicelor Claymore sau transformarea acestora in monstri.
Clare, care era considerata printre cele mai slabe intre Claymore, mostenea puterea Teresei. De ea se va atasa un baiat care ramasese orfan.
Astfel, Clare va continua sa lupte in fiecare misiune unde este trimisa, cu scopul de a o gasi si ucide pe cea care a omorat-o pe Teresa si care a devenit youma, incercand in acelasi timp sa-l protejeze pe baiatul care s-a atasat de ea.


Se poate viziona aici.

Parerea mea:Nici pe asta nu l-am terminat inca. E un anime frumos, cu sange, o poveste originala. Siii coloana sonora e buna. Grafica.... se poate si mai bine. Daca nu aveti ce face e bine sa il vedeti.

Psycho XD


Ultima editare efectuata de catre Psycho in Mar Ian 10, 2012 9:32 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Elyy
Membru Activ
Membru Activ
Elyy


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 406
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 25

Claymore Empty
MesajSubiect: Re: Claymore   Claymore Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:45 am

ai uitat sa mentionezi ca eu ti l-am dat :P
Grafica intradevar nu prea ma incantat, dar povestea mi s-a parut destul de frumoasa, cum li se rup mainile si picoarele la aia, prea super =))
deci eu m-am uitat ca nu aveam la ce face, si a fost destul de bun :))
Sus In jos
 
Claymore
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: