☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Fruits Basket .

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
♡ Shiвu Shiвα ♡
Membru Forum
Membru Forum
♡ Shiвu Shiвα ♡


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Scorpion
Mesaje Mesaje : 54
Puncte Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 24

Fruits Basket .  Empty
MesajSubiect: Fruits Basket .    Fruits Basket .  Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 5:18 am

● Numar episoade - 26
● Durata episod - 22 minute
● Anul realizarii - 2001
● Genuri - Comedie, Drama, Romantic, Shoujo, Supranatural

Fruits Bascket, in japoneza: Furuba ( フルーツバスケット ), este povestea unei tinere studente, Honda Tohru, in varsta de 16 ani, care si-a pierdut mama intr-un accident, traieste singura langa colegiu. Se stradueste pentru a onora amintirea mamei sale si face ce poate pentru a se putea intretine.
Intr-o zi, din intamplare, gaseste o casa, nu departe de domiciliul ei improvizat. Acolo locuiesc Sohma Yuki si verisorii lui Shigure si Kyo, care-i sunt cunoscuti, Sohma este baiatul cel mai atractiv de la colegiu, acestia o invita sa locuiasca cu ei.
Cei trei tineri baieti si o parte din familia lor poarta un blestem, daca sunt imbratisati de o persoana de sex opus se transforma intr-un animal din zodiacul chinezesc.
Astfel fiecare zi va deveni pentru Tohru o aventura in timp ce va ajunge sa cunoasca familia celor trei tineri, se vor lega prietenii frumoase si chiar o poveste de dragoste.

Mie sincer mi-a placut foarte mult . Vizionare placuta !
Sus In jos
http://animepower.forumgratuit.ro/
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Fruits Basket .  Empty
MesajSubiect: Re: Fruits Basket .    Fruits Basket .  Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 10:12 am

Hmmm . Foarte interesant anime`ul ! ^^
Pacat ca mie nu`mi merg unele episoade ..
Pai , o sa`l mai privesc cand am timp . :P
Pupici ! :*
Sus In jos
 
Fruits Basket .
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: