☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Mirai Nikki

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Mirai Nikki Empty
MesajSubiect: Mirai Nikki   Mirai Nikki Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 4:55 am

Mirai Nikki Mirai-Nikki-mirai-nikki-14736998-491-350

Descriere: This psychological thriller, based on the manga written and illustrated by Sakae Esuno, is about Yuki, a loner who's not very good with people. He prefers to write a diary on his cell phone and talk to his imaginary friend, Deus Ex Machina – The God of Time and Space. However, Yuki soon learns that Deus is more than a figment of his imagination when he makes Yuki participate in a battle royale with eleven others. The contestants are given special diaries that can predict the future, each diary possessing unique features that give it both advantages and disadvantages. Within the next 90 days, the contestants must try to survive until there is only one left standing. The winner will become the new God of Time and Space.
(Source: FUNimation)

Mi-e lene sa traduc. Ce? Se poate viziona aici.

Parerea mea: Deci anime-ul e ongoing si va spun ca merita vazut. E superb! Are o idee, banuiesc originala aproape, desi faza cu un joc pe viata si pe moarte nu prea mai are originalitate. Grafica imi place foarte mult, coloana sonora la fel. Personajul meu preferat apare de-abia pe la episoadele 7 sau 8 sau pe acolo :]] E destul de super sa vezi un joc cu premiul de a deveni Dumnezeu. Are sange, mister etc. Vi-l recomand.

Psycho XD
Sus In jos
Sirius
Membru Forum
Membru Forum
Sirius


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 122
Puncte Puncte : 142
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 27

Mirai Nikki Empty
MesajSubiect: Re: Mirai Nikki   Mirai Nikki Icon_minitimeMar Mai 01, 2012 5:36 am

Ahem, m-am uitat doar pentru acel personaj preferat al tau. Doar pentru asta. :)) Oricum, eu nu ma uit niciodata la plot inainte sa ma apuc de un anime. Imi place un personaj, deci ma uit. Oricum, mi se pare foarte bine realizat. sange din belsug, mister din belsug, tipi draguti...mai putin dar merge. :)) Poate ca llupta pe viata si pe moarte nu este originala, dar armele folosite sunt atat de originale si totusi...banale. Dar, banalitatea este originala daca stii cum s-o pui in valoare.
Sus In jos
http://gangofparis.forumers.ro/forum
Maw
Membru Forum
Membru Forum
Maw


Mesaje Mesaje : 40
Puncte Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 1

Mirai Nikki Empty
MesajSubiect: Re: Mirai Nikki   Mirai Nikki Icon_minitimeJoi Iul 05, 2012 2:56 am

M-am uitat la el acum 2 luni parca , dupa ce am terminat Code Geass , si nu am regretat. A avut un sfarsit si la anime si la manga. Au cam exagerat cu muritul..
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com/forum
Dellz.
Membru Nou
Membru Nou
Dellz.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 8
Puncte Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 27

Mirai Nikki Empty
MesajSubiect: Re: Mirai Nikki   Mirai Nikki Icon_minitimeLun Oct 28, 2013 8:18 am

YUNO IS MY WAIFU ~
Deci da l-am vazut si sincer m-am uitat doar pt ca imi placea de Yuno pt ca dintr-un anumit motiv o gaseam foarte frumaosa. owo Oricat rau a facut Yuno nu stiu tot imi placea. Cei drept Yuki era moale, dar nu-l invinuiesc. Mai tarziu mi-am dat seama cat mi-a placut de Minene, iar dupa a devenit si personajul meu favorit. A fost destul de intortochiat firul epic. :))
In rest, finalul era oarecum previzibil, adica toti stiam ca Yuki va castiga, dar felul cum s-a ajuns acolo a fost interesant. Sper final am inteles toate chestiile care ma macinau pe mine, oarecum.
Merita vazut! ^-^
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mirai Nikki Empty
MesajSubiect: Re: Mirai Nikki   Mirai Nikki Icon_minitime

Sus In jos
 
Mirai Nikki
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: