☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Step it out

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
• ˚ •˛•˚ Noona• ˚ •˛•˚
Membru Forum
Membru Forum
• ˚ •˛•˚ Noona• ˚ •˛•˚


Mesaje Mesaje : 75
Puncte Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 4

Step it out  Empty
MesajSubiect: Step it out    Step it out  Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 1:58 am

Am sa imi postez creatile ,care nu prea is creati si unele sunt neterminate ,tin sa spun asta deoarece de fiecare data imi vine o idee noua si dupa aceea las un desen neterminat ,in fine acum am sa pun ca ce rost are sa tot trancan de pomina.
Primul
Step it out  IMG-2
Al doilea
Step it out  IMG_0002-3
Al treilea
Step it out  IMG_0001-2
Al patrulea
Step it out  IMG_0004-1
Al cincelea
Step it out  IMG_0003_NEW
( initial vroia sa fie o mazgaleala acest desen ,dar a iesit altceva decat ma asteptatam)
Sus In jos
Bishop †
Cronicar Dramatic
Cronicar Dramatic
Bishop †


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 160
Puncte Puncte : 289
Reputatie Reputatie : 11
Varsta : 28

Step it out  Empty
MesajSubiect: Re: Step it out    Step it out  Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 3:35 am

Ceau! :3

Ultimul desen mi se pare cel mai bine lucrat. Cât şi cel color cu tipa aceea care zâmbeşte.
În mare parte ai probleme cu proporţiile, de ex la primul desen părul tipului pare turti şi de aceea ţi se pare că îi este deformat capul. Părul e mai voluminos doar cu câţiva centimetrii (mai în sus) decât capul. La asta te-ai descurcat , dar la felul în care ai făcut acele şuviţe şi cum ai turtit în sus, pare deformat... sper că mă înţelgi, cu toate că m-am încurcat un pic la descriere. : )) + Narul pare într-o parte, defapt aşa este, încearcă să fie mai atentă şi înainte de a desena totul, fă o schiţă, ma amănunţită. După să adaugi restul elementelor.
Cel de-al doilea desen este destul de schiţat şi dezordonat. Greşelile cele mai mari sunt faptul că la fata aceea şi la tipul de lângă ea, care stă spate la spate, au plamele mari cât capul, normal palma e de la bărbie până la sprâncene (asta ca când o pui pe faţă, ca să-ţi dai seama de mărimea ei). La tine depăşesc şi fruntea. Sunt prea mari. În rest îmi place că ai desenat mai multe persoane într-un desen.
La al treilea cu tipa care zâmbeşte, pot spune că anatomia e mai OK.
Cu toate că modul în care ai colorat este dezordonat, cel mai bine este să dai peste totul cu el fără oprire şi când vine vorba de shade(umbre) alegi porţiunea şi haşurezi uşor în sus, în jos în drepata, îns tânga, dar tot uşor, după mai apeşi puţin.
În rest aşa e cute tipa şi îmi plac buzele mult.
Al patrulea desen: ooomm mâna e prea gigantică (şi eu mai greşesc la mână, deci stai calmă), cred că ştiu cum ai vrut să fac, mă gândesc: presupun că tipa stătea mai în spate, iar mâna ei e mai mare fiindcă pe ea pune mai mult accent.
Ideea este, dacă aşa doreai să faci atunci puteai să o dai mai în spate pe fată (adică o desenai mai mică) dar asta însemna să faci braţul şi după palma (e destul de greşită şi prea groasă). Însă timpul ne învaţă pe toţi.
La ultimul desen: trebuia să fai şi umărul celălat, căci aşa mâna aceea care ţine masca, pare că iese de nicăieri, trebuie să aibe o legătură. ^^
La desenul acesta nu prea am ce comenta, e destul de reuşit, ami ales faţa , cu toate că palma e prea groasă. În rest e ok aşa.
--

Sper să înţelegi ce tot am bolborosit eu pe acolo.
Tu mai trebuie să lucrezi la proporţii şi la mâini. Nici eu nu sunt atât de bună... mai am greşelile mele. Ţi-aş recomanda să te uiţi pe tutorialuri, sunt de ajutor şi înveţi multe, cât şi poze. Oricum îmi place cum desenezi.
Sper să mai aduci. Succes!!
Sus In jos
• ˚ •˛•˚ Noona• ˚ •˛•˚
Membru Forum
Membru Forum
• ˚ •˛•˚ Noona• ˚ •˛•˚


Mesaje Mesaje : 75
Puncte Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 4

Step it out  Empty
MesajSubiect: Re: Step it out    Step it out  Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 4:01 am

Iti multumesc pemtru comentariu iar cat despre proporti si maine stiu ca am problemele mai ales ca le fac maini gigantice Step it out  1057187396 si inca incerc sa redresez acest lucru dar iti multumesc ca mi-ai atentionat greselile pe care le am si am inteles ce ai spus acolo ^_^
Sus In jos
Gaara
Membru Forum
Membru Forum
Gaara


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 115
Puncte Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 9
Varsta : 27

Step it out  Empty
MesajSubiect: Re: Step it out    Step it out  Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 10:26 am

hm ... eu nu am cunostiinte intr-ale desenului, deci nu-ti pot da critica .
mie mi-au placut foarte mult . ai destul talent. bravo >.<
Sus In jos
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Step it out  Empty
MesajSubiect: Re: Step it out    Step it out  Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 4:36 am

Sunt superbe, pur si simplu le ador!
adorabbel
Imi plac la nebunie, iubesc stilul tau de a desena^^
Astept sa mai aduci <3
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
AnimeFun
Membru Forum
Membru Forum
AnimeFun


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 42
Puncte Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 25

Step it out  Empty
MesajSubiect: Re: Step it out    Step it out  Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 1:44 am

Buna ziua:).Oameni noi se pare cu desene si idei noi.Foarte bine.Acum sa mi exprim si eu punctul de vedere.Atentie aceasta este o parere si are ca scop imbunatatire corectare sau chiar distragere a atentiei.Bun sa o luam cu inceputul.Desenele tale sunt foarte bune.Imi place ca stii si intelegi cum se realizeaza expresile fetei.Dai dovada de experienta si cunostinte.Dar..incearca in desenele tale sa fii cat mai precisa si nu mai lasa detaliile sa ti scape.De exemplu ultimul desen pare mai bine lucrat.Daca vrei sa desenezi din ce in ce mai bine lucreaza cat mai impecabil.Si eu am unele greseli dar incerc pe cat posibil sa le evit.Ele vor aparea tot timpul asa ca mereu va trebuii sa muncesti.

P.S:Lucreaza mai curat si elimina stersaturile.Contureaza cu atentie desenul.Invata tactica umbrelor.Da personalitate mai ampla si mai complexa a ceea ce vrei sa reprezinti.Bafta si te astept in continuare.Daca ai respectat cat de cat sfatul meu data viitoare vii cu o lucrare si mai frumoasa.Salut :)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Step it out  Empty
MesajSubiect: Re: Step it out    Step it out  Icon_minitime

Sus In jos
 
Step it out
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Drawing Step

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: :: Fan Art ::-
Mergi direct la: