☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Psycho and books

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 12:45 pm

Stateam in sezut langa rafturile cu romane politiste. Citeam a 3a oara, una din cartiile mele preferate; "Ecouri de dincolo de moarte". Era o carte destul de frumoasa, imbinata pe parcursul ei cu mister, drama si spre bucria mea, fara romanta. Priveam paginile sale destul de urate, datoria pastrarii neingrijite. Dupa ce am mai terminat inca o data unul din capitolele mele favorite, mi-am indeptat privirea spre geam. Cerul albastru ci niste nori, parca pictati cu puritatea se prevedea cu usuriinta. Acest lucru era relaxant, asa ca m-am indreptat spre fereastra. Am deschis geamul si am privit in continuare cerul. Atat de sublim...

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:20 pm

Sanara

Zburam si eu indreptandu-ma spre bibloteca. Eram invizibila insa curentul care il producea aripile mele era puternic. Cineva aflat in calea mea putea simti un curent puternic de parca ar fi stat intr-o statie de metrou sau in gara. ma apropii de fereastra bibliotecii cu viteza mare.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:28 pm

Un vant puternic, neobisnuit mi-a atins corpul. Ma simteam ca intr-un sat cand gonesc masinile ca nebunele. Mi-am indreptat privirea in fata pentru a vedea ce a putut cauza asta. Totusi, nu am gasit raspunsul.

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:44 pm

Ajung in biblioteca trecand razant pe langa fata si ajungand in spatele ei aterizez. Dupa ce aterizez imi fac brusc aparitia ca din neant de parca m-as fi materializat din nimic.
-Buna!


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Joi Ian 12, 2012 1:49 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:47 pm

Din cauza cauza uimirii de moment, am cazut pe jos, alaturi de cateva carti ce ma lovisera in cap. Ma uitam la cretura din fata mea.
-O Zana?!

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:55 pm

-Da, sunt zana. Si mai exact sunt o iela. Ti-as spune exact si denumrea completa a speciei mele dar nu cred ca ai vrea sa te plictisesc cu asta. Ma numesc Sanara. Nu te teme nu sunt rea. Legendele doar exagereaza. Imi place insa sa fac o multime de farse. Sunt experta in asa ceva.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:59 pm

-Farse? Aici cred ca ne asemanam. Imi placea sa fac farse uneori, cel mai des profesorilor ce ma subestimau sau enervau. Atunci, ramasesem perplexa. Mi se parea ciudat... o zana. Si spune, ce puteri aveti voi zanele?

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 2:09 pm

-Pai unele zane pot controla cate un element la naturii si au putere magica folosind doar un anumit ti de magie altele pot controla mai multe elemente ale naturii si pot stapani toate tipurile de magie. De regula fiecare zana are puteri diferite.
Eu am in primul rand puterile pe care le are orice zana: zbor, invizibilitate si micsorare. Iar ca puteri specifiece mie: Pot stapani doar cele 4 elemente principale ale naturii focul, apa, pamantul si aerul si pot stapani toate cele 3 tipuri de magie: alba, neagra si gri. insa nu am ajuns la o varsta prea mare inca si nu am acces la vrajile interzise iar vrajile mele nu pot fi definitive. Toate se desfac automat in cateva minute, ore sau in cateva zile depinde de dorinta mea. Pot alege sa tina intre 5 minute si 7 zile.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 2:13 pm

-Poti ucide pe cineva? Am intrebat fara a gandi. Voiam sa aflu daca zanele pot fi folositoare in vre-un fel.

Psychp XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 2:26 pm

Sunt cateva legi ale universului care trebuie sa le respectam. Si ne este interzis sa facem rau cuiva. Nu putem ucide nici macar in caz de autoaparare. Orice zana care ucide isi pierde instantaneu puterile devenind muritoare de rand si fara sa isi aminteasca vreodata cine a fost iar cand corpul muritor moare ii moare si sufletul o data cu el. insa avem voie sa orbim temporar sau sa innebunim pe unii oameni care ne violeaza intimitatea. insa doar daca e vorba de autoaparare.
Daca facem rau cuiva ajungem in fata consiliului zanelor care ne stabileste pedeapsa insa daca ucidem ne pierdem automat puterile si viata noastra se scurteaza brusc. Insa mai e ceva. Daca ucidem din culpa ne pierdem puterile devenind muritoare de rand insa nu ni se sterg amintirile si avem un an la dispozitie sa salvam 100 de vieti. Daca reusim ne recapatam inapoi puterile. Iar daca ucidem voit incat sa para ca e din culpa sfarsim prin a il ajuta pe Satana in iad.

Acum sa mai repet:

-Nu avem voie sa ucidem
-Nu avem voie sa trisam la loterie in scopuri personale
-Nu avem voie sa ranim pe cineva
-Nu avem voie sa ne razbunam pe cineva.
-Nu avem voie sa facem rau in general
-Nu avem voie sa ne folosim puterile in scopul de a castiga bunuri materiale in scop personal
-Nu avem voie sa ne folosim puterile in scopuri avare, egoiste, etc.

Insa unele reguli mai au exceptii cum ar fi cea cu trisarea la loto.
Nu avem voie sa influentam extragerea dar avem voie sa ne folosim viziunea magica pentru a afla numerele extrase insa dar daca premiul va fi folosit in totalitate in scopuri caritabile.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 12:18 am

Ascultam, cu privirea fixata in podea tot ce zicea. Dupa ce a terminat, am raspuns cam enervata:
-Tsk. Ce prostie. Sa ai puteri si sa nu le folosesti. Si era adevarat. De ce sa ai puteri daca nu te poti apara? Sau sa te razbuni?

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 4:52 am

-De folosit le putem folosi doar in scopul de a face bine sau a face mici farse. Asta nu e interzis. Si da putem sa ne aparam folosindu-ne de ele dar doar in situatii de urgenta si fara a produce vreo paguba ireversibila atacatorilor. Dar cam ai si tu dreptate. Si putem sa le mai folosim in scopul de a indeplini dorinte oricui ne vede sau oricui ne aratam. Insa daor daca e vorba de dorinte benefice care sa nu incalce legile universului. Fii sigura ca oricum eu as putea gasi o cale sa ne distram impreuna. Doar nu degeaba fac parte din specia ielelor. Sunt destul de inventiva, pusa pe distractie si pe facut farse. Si de regula gasesc orice portita de la legi ca sa scap basma curata si sa ma si distrez.
Avand in vedere ca sunt zana si nu duh, nu ai limita la dorinte.
Insa mai repet ce NU ai voie sa iti doresti in mod direct:
-Sa ranesti sau ucizi pe cineva ori sa te razbuni cu vreo dorinta directa,
-Sa iti doresti sa castigi la loto,
-Si nu iti poti dori sa faci rau cuiva

In rest poti avea orice iti doresti de pe lumera aceasta si din intre unversul. Doar spune si dorinta ti-o voi indeplini pe loc. Uite ca sa iti dovedesc: Spun eu si fac cateva semne si in mana imi apare o pizza calda care parea abia scoasa din cuptor, apare apoi o limuzina foarte scumpa langa noi, apoi hainele ei se schimba cu unele la ultima moda. Si mai apare in mana fetei si un permis de conducere autentic pe numele ei, ca prin magie.
-Deci ce zici de asta? Te pot face populara cat ai clipi din ochi. Doar sa iti doresti.
Insa totul disparuse destul de rapid fiindca fusese doar o demonstratie si nu avea forta dorintei ca sa reziste in timp.
-Ti-as mai putea indeplini si dorinte fanteziste cum ar fi de exemplu sa clatoresti in alta dimensiune, sa zbori pe un pegas, sau sa te transform in ceva la un moment dat, ori sa iti schimb dimensiunile sau sa te fac sa devii invizibila, ori sa iti dau aripi ca ale mele.

Iti vei putea pune oricate dorinte doresti atata timp cat vom fi prietene. Dar mai e o regula. De fapt nu e regula ci recomandare. Sa nu iti pui mai mult de 12 dorinte pe zi. Nu stiu ce se intampla daca incerc sa indeplinesc mai mult de atata si oricum energia mea nu imi ajunge decat pentru 24 vraji zilnice si am voie sa impart doar 50% din magie cu altcineva. Daca stric un pic echilibrul habar n-am ce se poate intampla.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 5:52 am

-Tentant. Ii venea sa rad. Orice dorinta? Absolut orice? As putea sa vad atat de multe, sa afc atat de multe. Atatea visuri ar putea fi indeplinite.
-Vreau... sa controlez timpul. Se paote? Unul din cele mai aprinse visuri ale mele era controlatul timpului. Sa pot merge in trecut, sau viitor.

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 6:11 am

-Da, se poate. Ai voie sa poti calatori in trecut sau viitor dar sa nu influentezi istoria, sa nu intervii in istorie.
imi indrept mainile spre ea tinanand degetele unite si alaturand cele 2 degete mari tinandu-le lipite, apoi le misc in sus si in jos in timp ce rostesc:
-Imperium salute cautum, praesent fermentum, Hocus Pocus!
-Ei bine acum doar gandeste in ce an vrei sa mergi si in cateva secunde vei fi acolo. Iar cand vrei sa te intorci in prezent gandeste-te doar la data, ora, minutul si secundul cand ai parasit prezentul. Apropo, pot veni si eu cu tine?
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 6:34 am

-Sigur... am zis cu o voce stinsa. Un an? Sunt atatia ani important... dar totusi. "1914" In timpul primului razboi mondial. Oare voi putea muri pe campul acela de lupta? Si asa poate as ajunge si automat un erou al istoriei.

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 6:57 am

-Ei bine cu mine alaturi sa iti protejez viata nu vei muri.
In cateva secunde ne aflam in 1914 in plin razboi direct in mijlocul frontului in bataia armelor.
-Ma intreb daca ne pot sau nu vedea acesti soldati.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 7:06 am

-ma duc sa verific asta, chiar daca incasez un glont. Ma duc in fata unui soldat... nu imi dau seama ce natiune si imi scutur o mana prin fata ochilor sai. Se apre ca raspunsul e nu. Ne pot atinge gloantele?

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 7:18 am

-Daca nu ne vad si nu ne simt inseamna automat ca nu ne pot atinge nici gloantele si nimic material din trecut. Chestia e ca ar putea sa ne raneasca daor vre-un glonte tras cu viteza luminii. Dar nu sunt asa performante pustile astea. Sau cel putin asa cred. nu stiu nimic in legatura cu tehnologia serviciilor secrete si se pare ca si KGB-ul e pe aici.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 7:26 am

-Neh... o zana ne poate duce si intr-o carte? Sa vedem pe viu?
Eram curioaza, la urma urmei era vorba de dorinte... de vise si sperante. In care nu am crezut niciodata...

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:08 am

-Sigur ca te pot duce si intr-o carte. Am mai facut asta o data cu 2 fete. Spune in ce carte ai vrea sa fii. Insa va trebui sa ne intoarcem in timpul nostru si apoi sa mergem la biblioteca sa luam cartea.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:17 am

-Bine. Ne vom intoarce in timpul nostru si vom merge in cartea "Trenul de Paddington. Tare mi-ar palcea sa vad cum e strangulata femeia de acolo.

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:33 am

-Bine. Spun eu. Apoi dupa ce ea isi foloseste puterea data de mine ca sa ne intoarcem in timpul nostru mergem la biblioteca. indata ce ajungem, luam cartea Trenul de Paddington din raft si mergem in sala de lectura.
-Se pare ca nu e nimeni, avem noroc. Insa mai e ceva ce trebuie sa stii.
-Vom vedea personajele fara a ne folosi de imaginatia noastra. le vom vedea exact asa cum aratau in mintea autorului cartii. Si sa nu te sperii orice s-ar intampla. Imagineaza-ti doar ca esti la un film 7D si te vei simti ca in interiorul filmului si nimeni si nimic nu te poate rani. Spun eu apoi fac vraja :
Stiu ca era vraja asta -We're old enough to hang with McGillicuddy so get me into Train of Paddington, book. Iar la urma ei erau 2 cuvinte legate de transport, teleportare. Upsy. Am uitat. Spun eu, aplecandu-mi capul in jos.
-Sper sa imi amintesc repede pana nu vine cineva.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:52 am

-Nu ma mir. Trebuie sa existe multe vraji legate de carti sau legate de orice. Aminteste-ti cuvintele sau alerg alta carte, am zpus plimbandu-mi mana printre rafturile cu multe carti frumoase, vechi, prafuite, misterioase. Fiecare carte avea propria-i poveste. Sau asa banuiesc.

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 37

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:58 am

-Da, asa e. O zana trebuie sa stie pe de rost cel putin 40000 de vraji. Enorm, nu? Ah gata mi-am amintit. Ultima parte a vrajii era asa: Parle le Tranamitus.
Deci vraja trebuie sa o rostim amandoua simultan:
-We're old enough to hang with McGillicuddy so get me into Train of Paddington, book. Parle le Tranamitus.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 9:03 am

In urmatoarea secunda m-am trezit in trenul din carte. Ma uitam in prejur si am zarit-o pe batranica ce aparea prima data in carte. In principal era cum mi-am imaginat. Micuta si scunda. Desi fata ii era putin mai diferita.
-Ce tare! Exclam eu privind in jur.

Psycho XD
Sus In jos
Continut sponsorizat





Psycho and books Empty
MesajSubiect: Re: Psycho and books   Psycho and books Icon_minitime

Sus In jos
 
Psycho and books
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Psycho
» La multi ani Psycho <3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: :: Fan RPG :: :: Role Playing Game :: RPG Anime :: Biblioteca-
Mergi direct la: