☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Back To Black

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Back To Black Empty
MesajSubiect: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 5:50 am

~~~~ Back to black ~~~~
Chapter 1 : Amintiri neplacute

Cand eram mica, mama obisnuia sa-mi spuna povesti cu zane si monstri si, ca orice copil, imi puneam intrebarea daca exista asa ceva. Raspunsul mamei era mereu negativ dar, doar ma amagea cu vorbe goale.

Acum ea este un monstru manipulat de o bestie, un om fara inima, pe care-l consideram cel mai bun prieten, un nemernic care s-a oferit sa ma ajute fara a ma intreba daca-i vreau ajutorul. Stiu, am zis monstru care ma ajutat, om fara inima si insusiri groanice, dar inainte de a ma turna parintilor nu s-a gandit ca o sa ajung aici unde sunt. Aici unde zac, unde nu pot respira aer curat, unde totul miroase a vechi si e putred.

Da oamnei buni, am ajuns sa ma droghez si sa beau pentru ca m-am saturat de viata asta plictisitoare. Am vrut ceva mai tare, mai puternic, sa simt ca traiesc. Dar... pentru ca mereu exista cate un exemplar... scumpul meu prieten, Naruto, a intervenit si nu m-a lasat sa mor drogata fara nici o grija. Trebuia el sa se amestece si sa-mi supere parintii. Probabil ca sunt dezamagiti si daca m-ar vedea acum in starea asta de rahat ar face infart.

Acum sunt la desintoxicare, unde probabil nu ma voi droga, adica nu voi avea acces la droguri, bautura, tigari si altele. Cine a crezut asta s-a inselat amarnic. Pentru ca acum stau nemiscata pe gresia alba a baii si mai dau un paharel pe soseaua gatului. Nici nu am observat cat de frumos este acest loc. Asa rece si oarecum, confortabil . Totul e alb, precum prima zi de ninsoare. Totul portelanat, clar, fara imperfectiuni. Nu stiu de ce mi se parea ca e o harababura de spital sau dez...into...xicare. Pfiu, si ce efect are acest whiskey.

Dar iate-uita ! Brusc un sunet ma scoala din visare si ma aduce cu picioarele pe pamant. Eu, nici ca dau prea mare atentie persoanei ce a intrat pe usa. Dar sunt curioasa din fire asa ca imi ridic usor privirea sa vad cine ma viziteaza. Se pare ca e un tip inalt, blond... ba nu, roscat, sau poate putin din ambele, deci are parul portocaliu. Si niste ochi albastrii verzui ... stai, stop cadru, e ceva neinregula cu tipul asta . Ma frec putin la ochi, clipesc de cateva ori si deschid larg ochii apoi tipul portocaliu se pare ca nu exista. Erau doar Naruto si Gaara. Vechii mei prieteni. Gaara este roscatul cu ochi fragezi ca iarba, iar Naruto, blondul cu ochii albastrii precum cel mai senin cer. Foarte frumosi de altfel.

Ii vad cum dau negativ din cap si parca din priviri ma cearta. Naruto navaleste asupra mea si-mi smulge sticla de whiskey din mana si o arunca in cea mai apropiata cabina de baie, spargand-o.
-Saraca. Sa-i fie tarana usoara si sa-i ierte Dumnezeu toate pacatele. Amin! Ma inchin cum se cuvine si vad ca si celor doi amici le pare rau pentru ca si ei fac acelasi lucru.
-Tu ai inebunit de-a bine-lea ?! ma intreaba roscatul pe un ton rastit, de parca am facut o crima.
-Ha ! Ce sa-ti povestesc. Sunt ficatii tai ?! Ha, ia zi ?! ma rastesc de doua ori mai tare decat el si ramane socat .
Asa ca ma ia de mana si ma duce direct in biroul directorului. Probabil e o fosila nedescoperita. Cum ajungem in fata usii Gaara ciocane politicos apoi intram.

OMG ! Ce bunaciune de baiat. Si eu credeam ca-i fosila. Ce ipocrita sunt. E un preafrumos print, care ma lasa masca. Are niste ochi abisali, reci care nu exprima nimic, si asta ma face sa-l plac asa mult. Se vede de la o posta ca are o personalitate misterioasa care nu te lasa sa o descoperi asa usor. Ah, ce n-as da sa fie al meu. Si revenind la descriere, are un par la fel de negru precum noaptea, lung care se duce in jos pe spate, prins intr-o coada de cal. O fata alba si fina cu doua cute pe lateralele nasului. Ceea ce-mi spune ca nu e chiar asa tanar.

Se ridica in picioare si ne saluta policos apoi ne intreaba ce s-a intamplat. Naruto cu o voce severa pe care nu am descoperit-o pana acum il roaga pe brunet sa ma inchida intr-o camera fara cai de scapare. Iar Tach, caci asa-l cheama pe brunet, ridica intrebator din spranceana. Gaara continua fraza lui naruto si spune ca m-au gasit in baie beata crita.
-Si ce ? Nu are omul voie sa se delecteze ? auzi la el, daca asta mi-e libertatea.
-Si are un tupeu mult mai nesimtit decat inainte. Deci va rog sa faceti ceva. Nu vrem sa o pierdem pentru ca s-a saturat de „viata plictisitoare” , asa cum spune ea.
-Va asigur ca nu se va mai repeta. Monique, te rog du-o pe domnisoara in Camera Alba.
-Desigur Domnule Itachi. cine ? parca era Tach , sau am omis eu „i”-urile.

Monique imi spune sa o urmez si fac cum imi cere. Ajungem in fata unei usi mari albe, care ascunde dupa ea o camera imensa. Tavanul boltit era departe, sus. Parca se afla sub copola unei catredrale inalte. In mijloc, o coloana inalta isi urca trupul lucitor spre tavan. Camera era goala si avea ziduri reci, drepte. Podeaua era din marmura iar cateva firide spargeau pe-alocuri zidurile. Parea o sala a tronului dintr-un vechi palat. Continui sa-mi rotesc ochii prin incapere si intr-un colt observ un pat simplu, de campanie. Era singura mobila din spatiul inconjurat de marmura. In lumina amurgului, in raceala zidurilor, lovit de umbra trufasa a coloanei , patul parea o incercare si un inceput de profanare.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
.allii.
Membru V.I.P
Membru V.I.P
.allii.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 655
Puncte Puncte : 707
Reputatie Reputatie : 24
Varsta : 26

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeMier Feb 01, 2012 12:23 am

Ei bine pentru ca in sfarsit mi-am gasit o jumatate de ora libera
m-am gandit sa mai citesc cate un fic :d
Asa ca l-am citit pe acesta inca o data
Si presupun ca sti ... dar il ador >:d<
Si ideea pur si simplu o iubesc iubire
asa ca te astep cu nextul :*

Bye !
Sus In jos
Diavola
Membru V.I.P
Membru V.I.P
Diavola


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 564
Puncte Puncte : 578
Reputatie Reputatie : 10
Varsta : 25

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeLun Feb 06, 2012 12:07 pm

Buna! Am trecut in sfarsit, imi planificasem asta de mult, dar....lipsa de timp. Imi place..m-ai facut sa simt toata tristetea ei, amarul vieti si tot ce tine de asta.. Ma atrag toate ficurile care au tristetea in plan, cred ca deja te-ai prins de asta. Imi place foarte mult..camera aia ma face sa tremur.... Atept next-ul scumpete, sa-l pui cat de repede poti.
Sus In jos
http://fansasusaku.worldnaruto.com/
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeMar Feb 07, 2012 6:38 am

pfoaai ce ma bucur ca va place ^^ nu stiti ce bucurie mi-ati facut. va multumesc mult pentru comentarii si acest capitol l-am facut acum cateva ore. nu e asa reusit dar sper ca o sa va placa <3


~~~~ Back to black ~~~~
Chapter 2 : Oare sunt eu?

Acum inteleg de ce se numeste „camera alba”. Totul este alb, numai eu sunt singurul contrast. Par un mic gunoi, o scama, pe langa toata albeata asta. Hainele negre imi scot in evidenta chipul alb ca varul ce poarta doua buze rosii. Cel putin asa mi le amintesc.

Pasesc pe marmura lucitoare si ajung langa patul uitat de lume. Ating cu varful degetelor cearceaful alb si simt o mica mangaiere. E un material fin care as vrea sa-mi invaluie trupul firav. Imi dau jos hainele aruncadu-le la capul patului. Raman in lenjeria neagra si trag cearceaful pe mine. Simt o invaluire brusca care-mi provoaca placere. Inchid ochii si inspir mirosul cearceafului cu atata lacomie. Parca plutesc. E mult mai bun mirosul asta imbietor decat toate drogurile pe care le-am luat. Asa dulce, cu o aroma inocenta, putin mister si multa dragoste. E aroma perfecta a vietii.

Usa se deschide si in cadrul ei apare brunetul meu. Tresar usor si ma apropi de el. Il imbnratisez si ii soptesc incet vorbe pe care doar el le intelge.
-Ai venit sa ma salvezi ? intreb in timp ce ma joc cu parul lui. Ma intreb de ce nu spui nimic. adaug trista cu o voce stinsa.
Tresare din nou si ma indeparteaza de el. Ma respinge. Oare nu-i plac? Sunt asa urata?
-Imi pare rau dar nu inteleg ce vrei sa spui. Nu-ti inteleg gesturile. Te rog sa nu mai actionezi asa cand ma vezi. Venisem sa-ti urez pofta buna.

Zambeste larg si pleaca apoi Monique imi aduce o tava mare cu mancare, in coltul careia se afla paharul cu apa si pastila. Bruneta imi spune ca trebuie sa iau pastila inainte de masa asa ca fac cum imi spune apoi pleaca. Si chiar credea ca am de gand sa ma indop cu pastile ? Nici de cum. Dupa ce inchide usa, scuip pastila si o arunc sub pat. Daca o sa-mi mai dea multe calmante o sa fac un covor de asa ceva.

Incep sa gust din fiecare mancare, deoarece am doua feluri la dispozitie. Sa vedem: hamburger cu snitel si cartofi prajiti. Mancarea mea pe timp de scoala. Doar asta mancam. Insa m-am saturat asa ca trecem la felul urmator. Mancare de cartofi cu pulpe. N-am de gand sa mananc nici asta.Deci raman nemancata. De parca ar fi o crima. Nici inainte nu mancam. Ciudat e ca mi-au dat hamburger. Oare de ce ? Poate s-au gandit sa ne satisfaca pofetele o data in viata. Pana acum nu am primit asa ceva.

Eh ! Oftez scurt si ma apropi de oglinda ce zace pe peretele vis-a-vis de pat. Ma apropi tot mai mult dar vreau sa ma opresc pentru ca vad ceva groaznic. Insa continui sa merg si ajung in fata oglinzii. Imi ridic mana dreapata la nivelui fetei si mi-o mangai usor. E aspra, cutata si foarte alba care capata o culoare galbuie. Buzele-mi sunt vinete. Candva aceste mici petale erau rosii ca ciresele dar cu timpul s-au ofilit si au devenit uscate, fara culoare, din cauza tigarilor. Ochii imi sunt umflati cu niste cearcane mari, vizibile. Tot minunatii mei ochi nu mai sunt verzi, cruzi ca iarba, sunt uscati ca frunzele de toamna. Inchisi la culoare fara nici un sentiment. Pielea obrajilor nu mai este rozalie, usor devine galbena. Parul meu matasos, lung si ingrijit, pare un smoc de paie.

Parca sunt un aliment stricat, care odata era ceva valoros.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Yo Shi
Membru Forum
Membru Forum
Yo Shi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 41
Puncte Puncte : 61
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 27

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 1:33 pm

Hei scump-o...Nu am mai dat de foarte mult timp pe aici...E devină şcoala şi toţi actorii care încercă să joace rolurile de profesorii.
Oricum îmi place mult de tot ficul hug .
Sakura e exact pe placul meu, droguri, alcool, țigării, cluburi, distracție şi apoi sfârşit. Totuşi Gaara şi Naruto erau căzuţi în cap, în loc să se simtă toţi bine dau cu pâră. Şi blondino-idul ală aruncă bunătate de whiskey, asta nu-i frumos yut7u
Oricum, dacă ficul e cu Sakura şi Tach este super loove
Aştept nextu iubita ukiss
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 1:12 am

imi pare rau ca nu am pus nextul mai devreme dar am avut o saptamana plina x_x





~~~~ Back to black ~~~~
Chapter 3 : Lacrimi amare


O liniste de mormant domneste in incapere, dar in sufletul meu este un zgomot insuportabil, o lupta de neoprit intre intrebarile ce nu-si gasesc raspuns. Imi inchid ochii pret de cateva secunde apoi ii redeschid si imi vad din nou chipul fantomatic. Parca sunt rupta dintr-un film horror. O stafie ce nu-si gaseste linistea.

Cu o privire scrutatoare imi analizez din nou reflectia din oglinda. Si incep sa gandesc ca un barbat. Hm ... o imagine urata, o parere urata. Un comportament ciudat, o sansa ratata. O greseala din viata mea, o respingere. Totul e clar. Respingerea lui Itachi e clara, are logica. Cum puteam eu sa cred ca lui i-ar place de o drogata ca mine? Trebuie sa fii bolnav sa crezi asa ceva. Si eu sunt.

Micile cristale cu gust sarat traseaza linii drepte,transparente pe obrajii mei. Pentru un moment nu gandesc actiunea ce urmeaza sa o fac si-mi izbesc cu putere pumnul firav de oglinda pârdalnică. Pe suprafata oglinzii s-au format crapaturi ce mi-au penetrat mana. Sangele rosiatic nu ezita sa apara si incepe sa curga in acelsasi ritm cu lacrimile amare.

Simt cum durerea pune stapanire pe tot corpul meu. Creierul imi este invadat de o gramada de predici. Eu pe mine ma cert, si-mi spun ca nu trebuia sa ma droghez. Puteam sa-mi continui studiile si sa fiu in continuare silitoare. Un elev model, si un om demn de laude. Acum sunt barfita si jignita de toti, precum „alcoolica aia”. De parca as fi ultima carpa. Cum am putut sa fiu asa inconstienta ? Si inca sunt. As lua-o de la capat, dar dupa aceste ziduri mari, care ma despart de civilizatie, e mult mai greu.

Durerea si tristetea dispar, fiind inlocuite de o furie necontrolabila. Cum pot ei sa ma considere un nimeni ? Tot om sunt si eu. Parca „din greseli invata omul”. Toti spun asta cand gresesc si sunt iertati. Dar eu ? Pe mine de ce nu ma iarta nimeni? De ce nimeni nu-mi daruieste alinarea lui ? De ce nimeni nu ma ajuta sa ies din groapa in care am intrat ? Naruto ? De ce nu m-ai oprit? De fapt, de ce nu te-am ascultat ? De ce nu ai fost mai insistent?
-De ce ?! Graiesc incepand din nou sa plang.

Simt cum mi se inmoaie picioarele iar corpul cedeaza durerii. Ma las furata de un somn brusc si intru in necunoscut. Invaluita de intuneric si plina de regrete, incep sa visez la o lume mai buna. O lume in care nu exista greseli ... .

♥♥♥♥♥ Dupa cateva ore ♥♥♥♥♥

- Domnisoara Sakura, va simtit bine? Aud intrebarea ce mi-a fost pusa si vad printre genele lungi chipul ingrijorat al Dominiqai.
Raspund intrebarii cu un „Da” molesit apoi imi inchid din nou ochii. Bruneta, crezand ca am patit ceva, incepe sa ma strige din nou.
-Sunt bine ! ma rastesc cu o voce ragusita, iar Dominiq pleaca.

Usa se inchide si linistea iar pune stapanire pe tot ce ma inconjoara. Cand vroiam sa-mi fac ordine prin ganduri usa se deschide zgomotos iar individul ce a deschis-o, ma prinde de mana sarutand-o. Buzele-i catifelate se adancesc tot mai mult. Deschid incet ochii si imaginea devine tot mai clara. Mama statea in genunghi pe podeaua rece si-mi strangea mana intr-a ei. Lacrimile-i curgeau siroaie pe obrajii rosiatici iar cateva gemete de durere se strecurau printre buzele ei. Oare din cauza mea este asa indurerata ?
- Mama ... ce ai patit ? la intrebarea mea ma ia in brate si-si adanceste capul in pieptul meu dand frau liber unui sir de lacrimi.

Incepe sa urle de durere si lacrimile devin tot mai abundente.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeVin Mar 02, 2012 6:36 am

Chapter 4. Adepta durerii.

„Incepe sa urle de durere si lacrimile devin tot mai abundente.”

Acest gand nu-mi da pace, si se plimba in mintea mea de parca ar fii la el acasa. Chiar simt durerea mamei, dar nu-mi pot da seama de unde vine. Se pare ca nu are de gand sa-mi spuna. Sau nu poate. A cazut in lacul tristetii unde lacrimile o stapanesc si incearca din rasputeri sa-mi spuna ce are, dar nu reuseste.

Ii cuprind chipul in palme si ma uit adanc in ochii ei incercand sa o calmez. Usor isi deschide ochii iar micile cristale ii brazdeaza chipul albicios. Nu vrea sa ma priveasca in ochi, de parca i-ar fi rusine. E mahnita, simt asta. Sufletul ei este gol, iar inima inlantuita de teroare.
- Mama, o sa fie bine, dar mai intai spune-mi ce s-a intamplat.
- Tatal tau a facut niste afaceri cu mafia, de acolo a avut bani sa cumpere noua casa si sa ne ofere tot confortul. Imi spune printre lacrimi si mii de regrete, apoi continua si mai indurerata. Ieri, seful mafiei a venit pentru a-si recupera suma de bani, insa tatal tau nu avea de unde sa i-o inapoieze, asa ca ne-a luat casa, cu tot ce aveam in ea si cu ultimii banuti pe care-i mai posedam. A spus ca nu e deajuns, asa ca ....

Izbucnete in plans si iar ma ia in brate. Incepe sa tipe, sa spuna ca e doar vina ei, ca nu mai avem nimic, suntem niste nimicuri. Vorbele ei ma sperie, frica ma domina, o simt si in cel mai mic organ. Fara sa vreau lacrimile mi se preling pe obraji ajungand in parul mamei, care nu se opreste din plans.

- Mama, continua-ti fraza. Ii spun pe un ton hotarat, cu nuante de nesiguratate.
- Asa ca .... a luat si viata tatalui tau.

Mii de sageti mi-au intrat in inima si au trecut prin ea. Mii de lacrimi mi-au invadat obrajii, mii de cutite mi-au sfasiat sufletul, mi-au luat tot. Amaraciunea mea si a mamei nu poate fii descrisa in cuvinte. Aceasta intamplare m-a trasnit, precum un fulger. Nu e lucru mai dureros decat sa-ti moara cineva drag. Nu e lucru mai iubit decat familia ta. Dar cand familia nu e completa, nu exista balanta. Inexistenta balantei ne-a distrus. Si pentru ce ? Pentru niste bani, care nu valorau nici cat o imbratisare de-a tatei.

Ce sentiment ma poate stapanii decat durerea ? Ar mai fii, mahnirea, amaraciunea, intristarea si alte cuvinte care exprima suferinta. In aceste clipe timpul a stat in loc, si nimic nu a fost mai important decat regretarea tatalui meu. Acel netrebnic de a inlaturat balanta acestei familii, va platii scump. Nu am de gand sa-l las cu toate averile pe care le poseda, n-am de gand sa-l las sa se simta bine in timp ce eu sunt mancata de suferinta. N-am de gand sa ma las jucata in picioare de un on ce nu stie ce-i aia iubire. Poate ca m-a distrus, dar nu m-a invins.

Imi sterg lacrimile apoi o iau pe mama de mana si ies afara din camera. La usa ne asteptau Gaara si Naruto, Dominiq si Itachi. Baietii erau vizibil suparati, deja aflasera vestea. Se pare ca si Domiq este trista, iar Itachi se apropie de noi si-si cere scuze. N-ar trebuii, dar nu-i pot rezista, asa ca-l iau in brate si-i multumesc. De data asta nu ma refuza si ma strange si el in brate. Chiar daca as fi vrut sa raman vesnic in bratele lui, trebuie sa-mi duc scopul la capat.

Ma despart de el apoi ii imbratisesz si pe amicii mei, imi iau la revedere de la Dominiq si plec insotita de mama si cei doi baieti.
- Sakura, nu poti ... incearca brunetul sa-mi spuna .
- Ai dreptate, nu pot. Dar trebuie. Nu am cum sa-mi tradez tatal si sa duc o viata linistita stiind ca nemernicul ala e in viata. Putea sa-mi ia si hainele de pe mine, dar nu viata tatalui meu. Fara bani si averi ma puteam descurca in viata, faceam altii, lucram pentru ei, imi castigam un venit. Dar pe tata nu-l pot castiga. Va multumesc ca m-ati indurat si as fi vrut sa am prieteni ca voi. Va doresc tot binele din lume.


Deschid usa si razele soarelui imi lumineaza sufletul intunecat. Nu am mai simtit de mult mangaierea soarelui, chiar imi era dor de el si caldura lui care-mi incalzeste sufletul. Sunt ca un om de zapada la sfarsitul iernii. Cum se topeste el, asa simt eu ca ma eliberez de ganduri rele si de griji. Imi deschid bratele, imi inchid ochii si iau o gura mare de aer. Un zambet larg imi infrumuseteaza fata iar colturile camsii albe sunt puratate de adierea vantului. Parca as plutii, dar bucuria dispare o data ce o masina ma stropeste cu apa de la marginea bordurii. Minunat! Ma simteam si eu bine, dar trebuia cineva sa-mi strice cheful.

Deci cu o zi in urma a plouat. E cam multa apa pe jos, deci a fost o ploaie ca lumea. Ciudat e ca nu am auzit nimic. In fine, un subiect neinteresant. Fac cu mana unui taxi care se opreste deindata ce ma vede.
- Baieti, duceti-va acasa, o sa ne descurcam noi.
- Cum o sa te descurci ? Ai inebunir de tot?! O sa va gasim noi o casa.
- Da, apreciem, acum plecati, va asteapta taximetristul. Nu mai astept vreo replica de la ei si-i bag in masina zicandu-i adresa conducatorului.

- Dintr-un sot ideal si o fiica nedorita, ai fi ales sotul, dar nu tot timpul se intampla cum vrem noi. Imi pare rau mama.
- Sakura ... daca as fii in forta ti-as da o chelfaneala de mai tine minte. Cum sa spui „fiica nedorita” ? Nu mi-as fii inchipuit un copil mai determinat ca tine. Esti un copil minunat, chiar daca ai dat gres tot copilul meu iubit esti.

Ii zambesc suav apoi ma arunc in bratele ei si incepem din nou sa plangem. Dar de bucurie ^.^
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeSam Mar 31, 2012 11:24 pm

Frumos Zummy imi place foarte mult capitolele , iar descrierea este din belsug hahahy
Un nou inceput se iveste in fata Sakurei , insa pacat pentru tatal ei care nu mai este none
Dar ficul nu se opreste aici , asa ca adu nextul cat mai repede pentru a afla ce va face Saku cu viata ei si ce hotarari va lua wink
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 8:36 am

Chapter 5


Rup imbratisarea calduroasa a mamei si ma intreb unde o sa dormin in seara asta. Trebuie sa-mi gasesc urgent o slujba, de unde o sa-mi castig painea, pentru ca fara bani, „nimic” scrie pe fruntea mea. Avand in vedere ca sunt inca eleva nu pot sa am o slujba banoasa. Of! Mai bine las totul sa vina de la sine. Poate da si peste mine norocul.

O iau pe mama de mana si o iau la pas. Plimbandu-ne pe aleea marginita de panselute ajungem la gura fantanii care reprezinta punctul de intersectie a patru alei. Pe marginile fiecarei alei, din 2 in 2 metri sunt bancute frumos lacuite pe care stau fara nici o grija copii alaturi de parinti sau de bunici. Mie mi-a mai ramas doar mama. Si pentru ca e singurul sprijin pe care-l mai am, trebuie sa am grija de ea, sa-i arat iubirea si sa nu o dezamagesc.

Ma uit la ea fara a ma observa si ii vad tristetea, chiar daca nu vrea sa o arate. Imi plec capul si ma intreb ce e de facut acum? La scoala nu ma pot duce intr-o pijama. Probabil colegii m-ar porecli „Stafie” . Cu ce sa incep? Vreau sa merg la scoala, dar nu am haine, carti sau rechizite, vreau sa muncesc, da’ de unde post . In momentul de fata cel mai important e un acoperis deasupra capului.

Cat am colindat eu prin orasul asta, sa nu fii vazut vreo baraca? Haide Sakura, gandeste-te ! Ma opresc si-mi pun mainile-n san, incercand sa-mi reamintesc toate casele pe care l-am vazut. Nici una nu parea a fii parasita. O baraca. Haide creierasule adu-ti aminte! Incep sa-mi frec mainile, iar inima incepe sa bata mai tare, in speranta ca voi gasi prin amintirile mele vreo casa parasita. Imi pun mainile la tampla si ma masez usor, inchid ochii si reactualizez plimbarile de seara. Pentru ca atunci am vazut intreg orasul, si nu mi-a scapat nici cea mai mica, sau cea mai mare locuinta a unui om.

Stiu! Cum de nu m-am gandit mai devreme. Printre blocurile din cartierul lui Naruto este o casa parasita, de moda veche, doar cu doua camere. Am intrat in ea toamna trecuta cand se pusese o ploaie racaroasa si m-am adapostit.
- Mama, stiu unde vom locui, spun eu entuziasmata, pentru o perioada de timp, adaug apoi.

Ii spun mamei unde este localizata noua noastra casa si nu reactioneaza nici cum. Stiu ca nu o sa fie confortul din mareata noastra vila, dar e mult mai bine decat dormitul pe strada. Mie una imi convine, nici nu am cerut mai mult. Tot timpul se incepe de la 0, nu de la -1 sau 1. Eu personal am fost crescuta in puf, nu am dus lipsa de nimic. Am 16 ani, dar daca cineva nu m-ar cunoaste si ar vedea cat de neindemanatica sunt, mi-ar da 3 ani. Sunt un nimic in casa omului. Habar n-am ce-i aia stergere de praf sau mancare gatita.

Intr-un fel nu e bine sa ai atat de multi bani incat sa dai pe afara, pentru ca te neglijezi pe tine insati. Iti angajezi servitori care fac totul in casa, iar tu iti pierzi indemanarea, incetand sa mai faci ceva. Asa s-a intamplat cu mama. Inainte era o buna gospodina, dar la venirea servitorilor si-a pierdut indemanarea si a devenit fudula. Iar eu? Eu sunt invata sa mi se dea totul pe tava. Si sunt sigura ca o sa-mi fie greu sa locuiesc in casa aia parasita, probabil plina de panze de paienjeni, praf si mii de lucruri putrezite.

Ce incerc sa va zic este ca eram o tipa de bani gata, un fel de pitipoanca, o fata inganfata, cu aere in cap, care-i trata pe toti precum slugile ei de acasa care ar injura-o dar nu-si permit. Habar n-am cum mi-am deschis ochii, si cum mi-au disparut figurile din cap, dar ma simt demna de orice lucru. Simt ca pot invinge pe oricine, ca pot trece peste orice. E ca si cum as fii fost reimprospatata.

- Ia te uita ! exclama surprinsa o voce pitigaiata. Sa vezi si sa nu crezi. Sakura Haruno, cea mai populara fata, cu cele mai tari haine ajunge sa fie imbracata intr-un cearceaf de unica folosinta. Asta-i o bomba in presa Karin CanCan.
- Nu exista cearceafuri de unica folosinta, poate doar in mintea ta, si da ! Ce sa vezi! Pupaza peste colac. Acum nu am chef de tine roscato, asa ca pot sa-i dai cu praf de mers.

Nici nu vreau sa-i mai ascult trancanelile asa ca plec. Karin asta m-a calcat pe nervi din clasa a 4-a, cand a incercat sa mi-l fure pe Sasori. Acum insa, acel mic copil, cu par de foc si obraji imbujorati, s-a transformat intr-un pervers notoriu. El a violat cele mai multe fete. Dar de ce sa numim viol acel „act” cand partenera de s.ex opus dorea cu ardoare ca „actul” sa aiba loc ? Unele din fete nu au fost violate, pentru ca si ele doreau dragotea la fel de mult ca si Sasori, dar alte domnite au ramas socate pe viata din cauza brutalitatii roscatului.

Si iat-o ! Un zambet larg imi picteaza chipul albicios iar palmele incep sa se atinga in ritm alert frormand un ropot de aplauze. Bratele mele imbratiseaza trupul firav al mamei, care pare a fii destul de surprinsa. Ii spun ca locuinta din fata va fii noua noastra casa. Bucuria ce o simt nu o pot descrie. Simplul fapt ca am gasit un acoperis deasupra capului ma bucura. Acum am destul timp sa analizez aceasta casa ce este frumos marginita de un gard taranesc din lemne vopsite in alb. Are o mica alee care duce la intrare unde ne asteapta o usa maro, veche. Acea alee desparte doua bucati de pamant unde se plantau legume si flori. Casa este vopsita cu o nuanta de albastru, dar cu timpul a devenit gri, deoarece s-a cojit si a ramas doar ziditura.

Pasesc sfioasa pe podeaua plina de praf si inchid usa imediat ce intra si mama inauntru. Un scartait zgomotos sparge surdina ce domneste in incapere iar un paienjenis apre de nici unde in fata mea. Raman pur si simplu perplex iar in secunda doi ies afara din casa incepand sa urlu ca descreierata, trantind usa in urma mea. Incep sa alerg de colo-colo si nu-mi vine sa mai stau in loc. Am impresia ca acea mica insecta inca ma urmareste. Nu suport paienjenii.

- Domnisoara Sakura Haruno, nu stiam ca va este frica de un mic „nimic”. spune Doamna Haruno Misaki, care se pare ca face haz de necaz.
Imi place atmostefa asta. Mama este mult mai apropiata de mine, este o relatie mai stransa intre mama si fiica, pierderea tatalui ne-a apropiat mult si mie mi-a deschis ochii. Chiar si mort, tata are un efect bun asupra mea.

Incerc sa uit de pajanjen si afisez si eu un mic zambet inchizandu-mi ochii. Iar la deschiderea acestora inca un „parazit” ma lasa perplex.


Ultima editare efectuata de catre Jaqueline. in Lun Iul 30, 2012 4:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 5:18 am

O intampare foarte interesanta , repede a gasit casa :geek: , dar paianjenul ala chiar a fost tare imi si imaginez pe Sakura alergand si tipand :)) , chiar asa am si eu cateva colege , dar acest lucru si moartea tatalui chiar lea apropiat pe cele doua ^^
Presupun ca in capitolul urmator Saku isi va gasi de lucru , insa nu trebuie sa zic nimic , deabi astept nextul Zummy
:rosioara:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 5:22 am

Chapter 6
Resentimente.


Dupa usa maronie, veche si mancata de timp, isi face aparitia un baiat inalt, bine facut, cu par rosu ca flacarile iadului si o figura satisfacuta. Ochii lui caprui ii privesc pe ai mei iar buzele-i formeaza un zambet pervers. Parca se da la mine din priviri, fapt ce ma face sa prind culoare in obraji.

Analizandu-l mai bine imi seama ca-l cunosc iar inima-mi sta in loc. Simt cum panica ma cuprinde, cum imi ies din minti si-mi spun singura ca-i imposibil.Oare el sa fie? Fata lui imi pare tare cunoscuta, iar parul de-o culoare inconfundabila imi confirma propunerea. Fara alte restrangeri ma apropi de el si afisez un zambet strengar.
- Chiar asa ai ajuns, Sasori? La intrebarea mea tanarul tresare si ma priveste scrutator.
- Ne cunoastem cumva? Ma intreaba confuz.

Ce?! Doar prin 3 cuvinte mi-a distrus intreaga lume. Simpla intrebare ma sterge din trecutul lui si-mi spune ca nu am insemnat nimic pentru el. Sunt nervoasa si socata in acelasi timp. Daca nu sunt eu fata care-l iubea nebuneste, atunci cine?
Eu ii dadeam tot ce-i puteam oferi. Niciodata nu i-am spus nu, si pentru ce ? Ca sa aflu peste 6 ani ca el nici nu stie cine sunt? Inteleg ca sunt multi ani, dar eu nu l-am uitat.

- Nu-ti aduci aminte de mine?! Eu sunt fata prostuta care mereu iti dadea pranzul ei, si acum ca mi-am adus aminte, imi vreau mancarea inapoi, domnule!
- Deci deasta veneai mereu flamanda acasa, descopera mama, dezlegand misterul.
- Da mama, de aceea. Pentru ca el a insemnat tot pentru mine iar eu acum descopar ca nici nu am existat in trecutul lui.
Imediat ce-mi termin fraza imi pun mainile la gura si ma intorc cu spatele la el.
- Stiu ca nu esti robot, dar sterge din amintirile tale acea replica.
- Mai bine plec. Tot nu stiu cine esti si nici nu-mi pasa.

Zicand asta se retrage, trecand prin fata mea si a inimii mele spulberate. De ce nu-si aduce aminte? El este Sasori, doar m-a intrebat de unde-l cunosc. Chiar sa nu fii reprezentat nimic pentru el? I-am dat mancarea mea, care trebuia sa-mi potoleasca foamea timp de un an, i-am facut toate temele, am suportat toate pedepsele lui, iar el nu-si aduce aminte ?!

Ma simt data la o parte, evitata de tot ce ma inconjoara. Sunt prinsa intr-o lume a nedreptatii, unde fac bine, doresc bine si urez bine, iar tot ce pot primi in schimb este rautate, evitare si durere. Lumea asta crede ca pot sa indur chiar orice? Acest Sasori a fost tot pentru mine. Tot ce faceam era sa-l multumesc pe el si sa-i fac pe plac. Atunci cand luam 2 prajituri de acasa, una pentru fiecare, el o lua si pe a mea, iar eu nu ziceam nimic. Si nu a fost niciodata un copil dulce si inocent. Pentru ca-l iubeam, asa parea in ochii mei, dar acum ca mi-am adus aminte, imi dau seama ca nu s-a schimbat deloc. Ultimul lucru pe care mi-l doresc, este sa ma reindragostesc de el. Nici nu vreau sa ma gandesc. El trebuie sa dispara din mintea si inima mea.

As fii ipocrita daca as spune ca nu mai simt nimic pentru el, din contra, parca-l plac mai mult. Dar cand reproduc dialogul de adineauri imi vine sa plang in hohote.
- Sakura, haide inauntru! Ma ajuta mama sa scap de toate gandurile.
Fara nici o ezitare pasesc cu incredere in noua casa. Mama nu este aicim adica in bucatarie. Se pare ca pe peretele stang sunt puse niste rafturi in care statea candva vesela, iar sub aceste rafturi sunt chiuveta, aragazul si inca un raft. In partea dreapta sunt scaunele imprastiate in jurul mesei. Iar usa care duce in dormitor, „sparge” peretele stang.

In dormitor este mama care se uita la bruneta din pat.
- Sa nu-mi spui ca ati facut „prostii” intr-o casa parasita?! O intreb pe tanara incepand sa rad.
- Hamph! Nu stiu. Tu ce crezi ? ma intreaba fata in timp ce se imbraca.
- Eu cred ca nu o sa mai dorm in patul ala. Iar tu zboara de aici.
- Din nefericire nu am aripi. Imi raspunde ironic apoi pleaca.

Nici nu stiu ce sa mai spun. Intr-un fel imi pare rau ca baiatul iubit de mine a ajuns un golan, dar il dispretuiesc pentru ce face cu anumite fete, pe care fac pariu ca nici nu stie cum le cheama.


Ultima editare efectuata de catre Jaqueline. in Lun Iul 30, 2012 4:51 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 5:54 am

Wow ce repede a venit nextul , dar se pre ca mam inselat in privinta serviciului , oricum actiunea ar fi fost prea rapida si nu ar merge wink
Sasori chiar a devenit un adevarat golan si mai ale pe unde isi mai petrecea si aventurile what
Zummy te astept cu un nou capitol okayw :freeyay:


Ultima editare efectuata de catre Icarus in Sam Apr 07, 2012 5:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeMar Apr 17, 2012 1:37 am


Chapter 7 : O noapte agitata.

Back To Black Scaled.php?server=16&filename=inoandsakurabyjorjacarl

Mama se apuca de curatenie, luand cearceafurile de pe pat si iesind afara cu ele. Eu iau fetele pernelor si iau exemplu de la mama, incepand sa le scutur de praf. Impreuna cu mama intru in camera si aranjam patul, intinzand cearceaful din colt in colt si punand pernele la capul patului. Imi sterg cu incheietura mainii, eventualele picaturi de sudoare apoi imi pun mainile pe solduri si ma uit la pereti, ca nebuna. Din instinct imi rotesc ochii prin camera si observ ca nu este prea sofisticata. Langa peretele drept este o mica biblioteca, in coltul stang al camerei zace patul slab luminat de o raza care patrunde timida prin tavan, care usor, usor, devine o sita de lumina, de la atatea gauri. Fara sa vreau, observ geamul impanzit de perdeaua prafuita. Parca intrata in transa, furata de un gand copilaresc, ma apropi de fereastra si smulg perdeaua, reusind sa transform atmosfera intr-o imparatie a necunoscutului. Totul devine o parte dintr-un film slow-motion, praful imprastiindu-se tot mai incet in camera.

- Sakura Haruno, ce credeai ca faci ?!
- Descopeream fereastra de care nu ai fi aflat daca nu eram eu.
Din necunoscut o mana o prinde pe a mea si ma trage undeva. Imi simt corpul tras afara si scos la lumina soarelui.
- Puteai sa o dai jos, nu sa o smulgi. Acum trebuie sa facem o baie si sa refacem patul, pentru ca cineva a avut o iesire.
- Nu a fost nici o iesire. Mie mi-a placut momentul.
Mama se uita la mine intrebator apoi intra in casa.

Of! Mama are dreptate. Trebuie sa refacem acea camera, inclusiv un dus. Pana atunci eu o urmez pe mama. Vad ca praful nu vrea sa dispara asa ca deschid fereastra, incepand sa se clarifice imaginea in care mama tusea de zor. Dupa ce camera este cat de cat aerisita, mama ma pune sa caut niste carpe pentru a incepe curatenia „generala”, iar eu, fara a ma osteni vreun pic, imi rup doua parti din camasa de spital si ii dau mamei una din ele, nu inainte de a-i trimite un zambet cald si plin de iubire. Mama imi intoarce zambetul induiosator apoi se intristeaza.
- Degeaba avem carpe, daca nu avem cu ce le imbiba. Ne trebuie anumite produse de curatenie, nu putem curata totul cu o carpa uda.
- Asat este tot ce avem. Ii raspund hotarata apoi ma apuc sa sterg suprafetele solide, fiind urmata de mama care suspina grav.

Masa, rafturile si interiorul lor, tocurile ferestrelor si ale usilor si mica biblioteca, par mult mai curate acum. Nici nu va puteti inchipui cate puteti face cu o carpa uda. Am luat la rand fiecare carte, indreptandu-i colturile indoite si eliberand-o de pulberea grea de praf.

Deodata se aude un sunet precum o creanga rupta, dar sonorul fiind mult mai profund si mai puternic. O stralucire, ca o bricheta scaparanda, mascheaza cadrul geamului deschis, iar pe pervazul sau, in ultima particica de praf, se pot distinge niste picaturi de ploaie, ce devin tot mai multe, astfel ca nu ramane nici urma de praf. Un vant puternic tranteste fereastra, o data cu ea si usa camerei. Cu cea mai mare graba inchid fereastra apoi pun perdeaua, deschisa la culoare, pe galeria din lemn in care sunt sculptati mici trandafiri.

O bubuitura puternica, urmata de o lumina orbitoare, crapa cerul in doua parti nemarginite. Ploaia cade-n repezi picuri, izbindu-se cu putere de acoperisul casei, provocand un sunet sinistru. Geamul ilustreaza o natura chinuita de vremea neiertatoare. Parca surd, vuietul vantului mai bate din cand in cand in usa casei, dandu-mi fiori pe sirea spinarii. Inca un tunet, inca o stralucire, inca un sentiment de teama si nesiguranta. La fiecare sunet puternic, creeat de vreme, tresar usor speriata, continuand sa tremur ca un copil mic. Noaptea invaluita de franturi de lumina combinata cu urlete de jale, imi inconjoara noua locuinta. Parca si scandurile clantane de frica.

Blocurile par turnuri inalte, frante de atata agitatie, spulberate de sunete jalnice, in lumini tremuratoare care se chinuie sa ramana aprinse. Un sunet catastrofal reuseste sa stinga si cel din urma candelabru, luand curentul unei intregi natiuni.

Orbita de intuneric, imi simt inima cu tremura, cum bate incet de atata teama, parca dispare din pieptul meu ... si fuge. Un gol mare imi acapareaza stomacul, in gat mi se pune un nod, iar ochii mi se micsoreaza tot mai mult, vrand sa se inchida si sa opreasca derularea imaginilor intunecate. Urechile parca vor sa ramana surde iar picioarele ma lasa la greu, inmoindu-se tot mai mult. Vreau sa cad, sa ma las rapita de podeaua necunoscutului, dar usa trantita ma aduce brusc la realitate.

Picioarele mi se pun in miscare si ma duc unde vor ele. Mainile mi se ridica la nivelul pieptului, fiind intinse precum mainile unui zombie, si ating o suprafata erodata, mancata de timp, cu un lac crapat. Mainile coboara in jos si cuprind cleanta apasand-o usor. Picioarele reintra in actiune si inainteaza, intersectandu-mi corpul de o persoana. Impactul imi fura un icnet mic, aproape nesesizabil. Persoana de care m-am lovit imi pune in fata o lumina care-mi face ochii sa se inchida dintr-o data.

Deindata ce observa gestul facut, muta lumina din fata mea, fapt ce-mi permite sa-mi deschid ochii. Dupa firele blonde de par se ascunde un chip zambaret de copila ce-si cere scuze. Ii zambesc la randul meu si-i zic ca nu face nimic. Aceasta imi spune ca se numeste Ino Yamanaka si este noua in oras. Ma prezint si eu apoi ne luam in brate prieteneste. Blondina ma intreaba daca si eu ma adapostesc aici, iar eu ma simt ... aiurea.

E putin jenant sa-i spui unui nou prieten ca asta este casa ta, un loc in care acel prieten se adaposteste de ploaie. Adica, casa mea este adapost de oameni prinsi de ploaie. Asta e aiurea. Ma face sa-mi regret faptele necugetate si sa-mi doresc din nou acea casa luxoasa. Nici nu stiu ce reactie o sa aiba. Daca va rade in hohote, facandu-ma sa ma simt si mai prost. Nu ma pot mandri cu locuinta mea. Nu am cum. Este o casa parasita, in care se pot adaposti de acum inainte multi alti adolescenti pusi in situatia ei.

Cu o minte agila, careia nu-i trebuie raspunsuri, fata isi da seama de ce raspunsurile intarzie asa ca-mi spune ca nu-i nici o problema, afisand un zambet larg. Deja am o parere buna despre ea. Nu doar ca este foarte frumoasa, dar are si ceva in cap. Chipul ei usor luminat de mica lanterna a unei brichete, dezvaluie chipul ei albicios, fara pic de imperfectiune, ce poarta doua cristale albastre, mari si stralucitoare. Nasucul mic ii da un aspect copilaresc, iar buzele rozalii te fac sa crezi ca sunt date cu ruj. Parul ei blond, prins intr-o coada la spate, acum este ud. Micul breton reusind sa-i intunece chipul angelic.

Dupa momentele de liniste fata reuseste sa sparga gheata spunandu-mi ca este eleva la scoala din centru, in clasa a 10-cea. Deindata ce-si termina propozitia tresar, uitandu-ma la ea cu un zambet timid. Apoi ii spun ca vom fi colege. Cuprinsa de bucurie fata-mi sare in brate si ma saruta pe obrazul stang. Desfacem imbratisarea si cu ajutorul lanternei gasim drumul catre camera, intrand in ea.
Mama statea pe pat, uitandu-se in gol. Ma apropi de ea si i-o fac cunoscuta pe Ino, intituland-o ca noua mea colega. Cele doua isi strang mana, apoi ne asezam pe salteaua patului.
- Probabil vrei sa stii cum am ajuns aici nu? O intreb pe tanara fara a o privi in ochi.
Spune un da infundat, apoi ma apuc sa-i spun toate povestea mea din clipa in care am inceput sa iau droguri, pana acum, in prezent. Copila asculta rapita de povestea vietii mele, nici un sunet nu-i iese pe gura. Este atenta, iar ochii se uita la mine ca la un extraterestru. Nu clipeste, nu vorbeste, am inpresia ca nici nu respira.
Dupa ce termin povestea blondina continua sa se uite la mine cu acei ochi largiti la maxim, apoi imi spune ca regreta moartea tatalui meu, cuprinzand-o tristetea, doua perechi de lacrimi cad necontenit pe obrajii mei rumeni.

- Si cand o sa mergi la scoala ? Iti trebuie haine ... rechizite si multe altele. Eu una maine iti aduc toate manualele si o sa incerc sa-ti cumpar rechizite. Imi spune aceasta luandu-ma in brate.

Ce pot spune? Ce mai e de zis? Cred ca acesta este ingerul meu pazitor. Nu de parca nu mai am unul. Si Naruto m-ar fi ajutat in aceeasi masura. Este prietenul meu de la gradinita. Chiar ma intreb cum este posibila o asemenea prietenie. Chiar pot spune, „De lunga durata”. Am avut multi prieteni la gradinita, si la scoala, dar el este singurul pe care-l mai am si in prezent, restul sau pierdut in diferite parti ale globului pamantesc.

Dintr-o data, un tunet taie linistea si rasuna in toata casa. Apoi o picatura reuseste sa-mi traverseze chipul, ajungand in sanul meu. Inca o picatura imi racoreste fata, urmata de inca doua. Se pare ca acoperisul nu este rezistent la ploaie. Daca si lumina patrunde prin el, ce pretentii am la ploaie ?
Ma mut din locul in care sutn ducandu-ma la fereastra. Se pare ca s-a mai domolit si ploaia. Si-a mai imputinat stropii, facandu-i sa cada mai incet, parand o ploaie calda de vara. Dar tunetele nu vor sa cedeze.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitimeVin Apr 20, 2012 12:30 pm

Nou capitol , o noua persoana , dar ce conteaza Saku chiar incepe viata de la 0 m Actiunea o are in centru pe Saku , dar cu cine o cuplezi Zummi ?? ^^
Deabi astept nou capitol , sper ca va aparea cat de curand :rosioara: adorabbel
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Back To Black Empty
MesajSubiect: Re: Back To Black   Back To Black Icon_minitime

Sus In jos
 
Back To Black
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» SasuSaku : --> I`ll Come Back Soon <--
» Back in Tokyo

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme.-
Mergi direct la: