☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Wicked Lovely

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Emerald ♥
Membru Inactiv
Membru Inactiv
Emerald ♥


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 2
Puncte Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 26

Wicked Lovely Empty
MesajSubiect: Wicked Lovely   Wicked Lovely Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 3:23 am

Hey lume! m-am decis sa scriu si eu un fic, primul meu fic. Sper sa va placa.
Capitolul 1:

- Patru bile, buzunarul lateral.

Aislinn lovi cu tacul din scurt si rapid; bila cazu in buzunar cu un pocnet satisfacator.

Partenerul ei de joc, Denny, isi pregati o lovitura scurta, o lovitura decisiva.

Ea isi dadu ochii peste cap.

- Ce-i? Te grabesti?

Ii arata ce va cu tacul.

- Exact. Concentreaza-te si controleaza-te, despre asta e vorba. Baga in buzunar cele doua bile.

El clatina din cap o data, aproape in semn apreciativ.

Aislinn inconjura masa, se opri si dadu tacul cu creta. In jurul ei, poctinurile bilelorcare se loveau, rasetele infundate, chiar si muzica fara sfarsit country si blues, care venea dinspre totnomat, o pastrau ancorata in lumea reala: lumea oamenilor, lumea sigura. Nu era singura lume, indiferent cat de mult ar fi dorit Aislinn sa fie. Dar ascundea cealalta lume - pe cea urata - pentru scurte momente.

- Trei, buzunarul din colt. Se uita in lungul tacului. Era o lovitura buna.

Concentreaza-te. Controleaza-te.

Apoi simti: aer cald pe pielea ei. O zana, rasuflandu-i prea fierbinte pe gat, ii adulmeca parul. Barbia sa lunguiata ii impungea pielea. Nici toata concentrarea din lume nu putea face ca atentia pe care i-o acorda Fata-Lunguiata sa fie acceptabila.

Rata: singura bila care cazu fu cea alba.

Denny lua bila in mana.

- Ce-a fost asta?

- Mamaliga?

Se stradui sa zambeasca, uitandu-se la Denny, la masa, oriunde altundeva decat la hoarde care intra pe usa. Chiar si atunci cand se uita in alta parte le auzea: razand si tipand, scrasnind din dinti si dand din aripi, o cacofonie de care nu putea scapa
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Wicked Lovely Empty
MesajSubiect: Re: Wicked Lovely   Wicked Lovely Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 7:40 am

Buna , Emerald !
Pai , ce pot sa spun , mi-ai acaparat atentia , cu toate ca sunt foarte confuza deoarece habar nu am ce joc este acesta . :)) Oricum , dupa numele lor [ Denny si Aislinn ] , banuiesc ca nu o sa fie un fic cu eprsonajele din Naruto . :))
Este primul capitol , asa ca nu prea am ce spune . :-?? Astept next-ul , sa mai descurc lucrurile pe aici . :D
Te pup ! :*
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Wicked Lovely Empty
MesajSubiect: Re: Wicked Lovely   Wicked Lovely Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 11:40 am

deci sa inteleg ca e primul tau fic , ca asta e primul tau capitol , ca asta e produsul care a iesit din capsirul tau :suspect:
bun deci , las coarda mai moale :geek: ai avut cateva greseli de ortografie dar se corecteaza in timp , mai departe
asa poi , sincer mi-am dat cam greu seama ca aceste personaje jucau biliard si inca nu sunt sigura daca asta jucau :scratch:

Titlu : asta ma atras foarte mult , suna destul de interesant .

Aspect : aici ai mari probleme . In primul rand , culoarea titlului nu te avantajeaza din contra , ne face sa nu intelegem nimic , de fapt nu se intelege nimic . Puteai sa-l pui frumos in mijloc , cu o culoare alba si ingrosat , ca era titlul trebuia sa iasa in evidenta . Anyway , puteai scrie dupa o replica cine o zice adica exemplu : - Ce-i? Te grabesti? spune ...... cine-o fii spus-o , dar nu ne-ai zis si trebuia .

Descriere : nu prea ai avut , mare lucru nu am inteles . Prea mult dialog , plus ca e sec . Ne puteai descrie sala asta de jocuri sau club /bar ce era . Puteai sa faci mult mai multe , nici nu stim cum arata personajele , nu stim unde joaca , nu stim absolut nimic . Asta sincer nici nu e capitol , o regula a ficurilor spune ca un capitol e considerat capitol daca are minimum 45 de randuri insa , tu ai 23 paramise . Mai departe , poi sa vede, :scratch: mda , trebuia sa faci paragrafe , paradrafe nu un rand , enter , doua litere enter , alte litere punct . Ai propoziti mici , fara inteles , trebuie sa fie mai complexe , mai mari . Dupa fiecare semn de punctuatie se lasa space , ca s se inteleaga ceva si asa e si mai usor sa citesti .

Idee : inca nu-mi dau seama unde vrei sa ajungi , dar pe parcurs trebuie s ne zici ce cuplu va fii , ce ai de gand sa mai faci , unde vrei sa ajungi , e fic naruto sau nu , nu stiu ceva un mic indiciu .


Poi cam atat , vezi si tu alte ficuri si uita-te cum sunt aranjate , ce titlu are , ideea cum este dezvoltata , cum este aranjat in pagina , daca ai vreun flash back poti sa-l scrii cu [i]iatalic [/italic] vezi ceva in gen , invata sa faci smecheriile astea

APP id-ul tau , acolo o sa-ti spun si tie toate secretele unui scriitor :geek:

si daca comul e prea dur asa trebuie pt ca altfel nu iei in seama ce zic si ramane vraiste . deci hai cu nextul , vreau sa vad cum infloresti :lol!:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Wicked Lovely Empty
MesajSubiect: Re: Wicked Lovely   Wicked Lovely Icon_minitime

Sus In jos
 
Wicked Lovely
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lovely Complex

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme. :: Ficuri cu personaje din anime/carti.filme - Blocate.-
Mergi direct la: