☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 This is all i need ! ☺

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

This is all i need ! ☺  Empty
MesajSubiect: This is all i need ! ☺    This is all i need ! ☺  Icon_minitimeMier Aug 29, 2012 4:29 am

Ξ Capitolul I Ξ

Astept deja de 10 minute. Ochii mei priveau atenti spre usa din sticla a aeroporului . Mii de persoane alergau dintr-o parte in alta, numai ea nu eram aici . " Cat are de gand sa mai steaa ?! " ma intreb in gand privind inca odata spre ceas . 21:30. Pff, la ora asta trebuia sa fiu in cluub . Ma ridic usor de pe masina de care ma sprijineam si fac cativa pasi in fata, avand de gand sa intru sa o caut .
- Tu chiar nu ma vezi, fratioare ? Acest glas..
- Sakura ? T-tu esti ?
- Chiar eu. Ma bucur sa te revad, Naruto . Era chiar ea, chiar era sora mea , Sakura . Doamne, crescuse atat de mult . Era mult mai inalta, ochii ei aveau acum o noanta de verde mai aprins, parul roz, lung prins intr-o coada usor ciufulita. Picioarele lungi si subtiri puse in evidenta de o pereche de pantaloni scurti, iar sanii usor stransi si ridicati de un top gri. Se transformase total . Pana si zambetul, expresia fetei era alta . Lasa geanta jos si se arunca in bratele mele. Ma saruta usor pe obraz, spunandu-mi ca i-a fost atat de dor de mine, lafel cum si mie imi fusese dor de ea . Ma bucur sa o revad aici, acasa .

- Peste 2 ore -

Sora mea inca despacheteaza bagajele. Stau in bucatarie privind pe geamul care da spre livada. " Merele sunt aproape coapte " imi spun in gand zambind cand imi amintesc ca noi ne petreceam verile alergand pe afara, mancand fructe si jucandu-ne pana oboseam . Simt o mana calda pe umarul meu si intorc automat privirea, gasind-o pe Sakura . Pielea ei alba si fina era acoperita de o rochita mov, inflorata, fara bretele . Imi zambeste dulce lundu-mi capul in maini si sarutandu-mi frunte . O prind de mana si o asez usor in poala mea, imbratisand-o strans . Nici nu mai aveam nevoie de cuvinte, cred ca daca as fi deschis gura m-ar fi bufnit plansul . Este o persoana atat de fericita avand in vedere prin cate a trecut .

Pe cand aveam doar 8 ani, adica acum 10 ani parinti nostri au divortat deoarece nu se mai intelegeau . La inceput am fost impotriva, dar am inteles intr-un final ca uneori dragostea dispare, iar noi nu putem face nimic pentru a opri asta . Dupa divort eu am fost lasat tatalui meu, iar ea mamei. Aceasta femeie nu era una chiar buna. Ii placea alcoolul, fumatul si barbatii . Avea cate-un iubit pe saptamana, sau chiar doi pe care ii aduca in casa in care locuia si Sakura . Gandul ca tatal ei ar putea fi inlocuit de orice barbat de pe strada o macina pe dinauntru, chiar daca pe dinafara ea continua sa zambeasca si sa para fericita . Pentru ca tata sa nu afle ce se intampla in aceea casa si probabil sa nu fie de acord sa o lase pe Sakura acolo mama a hotarat sa blocheze orice fel de mod prin care o puteam contacta . Astfel ca 9 ani nu am stiut nimic de ei, dar acum un an Dumnezeu a fost de partea noastra si ne-a facut sa ne reintalnim pe un site de socializare . Am aflat de la ea tot ce s-a inamplat, ca din cauza vietii nepotrivite pe care mama o avea a ajuns sa aibe leucemie, care a fost descoperita intr-un stadiu avansat, iar un transplant era imposibil, deoarece gravitatea cazului nu ar fi lasat-o sa supravietuiasca . Sakura a trebuie sa aibe grija de mama si sa priveasca cum pur si simplu se usuca pe zi ce trece. Cum piere cate putin in fiecare secunda . A trebuie sa mearga la scoala, sa munceasca si sa si aibe grija de mama . Toata acestea erau facute de un copil de 17 ani, care a fost nevoit sa se maturizeze prea devreme . Totusi este inca o luptatoare si trece cu capul sus prin orice provocare care ii apare in cale .

Prins in amintiri nu observ ca prietenii mei au ajuns . Ma ridic si o iau pe Sakura de mana indemnand-o sa ma urmeze pana in living . Ii fac cunostinta cu Sasuke, Neji, Sai si Kiba, lasandu-i sa se cunoasca mai bine .
- Deci tu unde ai locuit pana acum ? O intreaba Kiba pe Sakura, asezandu-se mai aproape de ea.
- In Portugalia, in Lagos , un oras situat foarte aproape de Oceanul Atlantic . Si au continuat sa o intrebe o groaza de lucruri la care Sakura le raspundea mereu cu zambetul pe buze . Era bine crescuta si foarte amabila, dar usor distanta, usor rece chiar daca zambea mereu. Iau o sticla de Pepsi si 6 pahare din bucatarie asezandu-le pe masuta din fata canapelei, servindu-i pe fiecare .
- Aaa, da . Era sa uit. V-am adus cate ceva ! Spune Sakura indreptandu-se spre camera ei . Se intoarce rapid inapoi cu o cutie maricica, neagra . Face putin loc pe masa si o desface, scotand de acolo alte 5 cutiute mai mici pe care ni le inmaneaza spunand ca este un cadou din inima, un cadou al prieteniei . Deschidem toti cutiutele, iar inauntru erau niste lanticuri din argint cu amulete in forma de stea albastra . Isi ridica mana stanga aratand ca si ea are unul lafel, doar ca il poatra pe post de bratara . Toti eram incantati de micul cadou daruit de sora mea. Ma ridic si o imbratisez multumindu-i, iar aceasta zambeste in loc de " cu placere " .
Sus In jos
sakura chan
Membru Activ
Membru Activ
sakura chan


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 492
Puncte Puncte : 501
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 26

This is all i need ! ☺  Empty
MesajSubiect: Re: This is all i need ! ☺    This is all i need ! ☺  Icon_minitimeLun Feb 11, 2013 2:35 pm

Hey! Imi place foarte mult idea, este originala. Ce sa mai zic, este superb, dar as vrea si next-ul mersi. :)
Sus In jos
http://animelove.3xforum.ro/
 
This is all i need ! ☺
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme.-
Mergi direct la: