☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Posedatul +16

In jos 
AutorMesaj
Pisoias24
Membru Inactiv
Membru Inactiv
Pisoias24


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Scorpion
Mesaje Mesaje : 4
Puncte Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 24

Posedatul +16 Empty
MesajSubiect: Posedatul +16   Posedatul +16 Icon_minitimeLun Apr 21, 2014 5:55 am

Buna! Presupun ca stiti cine e Sasuke si Sakura...toata lumea stie!  iubire Sunt un cuplu minunat , dar din pacate nu si in anime! Dar am creat un fic , care sper sa va placa , asadar astept comentarii! 

Capitolul 1 :
Sakura P.O.V:
In viata , nimic nu e drept. Oamenii se injura , se scuipa si isi calca demnitatea ca sa fie pe primul loc , un loc nesemnificativ pentru societatea in care traim. Cine e pe primul loc , nu are nimic in plus inafara de asa-zisa „glorie” , „multumirile” sau mai bine zis injuraturile celor nemultumiti si banii , care dupa parerea mea nu aduc fericirea intotdeauna. Ca sa fi fericit , trebuie sa ai pe cineva aproape de inima ta , de sufletul tau , sa ti-l incalzeasca si sa ti-o asculte mereu , cand are nevoie de tine.
Eu ma numesc Sakura , oficial. Am 18 ani , in curand termin clasa a XII-a si cu toate astea , ma declar nemultumita. Tatal meu , care a fost un betiv si nu il apreciam , iar mama mea care venea obosita si niciodata nu avea timp de mine sau de sora mea , Yukina , au murit intr-un accident de masina. I-am plans cam doua saptamani , dar degeaba , pentru ca ei nu se vor intoarce sa imi redea acei ani „frumosi” din copilarie de carea aveam mare nevoie. Dupa acel an groaznic , am decis sa ma intorc la vechea mea viata , vechea mea rutina , scoala. M-am apucat de invatat , crezand ca voi rezolva ceva , dar de fiecare data cand ajung acasa , arat ca un pudel si ma simt ca unul. Neingrijita , stresata si obosita , cea mai urata fata de pe Pamant.
M-am considerat in a XI-a asa , pana ce cativa colegi m-au ajutat sa ma pun pe treaba si sa trec peste tot ce s-a intamplat.
Acum stau si ma citesc o carte , Comorile adancului , o carte despre iubire in care o fata se indragosteste de un baiat , normal , si acestia se plac reciproc si asa mai departe. O carte ca oricare alta la prima vedere , dar daca ii intelegi mesajul , nu mai este chiar asa.
Stau pe canapea , la lumina unei lampi. Obosita , inchid cartea si aprind televizorul.
„Astazi o avem alaturi de noi pe Andreea Esca , care ne va spune cele mai importante stiri ale zilei ( pa-ram-pam-pam!).
-Un baiat de numai 18 ani este suspectat pentru ucidere din culpa. Martorii zic ca l-au vazut pe baiat cu un topor in mana la locul crimei , dar el contesta aceasta declaratie.
-Un filmulet a inspaimantat intreaga lume. Martorii care au filmat , spun ca acel om poate fii complet posedat. Unii cred ca este doar nebun , iar altii spun contrariul. Oare este ceea ce pare? Recomandarea noastra ar fii sa va incuiati bine usile si geamurile , pentru ca „Posedatul” se afla in libertate. Inca nu se stie indentitatea acestui individ!”
Plictisita de aceste aberatii, inchid televizorul si ma fac comoda. Ma gandesc la zilele care aveau sa urmeze. Oare viata mea va fi la fel de plictisitoare mereu? Rutina mea zilnica va fi la nesfarsit finalizata de fiecare data? De ce nu apare ceva interesant in viata mea?! Vreau si eu sa experimentez , sa pasesc in cat mai multe lumi , mai multe sentimente! Vreau o noua viata...
Ma trezesc speriata din cauza unui tipat. Ah , un vis. Aud din nou acel tipat , care se intensifica cu cat ma duc mai aproape de camera mea. Ajung sus si stau si ascult in fata usii. Cineva tipa , de durere , asta e clar! Intru si raman socata. Un baiat zacea pe jos si tipa , dar nimeni si nimic nu se afla in preajma ca sa ii faca vreun rau. Oare sa fie...Posedatul?! Nu! Eu nu cred in asa ceva! Ma apropii , apoi ma retrag vazand ca ma observa. Se ridica cu greu si imi cere ajutorul. Brunetul plangea de durere , cu lacrimi de sange. Ochi lui negri exprimau teama , dar tot-odata putere. Ma apropii si il prind inainte sa cada pe jos. Cade peste mine , greutatea lui fiind cam mare pentru mainile mele firave. Il ridic si il pun in pat , il invelesc , apoi ii cant un cantec de leagan , usor , ca sa il linistesc. Acesta adoarme ca un bebelus. Ma ridic de pe pat si ma duc la bucatarie ca sa ii fac ceva de mancare pentru cand se trezeste.
Sasuke P.O.V:
Viata mea atarna pe un fir de ata. Totul e pe sfarsite , stiu asta , presimt asta! Nu ma pot controla , nu pot lupta cu aceasta durere! Este cel mai dureros moment din viata mea , 18 ani!
Ma numesc Sasuke. Sunt singur pe lumea asta infecta de la 10 ani. Cu greu traiesc singur , deoarece nu a avut cine sa ma indrume si sa ma sfatuiasca. La 11 ani furam portocale si eram cautat de politie , apoi la 15 ani am stat in inchisoare pana la 16 ani. Fratele meu m-a avertizat de un posibil blestem al familiei. „Un prunc cand va fi nascut , va fi posedat de un blestem dureros , de care nu poate scapa decat cu ajutorul iubirii si puterii!” imi zicea el. Mama si cu tata nu m-au inteles niciodata si de aceea am fugit de acasa , iar cand m-am intors ei nu mai erau , afland de la oamenii din sat ca murisera in urma unui accident de masina. Unul foarte grav , in care murisera zeci de oameni...
Ma trezesc din umila mea conversatie cu , constiinta , intr-o incapere mare , cu pereti albi pictati cu flori de cires , tavanul roz deshis si mobila din lemn de cires. Se pare ca cine locuieste aici , este un admirator al ciresilor. Ma ridic cu greu din pat. Mirosea a trandafiri , in ciuda faptului ca totul aici era facut din cires , lenjeria patului era parfumata cu miros intensiv de trandafiri. Inspectez putin camera si observ ca ma aflu in camera unei fete. Dupa lenjerie si haine mi-am dat seama. Biroul era plin de caiete si de foi , fata asta are ceva imaginatie! Are o gramada de carti , cred ca scrise de ea...si e pusa bine pe invatat , dar nu de asta ma aflu eu aici! Deschid curios usa de la camera. Mirosul de pui la rotisor ma doboara. Fata asta face si mancare? Cobor treptat scarile si observ o silueta care dansa bucuroasa prin bucatarie. Canta si dansa , ca si cand s-ar fi nascut o stea. O miscare gresita , si lemnul scartaie , apoi rozalia inchide radioul.
-Buna...ii spun eu pe un ton rusinos.
Fata asta are ceva aparte! O fata cu par roz si cu ochi verzi ca iarba proaspata...un corp demn de admirat si un zambet provocator. Aceasta ma ia de mana si ma pune pe scaun , apoi ma indeamna sa mananc. La prima vedere , nu am vrut sa mananc. Nu ca nu arata bine , la naiba era pui la rotisor , doar ca...
-Nu pot...nu stiu cine esti , de ce m-ai adapostit aici si de ce nu ai anuntat politia?intreb eu , desii mi-as fi dorit sa nu aflu.
-Pentru ca...pareai ca sufereai mult , si nu as fi vrut sa vina cineva sa iti faca si mai mult rau. Acum mananca , ca sa ai putere si dupa discutam daca vrei.
Minunata gazda se aseaza langa mine si mananca si ea. Atata finete si delicatete nu am mai vazut decat la mama mea care era o femeie stilata , dar rea. Ma apuc si eu sa mananc si observ ca ea terminase exact cand termin si eu. Ma ridic si imi iau farfuria , dar ea mi-o ia din mana si o pune la spalat.
-Sunt posedat...eu asta cred. Defapt , nu cred , sigur. Fratele meu mi-a zis ca la varsta de 18 ani o sa am niste probleme , dar nu credeam ca din cauza acestui blestem. Vezi semnul asta? Cand lumineaza , o durere cumplita ma cuprinde si ma transform intr-un monstru cu ochi rosi. Urasc ceea ce sunt si nu pot scapa de asta. Am incercat sa ma sinucid , dar propria mea constiinta nu m-a lasat. Cum te numesti ?
-Sakura. imi spune ea cu zambetul pe buze.
-Nu e de mirare. La cate floricele ai pe pereti si mobila de cires , se explica! Eu sunt Sasuke , incantat!
Sakura P.O.V:
Astazi era duminica , deci aveam timp sa ma gandesc ce o sa fac mai departe. Oare Dumnezeu m-a ascultat cand m-am plans si a vrut sa imi complice viata? Sa accept aceasta provocare?
Sasuke statea plictisit pe scaun si privea paharul cu apa pe care i l-am dat. Ii indemn sa ii arat casa si acesta ma urmeaza. Ii arat mai intai parterul , apoi etajul. Zambea la fiecare cuvant al meu si radea la fiecare gluma.
-Aici o sa stai tu! E fosta camera a parintilor mei , daca nu te supara...
-Cum adica , o sa stau? Am si eu casa mea , doar ca...mie frica sa , stii tu.
Ii explic ca nu trebuie neaparat sa ramana si acesta ma imbratiseaza , gest care ma face sa tresar putin. „Totul e in regula!” ii spun eu , acesta uitandu-se ingrijorat la mine. Imi notez numarul lui in agenda , apoi il rog sa petreaca cu mine ziua asta. Accepta , apoi imi saruta mana si zambeste. Mergem jos si ne asezam pe canapea. Aveam de gand sa ne uitam la un film. Ore bune au trecut pana cand am gasit filmul perfect , in care am ras si ne-am gadilat , apoi ne-am batut cu perne si am sfarsit prin a ne uita la miraculosul film , Final Destination 5. M-am plictisit total , pentru ca l-am vazut de n ori , dar nu am vrut sa spun nimic. Dupa ce se termina , ma ridic si sting televizorul.
-Se pare ca ne-a prins noapte , Sasuke! Ce zici , dormi azi la mine? Te intorci maine la casa ta! Te rog!
-Fie...dar trebuie sa avem grija...
Nu il mai intreb de ce , dar parea serios. Oare de ce trebuie eu sa ma tem? In fine , trec peste , crezand ca este un lucru nesemnificativ si mergem impreuna sus. Ne uram un „Noapte buna!” calduros , apoi fiecare in camera lui. Adorm imediat , deoarece somnul ma doboara!
Dupa cateva ore ma trezesc din cauza aceluiasi strigat dupa ajutor. Tipatul parea mai controlat , dar parca tot avea nevoie de mine. Sar repede din pat si in doi pasi si doi timpi sunt in camera lui Sasuke. Acesta respira greu si tipa sa ies afara , pentru ca nu se poate controla. Nu il pot lasa asa!
Sasuke P.O.V:
Setea de sange este incontrolabila! Ochi rosii , plini de furie raman atintiti la corpul Sakurei. Pe ea o vroia , monstrul din mine ,blestemul! Incerc sa ma controlez , dar nu are rost pentru ca rozalia se indreapta spre mine.
-NU! Pleaca te rog! Nu...nu ma pot controla si iti voi face rau!Sakura..nu!
Rozalia ma apuca de maini si isi infinge degetele in abdomenul meu. Tusesc. Credeam ca vrea sa ma omoare , dar durerea se ameliora. Aceasta ma ia in brate si un verde aprins formeaza un camp in jurul nostru , camp care ma vindeca de aceasta durere. Cine e ea?!

To be continued!
Poate ca o sa credeti acum ca am grabit relatia...nu e asa! Sakura pare mai rebela si Sasuke mai timid , dar baiatul e cel pofticios...mereu!  haha 
Sus In jos
https://www.facebook.com/pages/Anime-Crazy/174210249439604?ref=h
 
Posedatul +16
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme.-
Mergi direct la: