☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Kaichou wa Maid-sama

In jos 
+10
Sou
● Lene
Suzi
.allii.
Đąŋģęŗ •
Myiu Phantomhive
Lollipop Girl
Renesmee
ZuZa_Roxa
Zummy
14 participanți
AutorMesaj
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeSam Sept 10, 2011 3:40 am

Hello !!!
am venit si eu cu inca un anime ....
imi place la nebunie si am zis de ce sa nu vi-l arat si voua
deci am sa vi-l arat
sper ca o sa va placa


http://www.desenesianimeonline.info/kaichou-wa-maidsama-/season/1/episode/1
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeSam Sept 10, 2011 11:09 pm

Ei bine lam urmarit , mai de mult si asa este chiar un anime foarte tare ❤ ❤ ❤
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 10:58 am

Sper sa am timp sa`l vad..
Si as aprecia daca mi`ai spune cam despre ce este vorba in anime. :D
Sus In jos
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 6:57 am

Kaichou wa Maid-sama  1732792399 mz de sait Kaichou wa Maid-sama  1882223671 (eu credeam ca e doar manga ) mz scumpa ca m-ai desteptat .

pecoleshi te tzuc
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Membru Nou
Membru Nou
Myiu Phantomhive


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 7
Puncte Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 27

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 7:43 am

Iubesc acesta anime si mereu o sa-l iubesc Kaichou wa Maid-sama  1508216586
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 8:15 am

okay ..... am de raspuns ^^

--> rene <-- in acest anime este vb de Misaki Ayuzawa . Ea este presendinta unui liceu pe nume Seika High School . In acest liceu predomina sexul masculin , fiind foarte putine fete . Adolescentele erau tinte ale perversitatilor din partea baietilor dar Misaki le apara . Era o amenintare pentru baieti, toti se fereau de ea . le era frica . pentru ca era dura cu ei , aproape ii ura . Un nou coleg de scoala , Usui Takumi . afla ca Misaki marea presedinta a liceului lucreaza la o cafenea . Facea asta pentru a-si sustine familia in urma mortii tatalui ei . Misaki nu are incredere in Usui si este sigura ca a doua zi la scoala se va afla de slujba ei . Dar Usui ii patreaza ssecretul si au parte de mai multe activitati impreuna . Asa ajung sa se iubeasca . In fine nu am explicat prrea bine , cel mai corect ar fi sa te uiti la el ca sa-ti dai seama ^^

--->Roxi<---- Ma bucur ca l-ai vizionat . si ma bucur ca ti-a placut ^^

--> Loli<--- nu ai pt ce sa-mi multumesti . pana la urma trebuia sapun si linkul nu ?

---> Myiu <--- si pentru tine ma bucur ^^ ma bucur ca va place si voua . pentru ca este un desen foarte frumos . abea astept a dous serie XD
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 11:46 am

M`a captivat total ce`ai scris acolo. o.o
O sa`l privesc ! :lol!:
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 11:16 am

Neh, Zummy, Usui nu era un coleg nou de scoala, era de ceva timp acolo, doar ca era mai retras, inchis in el si frangea inimile tuturor fetelor ;> Si nu ai precizat ca era o cafenea de servitoare, iar Usui mergea zilnic acolo pentru a o vedea pe Misako in acea uniforma scurta ;> Oricum, anime'ul chiar mi'a placut si dupa ce l'am vizionat pe tot mi'am dat seama ca'l mai vazusem si inainte [vechi obicei]. Oricum, anime'ul este amuzant, pe tot parcursul fiind vorba despre incapabilitatea lui Misaki de a vorbi despre slujba ei, deoarece ii era frica ca ceilalti sa nu o mai respecte. Si bineinteles, cei care nu au urmarit acest anime si le place comedia [presarata pe alocuri cu romantism] ar trebui sa'l vizioneze.

Nu ar fi frumos sa fie si un Sezon 2? ;>
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
.allii.
Membru V.I.P
Membru V.I.P
.allii.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 655
Puncte Puncte : 707
Reputatie Reputatie : 24
Varsta : 26

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 12:02 pm

Corect Diz` ar fi super sa fie si un sezon 2 iubire
Imi place foarte mult acest anime . Usui este un personaj foarte dulce dar uneori poate fi si un ,, extraterestru pervers" :)) . Mi-a placut foarte mult faza cand acesta a sarit de pe cladirea scolii pentru Misa sau cand a salvat-o de tipul ala cu parul verde de la scoala cealalalta ...am uitat cum se numea :))) [v-am lamurit de tot , nu ? :)) ]
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 12:06 pm

Cel mai mult mi'a placut si o sa'mi ramana intiparit in minte momentele in care il facea "extraterestru pervers" Si sora ei era ciudata -> deci amuzanta. Si Aoi la fel :]] Imi placea parul lui si dorinta lui de a se imbraca cu haine de fata, iar episodul cand i'a facut acea rochie Misei e de'a dreptul amuzant, in special acea faza. Dar de momentul in care tipu ala a hipnotizat'o si parca era beata? :]] Sau cand Usui i'a spus "Nu conteaza, te voi face sa te indragostesti de mine de cate ori va fi nevoie" [sau ceva de genu']
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Suzi
Membru Nou
Membru Nou
Suzi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 15
Puncte Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 25

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeVin Oct 28, 2011 10:59 pm

Wow e super,abia am vazut primul episod si deja vreau sa vad tot anime-ul :))
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMar Noi 01, 2011 7:34 am

of sezonul doi !!! de cand visez la el ^^ chiar as vrea sa fie
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeVin Dec 02, 2011 8:12 am

Iubesc animeul asta;x;x;x Cred ca am sa ma uit la el a 2a oara=)) e bestial;x;x
Mi-a placut mai ales cand Usui a sarutat-o pe Misaki prima data cand a pierdut poza;x;x
Aia e partea mea preferata. Si imi place la nebunie comportamentul lui Usui;,x
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Sou
Membru Forum
Membru Forum
Sou


Element : Water
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 23
Puncte Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeDum Apr 15, 2012 7:52 am

Anime-ul este superb! Usui este awwn <3 este aproape de băiatul perfect [ignore me; fangirl mode: activated] , povestea nu e cine ştie ce dar îmi plac complicaţiile care apar pe parcurs. Şi îmi place relaţia dintre cei doi Misaki x Usui. Sunt amuzanţi împreună plus ceilalţi pe lângă ei. Numai de dragu' să îl urmăreşti.
Sus In jos
☆BeLL☆
Membru Nou
Membru Nou
☆BeLL☆


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 7
Puncte Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 27

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMar Apr 17, 2012 11:03 am

Deci m-am apucat sambata trecuta sa ma uit. Am vazut primele doua episoade, dar apoi a trebuit sa ma duc la slujba de Inviere. Duminica am vazut pana la 15, iar luni restul. A fost un anime fantastic. Mi-a placut comedia si relatia celor doi. Merita vazut. Credeti ca va mai aparea si un sezon doi?
Sus In jos
http://vampireknight-anime.forumgratuit.ro
Maw
Membru Forum
Membru Forum
Maw


Mesaje Mesaje : 40
Puncte Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 1

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeSam Apr 21, 2012 5:06 am

L-am vazut :D It's so good :)
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com/forum
sakura chan
Membru Activ
Membru Activ
sakura chan


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 492
Puncte Puncte : 501
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 26

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeVin Feb 15, 2013 4:38 pm

Si eu l-am vazut si mia placut foarte mult. A fost foarte frumos, personajele au fost foarte hazli si sunt si foarte bine realizate. De el mi-a placut ca a avut mereu grija de ea si a ajutato de fiecare data cand avea nevoie.
Sus In jos
http://animelove.3xforum.ro/
Sou
Membru Forum
Membru Forum
Sou


Element : Water
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 23
Puncte Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMier Mai 08, 2013 2:02 pm

Eu l-am văzut şi l-am revăzut de vreo 2 ori. M-a făcut să râd de fiecare dată. E drăguţ anime-ul chiar dacă povestea nu e tocmai originală. E funny...adică m-a făcut să râd cu lacrimi la un moment dat. E drăguţ şi contrastul dintr Misaki şi prietenele ei. Ea e mai mult boy-like când trebuie să conducă şcoala care are un colectiv de băieţi în mare parte. Ceea ce mi-a plăcut la anime (şi manga) este faptul că plotul nu a fost centrat numai pe personajele main ci şi pe cele secundare.
Per total anime-ul e amuzant, drăguţ cu ceva romantism acolo dar nu exagerat.
Sus In jos
Himeji.
Moderator
Moderator
Himeji.


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 2018
Puncte Puncte : 2037
Reputatie Reputatie : 7
Varsta : 104

Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitimeMier Mai 29, 2013 6:51 am

Sper sa mai apara si un sezon 2 pentru ca e minunat iubire
Multumim de anime,Zummico
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kaichou wa Maid-sama  Empty
MesajSubiect: Re: Kaichou wa Maid-sama    Kaichou wa Maid-sama  Icon_minitime

Sus In jos
 
Kaichou wa Maid-sama
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Uta no Prince-sama

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: ☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Love Anime ♥ ☺ ♂ :: Anime. :: Kaichou Wa Maid-sama-
Mergi direct la: