☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Spiral

In jos 
+4
ZuZa_Roxa
Đąŋģęŗ •
Lollipop Girl
.allii.
8 participanți
AutorMesaj
.allii.
Membru V.I.P
Membru V.I.P
.allii.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 655
Puncte Puncte : 707
Reputatie Reputatie : 24
Varsta : 26

Spiral Empty
MesajSubiect: Spiral   Spiral Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 12:05 am

Am venit si eu cu un nou anime care mi sa parut destul de interesant :D si anume Spiral

Titlul original este Spiral: Suiri no Kizuna, in engleza: Spiral: Bond of Inference sau Bond of Reasoning iar in romana, cam greu, Radacinile ratiunii probabil. Spiral a aparut in 2002, avand 25 de episoade si este vorba despre Narumi Ayumu ce traieste in umbra fratelui sau mai mare Kiotaka, ce disparuse cu doi ani in urma. Traind impreuna cu sotia fratelui, Madoka, o politista detectiv, Ayumu este mereu preocupat de ultimele cuvinte pe care fratele sau le-a rostit inainte sa dispara: ''Blade Children" (copii spintecatori sau copii blestemati). El este un baiat foarte calculat si inteligent dar nu are incredere in propriile lui forte, considera ca este copia fratelui sau si ca nu poate face altceva decat sa-l imite si nu crede ca va fi vreodata mai bun ca el. Hiyono Yuizaki este reporterita scolii, si in devenire ''mana dreapta'' a lui Ayumu, care isi baga mereu nasul si noteaza tot ce i se pare mai interesant in carnetelul ei roz. In serialul Tv Ayumu nu-si gaseste fratele, dar citind versiunea manga aflam ca il gaseste iar acesta ii spune ca el este ''papusarul'' a tot ce i s-a intamplat iar originea copiilor spintecatori nu este niciodata explicata, este doar comparata cu un cuc (pasare ce isi depune ouale in cuiburile altor pasari pentru a fi crescuti de acestia).


Daca vrea cineva sa il urmareasca uita-ti un link :D
http://desene-animate.rascuplans.ro/spiral-episodul-1/
Sus In jos
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Spiral Empty
MesajSubiect: Re: Spiral   Spiral Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 5:44 am

Spiral 3630314092 Spiral 1669542607 >:D< il cautam de multisor pt ca pierdusem 2 episoade,mz mult pt linkSpiral 2992137714
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Spiral Empty
MesajSubiect: Re: Spiral   Spiral Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 8:24 am

Este unul dintre animeurile mele preferate, ba chiar pe la inceputul topului. Ador povestea, felul in care aceasta e structurata, personajele si tot ce tine de anime, adica op. si end. . Nu stiu de ce, insa.l ador pe Ayumi, felul in care este prezentat pe parcursul anime.ului si personalitatea lui, modul in care actioneaza, etc.
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Spiral Empty
MesajSubiect: Re: Spiral   Spiral Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 2:58 am

Inca un anime urmarit dar si foarte frumos dupa parerea mea Spiral 1222615787.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Unreal Fear
Membru Forum
Membru Forum
Unreal Fear


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 64
Puncte Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 9

Spiral Empty
MesajSubiect: Re: Spiral   Spiral Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:14 am

Este unul din anime'urile mele preferate, deoarece contine mister. Acei "Copii Spintecatori" sunt chiar interesanti, datorita varietatii de personalitati pe care o au. Grafica si coloana sonora, imbinate cu povestea si trasaturile de caracter ale personajelor fac un anime interesant.
Sus In jos
Sirius
Membru Forum
Membru Forum
Sirius


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 122
Puncte Puncte : 142
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 27

Spiral Empty
MesajSubiect: Re: Spiral   Spiral Icon_minitimeJoi Mai 03, 2012 3:32 am

Am si uitat de cate ori l-am vazut pe Animax, cred ca trei sau patru ori. questions Oricum, imi placea si imi place mult. Are cam tot ce are nevoie un anime care sa nu plictiseasca: comedie, mister, grafica, muzica buna. Iubesc openingul si endingul. lainlove Chiar daca sfarsitul e cam in pom si tot nu se afla cine sau de ce existau Copii spintecatori, tot e bun de vazut~
Sus In jos
http://gangofparis.forumers.ro/forum
Dellz.
Membru Nou
Membru Nou
Dellz.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 8
Puncte Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 27

Spiral Empty
MesajSubiect: Re: Spiral   Spiral Icon_minitimeLun Oct 28, 2013 8:33 am

Ne intoarcem in trecut. Cred ca aveam 10 ani cand l-am vazut si evident nu am priceput mare branza, dar eu ma uitam, ca doar ce poate face un copil? Abia dupa ce l-am revzaut mai tarziu l-am inteles. Lucrurile aveau sens intr-un final. :))
Sus In jos
Himeji.
Moderator
Moderator
Himeji.


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 2018
Puncte Puncte : 2037
Reputatie Reputatie : 7
Varsta : 104

Spiral Empty
MesajSubiect: Re: Spiral   Spiral Icon_minitimeJoi Dec 19, 2013 1:41 am

Chiar mi-a placut ! Foarte interesant . Multam de link !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Spiral Empty
MesajSubiect: Re: Spiral   Spiral Icon_minitime

Sus In jos
 
Spiral
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: