☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Full Metal Panic

In jos 
+2
Lollipop Girl
.allii.
6 participanți
AutorMesaj
.allii.
Membru V.I.P
Membru V.I.P
.allii.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 655
Puncte Puncte : 707
Reputatie Reputatie : 24
Varsta : 26

Full Metal Panic Empty
MesajSubiect: Full Metal Panic   Full Metal Panic Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 12:19 am

Inca un anime care l-am vizionat acum ceva timp si m-am gandit sa vi-l arat si voua :D


Aparut in 2002, si avand un numar de 24 de episoade, o continuare (Full Metal Panic The Second Raid) si un ''side story'' numit Full Metal Panic? Fumoffu, actiunea acestuia se petrece in jurul a doi tineri, Sagara Sousuke de 17 ani, un militar ce lupta, cu ajutorul unui robot, impotriva teroristilor si este fortat sa pazeasca o liceeana, pe nume Kaname Chidori tot de 17 ani, de un posibil atac asupra ei. Pe parcurs aflam ca, Kaname face parte din ''Whispers'', un grup de persoane ce au o abilitate superioara fata de oamenii normali. Sagara este trimis la liceul unde ea invata si este nevoit sa se supuna regulilor scolii. Dar poate el sa faca asta? Poate el sa se adapteze acestui ''teren minat'' fara sa-si foloseasca armele? Aflati voi. Merita nota 10.

Si un link in caz ca doriti sa il vizionati :D
http://anime.kage.ro/anime/full-metal-panic/full-metal-panic-001.php
Sus In jos
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Full Metal Panic Empty
MesajSubiect: Re: Full Metal Panic   Full Metal Panic Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 5:35 am

ma bucur sa vad inca un fan full metal :X Full Metal Panic 1882223671
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Full Metal Panic Empty
MesajSubiect: Re: Full Metal Panic   Full Metal Panic Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 11:44 am

Ahh cat ma mai amuza, amuza si ma va amuza acest anime. Sousuke e asa amuzant, in special in zilele de "acomodare", adica primele zile cand incearca sa o salveze. Defapt, e funny pe tot parcursul seriei, chiar nu cred ca am mai vazut un asa anime. Povestea este interesanta, captivanta si plina de umor. Relatia celor doi ... este de.a dreptul amuzanta si se aseamana cu relatia dintre mine si un coleg [ma refer la o relatie de amicitie si contradictie totala]. Deci, pe scurt, daca vrei sa razi uita.te la acest anime, in caz ca nu ai facut.o ;p
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Full Metal Panic Empty
MesajSubiect: Re: Full Metal Panic   Full Metal Panic Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 11:53 am

Aaa, mi`l aduc aminte ! Stiu ca`mi placea mult numele tipei mai scunde, Eclaire. Imi aduc aminte si de o tipa cu parul de un albastru inchis, si de tipul de 17 ani. :D
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Full Metal Panic Empty
MesajSubiect: Re: Full Metal Panic   Full Metal Panic Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 2:49 am

Da si u lam vazut este tare amuzant si interesant , mie imi placea foarte mult de sefa lui Sousuke Full Metal Panic 1770242605.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
deLL Nu Vreau. <3
Membru Forum
Membru Forum
deLL Nu Vreau. <3


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 104
Puncte Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

Full Metal Panic Empty
MesajSubiect: Re: Full Metal Panic   Full Metal Panic Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:46 am

Yeyyy! Acest anime e supeerb superb cu S de tipar si mare!! =]]
Sagara ii super dragutz si e soldat si Chidori e frumoasa si au niste momente unde sut romantici sau acele momente amuzante!
DEci e minunta! Si partenerul lui Sagara e asa nostim!=]]
Sus In jos
http://inuworld.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Full Metal Panic Empty
MesajSubiect: Re: Full Metal Panic   Full Metal Panic Icon_minitime

Sus In jos
 
Full Metal Panic
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: