☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Nana

In jos 
+4
Đąŋģęŗ •
ZuZa_Roxa
Elyy
Lollipop Girl
8 participanți
AutorMesaj
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Nana Empty
MesajSubiect: Nana   Nana Icon_minitimeSam Oct 22, 2011 5:41 am

Acest anime are la baza povestea a doua personaje cu acelasi nume,Nana Osaki si Nana Komatsu in varsta de 20 de ani .Pe parcursul intregului anime cele doua isi spun povestea, incepand cu adolescenta si cu viata lor sexuala pana ce ajung in momentul de fata.Fiecare din ele ise destainuie ,devenind astfel o poveste dramatica avand unele faze chiar de-a dreptul lacrimogene ce se aseamana cu mai multi,de unde rezulta faptul ca te poti asemana cu unul din personaje ce sunt foarte bine desenate cu o personalitate puternica ce te indruma indirect si iti arata sa fii puternic si sa speri la o sansa in viata.Acum persoajele:

-Nana Osaki ,solista unei trupe locale de punk cu o voce fenomenala si un trecut tulburator ce iti da o alta perspectiva cand rostesti cuvantul familie.

-Nana Komatsu,o fata destul de naiva ce a crescut intr-un mic orasel absolvint liceul de arte ,dandu-si seama ca nu are nici un talent se angajeaza ,in cele din urma vine in Tokio unde se afla iubitul ei si cei doi cei mai buni prieteni ai ei .

-Nobuo Terashima sau Nobu e baiatul unei familii instarite ce isi doreste doar sa cante la chitara alaturi de Nana Osaki,fiind de aceea dezmostenit de catre parinti lui atunci cand el hotaraste sa fuga de acasa si sa plece la Tokio pentru a deveni preofesionist unde se indragosteste de prietena colegii lui de formatie,Hachi(Nana Komatsu).

-Yasushi Takagi sau Yazu, este tobosarul si fondatorul formatiei Black Stomne(Blast prescurtare data de Nobu),el lucreaza ca avocat in Tokio .Datorita lui formatia este reunita .

-Shinichi Okazaki sau Shin ,este cel mai tanar membru al formatiei,fiind un basist foarte talentat,povestea lui este asemanatoare Nanei Osaki.

-Ren Honjo,fost basist al formatiei Blast si fost iubit al Nanei ,actual basist al formatiei Trapnest ce devine oficial rivala lui Blast .Dintre toti membrii el este cel mai popular avand numeroase fane ,in ciuda acestui amanunt el inca tanjeste doar dupa una singura, ....(va las sa aflati singure Nana 875906991 )

-Leyla Serizawa sau Reira,vocalista formatiei Trapnest ce a cucerit intreaga tara cu vocea sa,ea in cele din urma se indragosteste de Shin care presta servicii sexuale pe bani,fraierindo la inceput.

- Takumi Ichinose ,fondator al formatiei Trapnest ,basist si prieten al lui Yazu,la inceput are doar o aventura cu Hachi dar apoi treaba se complica rau de tot pentru el ,ea si Nobu.(personal la inceput il adoram da apoi cand il vedeam nu mai puteam de nervi).

-Naoki Fujieda ,tobosarul formatiei Trapnest si prieten cu Yazu pe care mai bine zis il idolatrizeaza.

-Endo Shoji ,un tanar student la arte plastice,fost iubit al lui Hachi,despartirea lor se produce atunci cand ea il prinde inseland-o.

-Saotome Junko ,ce-a mai buna prietena a lui Hachi ce i-a fost mereu alaturi inca din liceu.

-Takakura Kyosuke, iubitul lui Junko si bun prieten cu Shoji si Hachiko.El si Jun fiind pictori .

Cam acestea ar fi cele mai importante personaje in jurul carora povestea se invarte.Sper ca v-am trezit interesul pentru al vedea sau revedea. Serialul il poti gasi si pe vplay sau pe youtube.

vplay.ro http://vplay.ro/serials/browse.do?sid=873

youtube https://www.youtube.com/watch?v=jDCx_k9WanY

Eu una de cate ori ii vad reclama sau pur si simplu imi amintesc de el simt inca un gol in stomac ce ma face in continuare sa il revad cu zambetul pe buze fredonand toate melodiile din el .Nana 3535359283

P,S. Cele ce l-au vazut ,ce parere aveti despre elNana 1964534311 ?

pecolishi te tzuk
Sus In jos
Elyy
Membru Activ
Membru Activ
Elyy


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 406
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeSam Oct 22, 2011 6:17 am

ai bine mie una imi place foaete mult, este foarte realist, inspirat rau din realitate, deci nu am ce spune
foarte frumos :)
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeSam Oct 22, 2011 6:40 am

Da asa este este foarte frumos acest anime , iar cel mai dragut din personaje a fost Shinichi :edance:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 11:03 am

Intr'adevar, este un anime interesant, cu elemente desprinse din realitate si unele faze erau chiar amuzante, desi l'am vazut de atatea ori incat imi displace din ce in ce mai mult finalul. Ma rog, ce mi'a placut a fost ca a prezentat cele etape din viata fiecaruia care la 16 ani se indragosteste prima data .... . Si sunt de acord cu Crazy.Funny, Shin e cel mai dragut din tot anime'ul, deci Nobu nu se lasa nici el mai prejos. And dunno why ... insa am impresia ca intre cele doua era mai mult decat o foarte buna prietenie.
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeVin Oct 28, 2011 1:01 pm

Mdha la fel cum spui si tu Diz' finalul devine din ce in ce mai nesatisfacator iar intre Hachi si Nobu pare sa se reaprinda ceva, totusi puteau si ei macar sa spuna ce s-o ales de vietile celorlalti .
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeMier Noi 09, 2011 1:15 am

Pai aveti dreptate nuprea a fost asa de satisfacator sfarsitul , de ce trebuia Nana sa se incurce cu Takumi Nana 219340245 , vruiam sa ramana cu Nobu Nana 932328760 !!
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeVin Noi 11, 2011 7:50 am

Ah... Nana. Un anime frumos si bine realizat. Nu prea am priceput nimic din final, asa ca m-am gandit sa am apuc de manga. Am auzit ca explica mai mult, iar dupa ce se termina anime-ul mai e un capitol in manga si poate percep si eu :)) Acum serios vorbind, a fost un anime absolut superb, cu toate cele. Putin yuri (acel kiss intre nana si nana) putin yaoi (faza cu "nu te exciti stand cu baiatul asta?") Drama, romance (nu'l agreez), comedie si tot. Grafica frumoasa, coloana sonoro asemenea.

Psycho XD


Ultima editare efectuata de catre Psycho in Mar Noi 15, 2011 8:18 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeVin Noi 11, 2011 9:54 am

Oh ,ma bucur sa mai vad pe inca cineva carui ii place acest anime.Apropo daca gasesti manga-ul imi poti spune si mie saitu pntru ca eu nu l-am gasit Nana 1586189585

thx peacholishi va tzukNana 2201608598
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeMar Noi 15, 2011 8:19 am

Well sper ca nu sunt off si daca iti convine engleza site-ul originl este:

http://www.anymanga.com/nana/

Inca nu m-am apucat sa o lecturez, dar cat de curand o voi face.

Psycho XD

Sus In jos
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeMier Noi 16, 2011 5:46 am

Oh mz mz mz foarte mult,nu conteaza ca e in enegleza .Vineri ma apuc de citit sa vad daca intradevar Ren a murit cum am aflat din spusele unora Nana 1586189585.
P.S. esti o dolshe
Peacholishi te tzuk
Sus In jos
deLL Nu Vreau. <3
Membru Forum
Membru Forum
deLL Nu Vreau. <3


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 104
Puncte Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeSam Dec 10, 2011 12:53 pm

UU cel de`al 2-lea anime favorit al meu!

Pot sa spun ca este un anime minunat,merita vizionat!

Este insirat din viata reala ceea ce esti si mai frumos!

DE ren am auzit si eu ca a murit..ce urat!Nana 1586189585
Sus In jos
http://inuworld.forumgratuit.ro
Mona™
Membru Forum
Membru Forum
Mona™


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 41
Puncte Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 25

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 11:45 am

Imi place acest anime este frumos si interesant merita vazut!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 12:23 pm

am vazut acest anime
Sus In jos
sakura chan
Membru Activ
Membru Activ
sakura chan


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 492
Puncte Puncte : 501
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 26

Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 11:56 am

A fost un anime extraordinar, nu cred ca se poate defini asa este cu mult mai mult de atat. Este anime-ul meu favorit. L-am revazut de cateva ori si nu regret. Mi-au dat lacrimile ori de cate ori le-am vazut la scenele dramatice. Chiar imi pare foarte rau ca Hachi sta cu Takumi si nu cu Nobu. Si eu am auzit ca Ren moare si am plans si la cestia asta. Ii admir pe toti, in ciuda faptului ca uni dintre ei au dus o viata neplacuta chiar iti da niste lecti de viata.
Sus In jos
http://animelove.3xforum.ro/
Continut sponsorizat





Nana Empty
MesajSubiect: Re: Nana   Nana Icon_minitime

Sus In jos
 
Nana
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nana vs Nana
» Photos With NANA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: ☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Love Anime ♥ ☺ ♂ :: Anime. :: Nana-
Mergi direct la: