☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Elfen Lied :x

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Elyy
Membru Activ
Membru Activ
Elyy


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 406
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Elfen Lied :x Empty
MesajSubiect: Elfen Lied :x   Elfen Lied :x Icon_minitimeSam Oct 29, 2011 5:29 am

Elfen Lied (エルフェンリート Erufen Rīto?) este o colecție manga creată de către artistul Lynn Okamoto. Pe baza acestora a fost conceput un serial animat de televiziune. Acesta a fost produs de ARMS Studio. Anime-ul a fost difuzat pe canalul național TV Tokyo în 2004. Conținutul serialului prezintă și aspecte, evenimente și situații diferite față de cele ale benzii desenate. Odată cu finalizarea acestuia, a fost produs un episod special, menit să lămurească anumite aspecte care au lăsat un mare semn de întrebare legat de evoluția personajelor. Titlul, pe care îl poarta atât anime-ul cât și volumele manga face referire la un poem german "Elf Song" - "Cântecul elfilor".

Elfen Lied este povestea unei specii de umanoizi, numiți Diclonius, care se remarcă prin prezențare pe cap a unor protuberanțe. Discriminarea față de aceștia se exteriorizează prin folosirea câtorva dintre ei în cadrul unor experimente. Prin tactici violente, oamenii vroiau să studieze capacitățile, limitele și modul de gândire a acestora.

Temele abordate în Elfen Lied variază de la clișeul dublei personalități, identitatea socială la tortură, viața de familie, perceperea trecutului și a prezentului. Serialul urmărește evoluția psihologică a personajelor, care sunt profund marcate de trecutul lor (trist de altfel).

deci iubesc acest anime imi place super mult :x
uitati si o poza: https://2img.net/h/oi31.tinypic.com/1z545zn.jpg

ca sunt sigura ca ati vazut macar o poza cu acest personaj pe net :))
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Elfen Lied :x Empty
MesajSubiect: Re: Elfen Lied :x   Elfen Lied :x Icon_minitimeSam Noi 05, 2011 7:05 am

Yeah Elfen Lied. Eu ti-am zis de el. Animele asta are o poveste farte interesanta. Mi-a placut mult tot la el, mai ales finalul cred. El e lasat la iamginatia te, facand ca tu sa iti raspunzi singur la intrebari. E un anime ce merita vizionat. Este putin sadic, ceea ce mi-a palcut si mai mult. Well sper ca sunt mai multe persoane care l-au vizionat cu aceeasi placere.

Psycho XD
Sus In jos
 
Elfen Lied :x
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: