☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Shiki

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Shiki Empty
MesajSubiect: Shiki   Shiki Icon_minitimeSam Noi 26, 2011 5:50 am

Shiki Shiki

Descriere Acțiunea se petrece într-o vară toridă, într-un sătuc liniștit cu doar 1300 de locuitori, numit Sotoba. O familie misterioasă se mută în sat și în același timp o serie de morți ciudate încep să se întâmple. Toshio Ozaki, conducătorul singurului spital din zonă, suspectează la început izbucnirea unei epidemii. Însă pe măsură ce investighează mai mult morțile, află că există o altă cauză în spatele acestor întâmplări.

Se poate viziona aici.

Parerea mea E un anime... frumos. Desi acei shiki se prea aseamana cu vampirii. In ultimele episoade a fost mult sange, ceea ce mi-a placut mult mie, m-a incantat. Vizionare placuta.

Psycho XD


Ultima editare efectuata de catre Psycho in Mar Ian 10, 2012 9:40 am, editata de 2 ori
Sus In jos
.allii.
Membru V.I.P
Membru V.I.P
.allii.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 655
Puncte Puncte : 707
Reputatie Reputatie : 24
Varsta : 26

Shiki Empty
MesajSubiect: Re: Shiki   Shiki Icon_minitimeMier Noi 30, 2011 1:07 am

Mi-a placut foarte mult animeul , si cum ai spus si tu in ultimele episoade a fost foarte mult sange si mi-e placut si asta >:) , dar mi-a parut foarte rau cand i-au ucis pe Thoru si fata aia care am uitat cum se numeste :)) apoi mi-a parut si mai rau cand a murit Natsuno .. Aaa da si finalul a fost cam trist , dar am suspectat asta de pe la episodul 10 .
Dar am o nelamurire ... cum de a scapat baiatul acela Akira ? Am crezut ca a murit .. adica ma rog , am crezut ca l-a muscat omul acela cu sprancene mari :))) , cand s-a trezit ... apoi a aparut din nou in ultimul apisod , teafar si nevatamat ... /:)
Sus In jos
★♥Alexia Maria♥★
Membru Premiat
Membru  Premiat
★♥Alexia Maria♥★


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 887
Puncte Puncte : 1067
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 26

Shiki Empty
MesajSubiect: Re: Shiki   Shiki Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 2:05 am

A fost super, primul anime cu vampiri pe care l-am vizionat. Dar, nu mi-a placut finalul. Imi pare rau de Natsuno si de fata cu parul roz pentru ca n-au putut sa paraseasca orasul Sotoba. In rest a fost chiar interesant, in special denumirea episoadelor.
Sus In jos
http://animelove.forumactual.com/
Unreal Fear
Membru Forum
Membru Forum
Unreal Fear


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 64
Puncte Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 9

Shiki Empty
MesajSubiect: Re: Shiki   Shiki Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:35 pm

L-am vazut de curand, si desi la inceput actiunea este plictisitoare, este unul dintre anime'urile mele preferate. Si .allii. Akira nu a fost muscat, Natsuno l-a salvat si impreuna cu sora lui, l-a dus intr-un oras apropiat. Asa, imi place faptul ca Natsuno s-a tinut de promisiunea facuta doctorului, dand dovada de onestitate si mult curaj. M-a amuzat momentul in care doctorul si-a folosit sotia pe post de soarece de laborador, testand cum sa omoare shiki. Bineinteles, ultimele episode sunt preferatele meu, fiind vorba de mult sange. Grafica este buna, fiecare personaj fiind destul de complex, desi, Tohru ma cam enerva la un moment dat. In fine, shiki aduc mult a vampiri, desi nu le place sa fie astfel numiti. Oricum, daca va plac anime'urile de genu' ar fi pacat sa ratati aceasta serie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shiki Empty
MesajSubiect: Re: Shiki   Shiki Icon_minitime

Sus In jos
 
Shiki
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: