☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

  Bleach

In jos 
+2
Đąŋģęŗ •
Lollipop Girl
6 participanți
AutorMesaj
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

  Bleach Empty
MesajSubiect: Bleach     Bleach Icon_minitimeDum Noi 27, 2011 4:28 am

Actiunea se petrece in jurul lui Ichigo Kurosaki (un adolescent de 17 ani care de mic are puterea de a vedea si simti spiritele),Rukia Kuchiki(un shinigami -inger al mortii aflat in misiune -ce i cedeaza puterea lui Ichigo pentru a-si salva familia ce era in acel moment atacata de un demon),Orihme Inoue(veche colega si prietena cu Ichigo ,ce descopera ca are puterea de a invoca zanele aflate in clamitele sale),Yasutora ,,Chad,,Sado(unul din cei mai buni prieteni ai lui Ichigo ce la inceput nu avea nici un fel de putere pana cand un grup de copii sunt atacati de un hollow -suflet aflat intre cele doua lumi-si vede ca bratul lui drept e inconjurat de o armura ciudata),Uryu Ishida(unul din ultimi supravietuitori din clanul arcasilor-uraste foarte mult ingerii mortii deoarece ei au contribuit la distrugerea lor-in cele din urma se imprieteneste cu ceilalti iar cu Ichigo leaga o prietenie mai speciala) . Pe parcursul serialului toti acestia au multe de infruntat,cum ar fi ingerii mortii ce vor face totul sa il impiedice pe Ichigo si ai lui in a o salva pe Ruchia( ce este acuzata de inalta tradare),vampirii ce incearca sa se razbune pe Soul Society pentru creerea lor,menos si alte creaturi ce incearca sa manance sufletele oamenilor precum si pe Souske Aizen fost capitan de divizie ce alaturi de inca cativa devine amenintarea cea mai mare pentru orasul lui Ichigo.
Actiunea acestui anime nu trebuie ratata !Nu stii la ce sa te astepti nicioadata deoarece mereu te surprinde cu cate ceva.



P.s. Serialul il poti vedea pe youtube sau mai simplu pe Animax.   Bleach 3535359283

daca mai sunt detalii ce le-am omis ,scrieti-le voi   Bleach 1624585670
Peacholishi va tzuk.
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

  Bleach Empty
MesajSubiect: Re: Bleach     Bleach Icon_minitimeLun Dec 05, 2011 12:14 pm

Hmm .. indeed este un anime interesant, plin de actiune si faze amuzante [uneori]. Personajele au o personalitate complexa si variata, aspectul lor este destul de cute, desi eu sincer am inceput sa ma satur sa.l tot revad la animax [daca nu e bleach, e naruto, daca nu e naruto, e bleach]. Anyway, prima data cand l,am vazut am fost mai impresionata decat sunt in momentul de fata. Hmm totusi, il recomand, asta daca va place actiunea si lucrurile care tin de spirite.
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Vizitato
Vizitator




  Bleach Empty
MesajSubiect: Re: Bleach     Bleach Icon_minitimeLun Dec 05, 2011 12:24 pm

Am vazut Bleach pe Animax
Sus In jos
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

  Bleach Empty
MesajSubiect: Re: Bleach     Bleach Icon_minitimeMar Dec 06, 2011 5:05 am

Felicitari ca ai vazut si acest anime,SimonA
Sus In jos
Sasuke
Membru Forum
Membru Forum
Sasuke


Element : Fire
Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 105
Puncte Puncte : 117
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 27

  Bleach Empty
MesajSubiect: Re: Bleach     Bleach Icon_minitimeVin Mar 23, 2012 9:42 am

am vazut acest anime este u anime de actiune si cu multe chesti despre spirite ghost
Sus In jos
AnimeFun
Membru Forum
Membru Forum
AnimeFun


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 42
Puncte Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 25

  Bleach Empty
MesajSubiect: Re: Bleach     Bleach Icon_minitimeDum Apr 08, 2012 3:35 am

Am vazut animeul si da e ff interesant.
Sus In jos
LexX
Membru Forum
Membru Forum
LexX


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 123
Puncte Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 28

  Bleach Empty
MesajSubiect: Re: Bleach     Bleach Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 8:53 am

Foarte interesant acest anime. Chiar pot spune ca mi-a placut foarte mult... dar acum ca s-a terminat.. imi pare rau intr-un fel.
Sus In jos
sakura chan
Membru Activ
Membru Activ
sakura chan


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 492
Puncte Puncte : 501
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 26

  Bleach Empty
MesajSubiect: Re: Bleach     Bleach Icon_minitimeMar Feb 19, 2013 6:29 am

A fost foarte mega fain acest anime. L-am terminat cred ca acum in jur de o luna si unpic mi-a parut rau pentru ca mai vroiam. Mi-au placut scenele cand se bateau si faceau bam pam!!! Mwahaha preferatul meu este Ulquiorra, mama este asa de....Oricum am auzit ca va fi si o adoua partea in 2015. Eu sper ca va fi adevarat.
Sus In jos
http://animelove.3xforum.ro/
Continut sponsorizat





  Bleach Empty
MesajSubiect: Re: Bleach     Bleach Icon_minitime

Sus In jos
 
Bleach
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Photo from Bleach

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: ☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Love Anime ♥ ☺ ♂ :: Anime. :: Bleach-
Mergi direct la: