☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Code Geass

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Code Geass Empty
MesajSubiect: Code Geass   Code Geass Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 2:12 am

Code Geass Code_Geass__Zero_Vector_by_Reina_Kitsune

Descriere: Seria e un prezent alternativ, unde lumea e împărţită în 3 superputeri, Britania, Federaţia Chineză, Uniunea Europeană. Povestea are loc după ce Imperiul Sfând Britanian cucereşte Japonia pe 10 August 2010 a.t.b., cu ajutorul celei mai noi arme a sa, "Cavalerul Blindat Autonom" sau Knightmare. Britania deposedează Japonia şi cetăţenii acesteia de drepturile şi libertăţile lor, redenumeşte ţara în Zona 11 şi cetăţenii săi eleveni.

Lelouch Lamperouge, un prinţ britanic exilat aflat în poziţia de student, se regăseşte în inima conflictului pentru naţiunea insulă. Datorită unei întâlniri întâmplătoare cu C.C. acesta obţine Geass-ul, puterea regilor. Înzestrat acum cu puterea de supunere absolută a oricărei persoane, Lelouch are ca scop eliberarea Japoniei de sub stăpânirea Britaniană.


Se poate viziona aici.

Parerea mea: Un anime de nota 10. Face aprte din preferatele mele. Se aseamana putin de tot cu Death Note. Adica la ambele ma lua plansul :]] Mi-a placut mult, mai ales Lelouch. Merita vazut.
Sus In jos
Sou
Membru Forum
Membru Forum
Sou


Element : Water
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 23
Puncte Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0

Code Geass Empty
MesajSubiect: Re: Code Geass   Code Geass Icon_minitimeDum Apr 15, 2012 7:40 am

Cum s-a spus mai sus, este un anime de nota 10! :3
Povestea mi-a plăcut şi nu ştiu dacă a fost într-adevăr una originală dar complexitatea animeului şi a unor personaje -mă refer strict la gândire, personalitate- m-a fascinat. Evident, personajul meu preferat a fost şi este Lamperouge Lelouch. Mi-a plăcut de el deşi la sfârşit am fost lăsată "O_O". Uneori îmi venea să îl...bat pentru unele chestii [eram into anime calumea] dar a făcut totul pentru binele surorii sale~ Cum se spune "În dragoste ş-in război,totul e permis"
Sus In jos
Maw
Membru Forum
Membru Forum
Maw


Mesaje Mesaje : 40
Puncte Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 1

Code Geass Empty
MesajSubiect: Re: Code Geass   Code Geass Icon_minitimeSam Apr 21, 2012 4:49 am

E un anime de nota 10 :) True Story comrad' sunt la r2 deabia dar pot spune ca e mult mai reusit sezonul 2 decat 1 . Imi place caracterul lui Lelouch ;) dar ma enerveaza Suzaku..
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com/forum
Continut sponsorizat





Code Geass Empty
MesajSubiect: Re: Code Geass   Code Geass Icon_minitime

Sus In jos
 
Code Geass
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: