☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 .Regulament Fan Fiction.

In jos 
AutorMesaj
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

.Regulament Fan Fiction. Empty
MesajSubiect: .Regulament Fan Fiction.   .Regulament Fan Fiction. Icon_minitimeDum Iul 29, 2012 9:26 am

Regulament F.F
  • Emoticoane sau semne ale acestora nu trebuie puse in ficuri.
    Scrisul vizibil, o culoare suportata de ochi, pentru a nu se chinui nimeni sa citeasca.
    Daca ati luat cumva vreo idee, vreun personaj, vreun fragment din alt text/fic sau daca ficul nu va apartine, sa precizati de la inceput pentru a nu ne trezi cu surprize!
    Daca apar scene peste o anumita varsta, sa fie precizat de la inceputul capitolului/ fragmentului de acest lucru si neaparat sa scrieti varsta!
    Nu cred ca ar avea rost comentariile de un cuvant, doua. Sa fie doua randuri, cel putin, pentru ca autorul sa-si dea seama ce-ti place la fic, sau ce nu-ti place.
    Sa nu puneti prescurtari ca pe mess, gen : "pt. , dak, u, dc" etc.!
    Sa nu va certati din cauza unui anumit subiect respectiv: barfa, comentariu rautacios, jigniri! In cel mai rau caz chemati unul dintre ADMINISTRATORI sa faca "liniste".
    Nu scrieti mai putin de 45 de randuri la un capitol.
    Nu folositi limbaj de mes .
    Nu plagiati ficurile altor persoane. Plagierea se sanctioneaza cu doua saptamani de ban.
    Dupa 2-3 luni de la nepostarea continuarii, va voi bloca ficul. Ca sa va deblochez ficul, dati-mi un PM.
    Nu sunt permise injuraturi la adresa membrilor.
    Cand criticati, criticati continutul ficului, nu autorul.(Este valabila pentru cititori.)


Ultima editare efectuata de catre Jaqueline. in Dum Iul 29, 2012 10:29 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

.Regulament Fan Fiction. Empty
MesajSubiect: Re: .Regulament Fan Fiction.   .Regulament Fan Fiction. Icon_minitimeDum Iul 29, 2012 9:42 am

== SPAM ==


In momentul in acre lasi un mesaj prea scurt, in care nu demonstrezi ca ai citit povestea auutorului, se numeste spam.

"Deci Sasuke chiar o vrea inapoi pe Sakura ..
Hmm , interesant .
Multumesc pentru noul capitol , il asteptam pe celalalt .
Pupici ! :*:*"

Este un comentariu scurt, dar a demonstrat ca citeste povestea (ce este subliniat) si nu este considerat spam.
Nu trebuie sa scrieti mult, doar sa dati dovada ca ati citit ceva. Nu vreau sa citesc " Ce frumos este ficul tau. Abia astept capitolul" , poti sa scrii asta fara citesti, nu da senzatia ca tu chiar crezi asta.

Worm si Ban este mult mai grav decat Spam, dar inseamna acelais lucru. Treci de Spam ---> Worm, treci de Worm---> Ban.

.Info Plus.

Renesmee a scris:

M`am gandit sa descurcam putin chestiile astea cu verbele scrise cu un I, sau doi ... sau trei .

Toate verbele la INDICATIV PREZENT ce se termina in " i " si le conjugi [ NUMAI ] la pers. a II-a sg se scriu cu doi " i " : tu stii , tu vii , tu devii , tu scrii , tu tii , tu detii , tu NU stii , tu NU vii , tu NU devii ...

... sau tu SA stii , tu sa vii , tu sa devii , tu sa tii , tu SA NU stii , tu sa nu vii , etc.

PERFECTUL SIMPLU : la persoana I sg. se folosesc doi " i " [ Eu venii , eu iubii , eu devenii , eu murii ]

Verbele la INFINITIV VIITOR si CONDITIONAL PREZENT au un singur '' i '' la orice persoana : a fi , a sti , a iubi [ infinitivu` nu are persoana ] , VOI fi , vei fi , va fi , voi sti , vom sti , veti sti , voi iubi , vor iubi , AS fi , as sti , as iubi , ati iubi etc .

Sau chiar cu " POT " : POT fi , pot sti , pot iubi , poti iubi , poate iubi , putem iubi , puteti iubi , pot iubi .
A , si apropo . Sunt unele verbe care se scriu la infinitiv cu doi " i " deoarece asa este forma in dictionar [ de ex : a prii ] iar la PERFECTUL SIMPLU , pers I sg se scrie cu trei " i " [ eu priii ] ..

Sper ca v`am fost de folos. Sa fiu sincera si eu ma mai incurc in ele cateodata . Sper ca nu v`am incurcat mai rau. A , si acolo am scris cu " caps lock " ca sa va " sara " in ochi ceea ce nu prea pricepeti .

Incurcata e romana . Hai mai bine sa`nvatam japoneza si sa ne mutam acolo !
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
 
.Regulament Fan Fiction.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» .Regulament pentru Moderatori.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: x Bun Venit ! x :: x Regulament x-
Mergi direct la: