☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Playful Kiss

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

Playful Kiss  Empty
MesajSubiect: Playful Kiss    Playful Kiss  Icon_minitimeMar Iul 31, 2012 10:05 am

Playful Kiss

Capitolul I .


Regina iarna acoperise orasul. Fulgi de nea mari si pufosi picau rapid din cerul gri-argintiu pe pamantul inghetat . " Oare ce e fericirea ? " ma intrebam in gand privind cum fulgii acopera tot ce le apare-n cale . " Un zambet? Un suras? Un sarut?, O cana de ciocolata calda intr-o zi rece de iarna ? O imbratisare calduroasa din partea persoanei iubite care te topeste pe dinauntru? O scrisoare de dragoste trimisa de o fiinta blanda, care isi exprima cu timiditate setimentele ? O mana care iti sterge lacrima si care iti incalzeste inima ? Aceasta este fericirea ? Poate da .. poate nu . Cine poate stii?" Imi strang genunchii mai aproape de corp asezandu-mi fruntea pe ei . Inchid ochii si ii strang . Dupa ceva timp ma ridic indreptandu-ma spre grajd. Inauntru era cald si liniste . Inchid usa in urma si ma duc spre boxa lui Abis, calul meu .
-Ce faci frumosuule ? Il intreb punandu-i mana pe botul lung si catifelat . Deschid usa si intru la el . Iau o perie si incep sa ii tesal parul curat . Era un cal ingrijit deoarece imi placea sa fac asta , sa stau cu el si sa il tesal, sa il mangai, sa ii dau cuburi de zahar, sa ma antrenez cu el . Poate asta e fericirea. Un animal care sa fie alaturi de tine, sa nu te poata judeca, sa te iubeasca si sa te sprijine. Poate asta e fricirea mea.

Pun peria la loc si il mai privesc pe Abis odata parasind grajdul . Trebuie sa ma pregatesc pentru balul iernii. In acest an se tine la mine acasa, deci nu voi mai avea spatiu deoarece intreaga mosie va fi asaltata de intregul oras, sau cel putin de cele mai bogate personalitati din acesta . Ajung in camera, iar pe patul meu era deja pregatita rochia, una crem din matase si dantela, lunga pana in pamand, mulata. O trag rapid pe mine, imi iau pantofii albi de langa pat, parul blond mi-l prind intr-un coc , imi dau cu fond de tel, creion dermatograf, rimel si un ruj roz pal . Fac ultimele retusuri si ma indrept catre parter, acolo unde se tinea defapt petrecerea .

Locul era deja plin. Cateva zeci de persoane se strangeau in cate-un colt petru a barfii cine stie ce . Urasc petrecerile astea ..Numai cand ii vad ca rad si ca arata cu degetu unul la altul ma apuca sila . Zambesc si salut pe fiecare in parte, trebuia sa dau bine in fata lor, altfel stricam reputatia parintilor . Fiecare domn imi spune ca sunt foarte frumoasa in aceasta seara iar eu le multumesc prefancadu-ma rusinata . Aud cum usile mari se deschid, intorc privirea si.. era el . Ochii lui negrii abisali urmaresc fiecare persoana aflata in incapere . Parul saten, ciufulit ii incadreaza chipul alb. Zambeste si face un pas in fata salutand femeile din apropiera lui, sarutandu-le gingas mainile. Fiecare fata era asorbita de frumusetea lui, precum eu . Ramasesem blocata, cu ochii atinti pe el. Ii urmaream fiecare miscare, fiecare gest. Asteptam sa se apropie de mine, macar sa treaca pe langa mine, dar nu . Statea la distanta, vorbind cu diferiti oameni . Simteam ca ma indepartez incet. Ma asez pe un scaun si iau in mana un pahar de apa din care iau o gura mica, de parca cineva imi dadea cu ratia . Trag aer adanc in piept, imi pun mainile pe obraji si inchid pentru cateva secunde ochii.
-Buna seara, Elis ! N-nu se poate . Era aici, era el . Imi atintesc privirea asupra lui, imi zambea . Acel zambet dulce si iubitor imi era adresat mie, doar mie . Ma ridic in picioare si il salut oferindui cel mai calduros zambet, un zambet din adancul inimii mele . Ma indragostisem de el. Il cunosteam de atatia ani, dar doar anul asta am inteles ca il iubesc . Il iubesc cum nu voi putea iubi alt barbat in intreaga mea viata umana. Il iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine, simt ca daca sunt langa el, sunt intradevar implinita.

Imi intinde mana si ma invita la dans. Eram uimita. Nu stiam ce sa fac. Fireste ca am intins mana fara sa realizez . Ma trage mai aproape de el, imi pune o mana pe umarul lui, iar pe cealalta o tine strans in a propria-i mana dreapta, in timp ce mana stanga si-o pozitioneaza pe spatele meu, tragandu-ma mai aproape de el . Oare visam.. ?

Inimile noastre bateau lafel, de parca s-ar fi contopit. Il priveam in ochi si ma topeam incet. Simteam ca nu mai am echilibru, ca nu mai pot respira, ca nu mai pot clipi. Inghid in sec si imi indrept privirea spre orice, orice ce ar putea sa imi distraga atentia . Eram atrasa de el ca magnetul de fier. Respiram sacadat si cred ca fata mea era rosie. Ma intreba daca sunt in regula, iar eu ii spun ca vreau doar putin aer proaspat . Ma desprind usor din bratele lui si ma indrept spre iesire. Ma urmarea, era dupa mine la fiecare pas tinandu-ma aproape si dandu-mi un sentiment de protectie. Ma simteam bine alaturi de el . Iesim afara si incepem sa ne plimbam pe potecile dezapezite . Omatul era deja de aproape un metru si inca ningea . Imi pun mainile pe umerii albi, dezgoliti si incep sa fac miscari suptile. Imi era frig, dar nu vroiam sa ma intorc inauntru. Ma simteam sufocata, ma simteam ca intr-o cusca . Simt ceva ca imi acopera umerii si spatele . Era.. haina lui . Ma intoarce cu fata la el si imi spune ca ar trebui sa intram deoarece este frig . In gandul meu spuneam " Nuu, vreau sa mai stau . E mai bine afara .. " dar gura mea a spus un " Bine " stins . Cat de proasta pot fi oare ? Imi scutur capul, clipesc si il urmez . Ma tinea de mana. A lui era atat de calda si a mea atat de rece, simteam ca ma arde, dar imi placea, imi placea mult .


Stiu ca esti cam scuurt dar atata imaginatie am avut . Astept parerile voastre ! Playful Kiss  301723


Ultima editare efectuata de catre Kawii »๏« in Mar Iul 31, 2012 11:02 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Playful Kiss  Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss    Playful Kiss  Icon_minitimeMar Iul 31, 2012 10:44 am

Hello ^.^
In primul rand, vreau sa-ti multumesc dininima pentru ca mi-l-ai dedicat mie <3 Ce-am facut sa merit asta ? =]] Este foarte frumos, descrierea fiind impecabila. Actiunea imi place, iar dialogul, este putin, dar nici nu trebuia mai mult =]] Si, vorbind despre dialog, ai mancat doua linii de dialog si ai avut cateva greseli de tastare ;;) Dar, descrierea superba a acoperit aceste "defecte".

Pai, mi-a placut tare mult. Singura intrebare: Urmeaza un alt capitol, sau atat ?

Xoxo, Zummy <3
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

Playful Kiss  Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss    Playful Kiss  Icon_minitimeMar Iul 31, 2012 10:54 am

Scumpa mea, in primul rand meriti deoarece a trebuit sa astepti atat de mult pentru celalalt fic . :=):
Si v-a mai avea un capitol, normal ! Si din cate cred eu va ajunge la maxim 4 capitole
Fiindca din cate stiu maximul e 5-6 capitole la One Shot . Parca ..
Anyway ma bucur ca ti-a placut si o sa dau un edit ca sa corectezi greselutele.
Pupiiici . >:D<
Sus In jos
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Playful Kiss  Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss    Playful Kiss  Icon_minitimeDum Aug 05, 2012 2:07 am

Pai uite si de la mine o parere ^^ este superb Playful Kiss  4271066558 .
Descrierea este din belsug astfel sentimentele sunt bine conturate Playful Kiss  1223614644 .
Pe scurt deabi astept nextul pentru a vedea cum se va dezvolta aceasta relatie Playful Kiss  3436836983.
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Ava Whiterspoon
Membru Forum
Membru Forum
Ava Whiterspoon


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

Playful Kiss  Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss    Playful Kiss  Icon_minitimeMier Aug 08, 2012 2:13 pm

Capitolul II.

Picatura aurie si fierbinte de ceara aluneca de-a lungul lumanarii, urmand sa faca contact brusc si brutal cu fierul de sub aceasta. Flacara incinsa se misca usor precum o salcie in bataia vantului, facandu-ne umbrele sa se miste, chiar daca corpurile noastre stateau impietrite. Eram la o distanta de cativa centimetrii. Degetele mele subtiri terminare de niste unghii lungi se infigeau efectiv in suprafata moale a canapelei. Micul meu sacut din interiorul pieptului, saculetul supranumit inima batea din rasputeri, parca incercand sa iasa afara, sa fuga si sa se ascunda in cel mai intunecat colt al incaperii. Eram in camera mea, doar noi doi. Chiar daca era imensa simteam ca acum este o cutie, credeam ca peretii se strang, apropiindu-ma pe mine din ce ince mai mult de el. Era liniste. Buzele mele crispate incercau sa se desparta, sa lase cuvintele sa iasa afara, dar nu reuseau. Doream cu ardoare sa ii spun ceva, orice, dar nu puteam. Mana lui se aseaza timid pe umarul meu. Tresar trezindu-ma din transa si intorc capul privindu-i chipul. Zambetul simpatic si dulce, adresat mie ma inebunea.
-Te iubesc ! spune acesta apropiindu-se de mine din ce in ce mai mult. Acei cativa centimetrii in mintea mea apareau precum niste kilometrii interminabili. Respiratia lui calda imi atingea rapid fata precum aburii dintr-o cada fierbinte cu apa. Mirosul lui imi invada narile provocandu-ma sa zambesc. Inchid ochii si inaintez usor cu capul. Atunci cand buzele noastre au format un sarut atat de suav totul s-a oprit in loc. Inima mea a incetat sa mai bata, nu mai respiram, nu mai clipeam, nu ma mai miscam. Vroiam sa raman asa pentru vesnicie. Buzele sale carnoase si umede se miscau incet fancandu-le si pe ale mele sa le urmeze modelul. Mana lui stanga era incolacita de dupa mijlocul meu precum o curea. Imi ridic si eu mana pozitionand-o pe pieptul lui, simtindu-i fiecare bataie a inimii. Deschid ochii privindu-i pe ai lui. Ne desprinde buzele facandu-ma sa scot un scancet de tristete si sa las capul in jos. Obraji mi se rumenira imediat. Deci aceasta era iubirea. Un sarut din suflet, o atingere suptila si calda, o mangaiere, un suras. Iubirea era, este si va fi singurul lucru care creeaza legaturi intre fapturile umane. Iubirea exista in fiecare coltisor al lumii. Acest cuvant " iubire " este rostit de atatea persoane, de mii de ori in fiecare zi, dar toti il tratam cu indiferenta. Atat cuvantul cat si sentimentul in sine.

Trag aer adanc in piept si ridic privirea indepartandu-mi suvita de par rebela care atarna pe langa fata, agatand-o de dupa ureche. Imi ridic mainile si il apuc de gat imbratisandu-l. Vroiam sa il simt aproape si acum il simteam in totalitate. Acesta imi pune o mana de dupa gat si una sub picioare, ridicandu-ma in sus. Cu pasi rapizi ma azvarle in pat, eu ridicandu-ma brusc pentru cateva secunde in aer si revenind inapoi. Se aseaza calm peste mine, ridicandu-mi mainile deasupra capului si incepand sa ma sarute patimas. Degetele lui imi ridicau incet rochia masandu-mi picioarele reci. Se ridica in sezut trecandu-ma langa el. Cu o mana imi lasa in jos fermoarul rochii lasandu-mi la vedere spatele gol. Intr-un final reuseste sa imi indeparteze hainele in totalitate, facand acelasi lucru si cu propriile haine. Ii simteam caldura trupului peste al meu, atingerile catifelate si gingase pe intregul meu corp. Un strat lipicios de transpiratie ne acopera precum roua diminetii pe petalele trandafirilor. Nu ma mai puteam satura de buzele lui care pentru mine semnificau un colt din propriul rai.

Cu ochii inchisi ma cuibaream sub patura alaturi de el. Bratele-i puternice ma protejau de frigul lasat odata cu trecerea orelor si venirea diminetii. Baiatul se ridica rapid din pat, se imbraca si sarutandu-ma ca pentru ultima data paraseste camera. Nu eram suparata. Trebuia sa plece altfel mama l-ar fi prins. Chiar daca am 21 de ani inca ma mai comport precum un copil. Intorc capul si privesc pe geam. Doua crengi ale bradului de langa casa bateau in sticla groaza formand un sunet sumbru si deranjator. Nu mai ningea, semn bun. Deja ninsese foarte mult. Dealuri de zapada se formasera in jurul mosiei. Orice urma facuta de om era astupata de zapada suflata de vant. Un cal alb crestreaza zapada . Iubitu-mi pleca lasandu-ma in urma, atat pe mine cat si aceea noapte in care ne-am daruit unul altuia. Fusese cea mai frumoasa noapte din viata mea, o noapte ca nu va putea fi inlocuita niciodata.


The End
Sus In jos
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Playful Kiss  Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss    Playful Kiss  Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 7:50 am

Subiect mutat in One Shot - Terminat .
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Playful Kiss  Empty
MesajSubiect: Re: Playful Kiss    Playful Kiss  Icon_minitime

Sus In jos
 
Playful Kiss
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: One Shot :: One Shot :: One Shot - Terminat-
Mergi direct la: