☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O seara in parc, un moment nepotrivit

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 9:15 am


    Uite ce e gazuto. Nu imi esti mie datoare ci lui Izu, Misa aude un Hei dezaprobator din partea cealaltei sale personalitati dar o ignora, Eu am ajutat destul, cat pentru o viata intreaga si nu poti face nimic ca sa ma razgandesc. Dar nu iti fa griji. Izu chiar daca vede ce se intampla acum, nu isi va aminti absoolut nimic. Spuse fata pe acelasi ton in timp pe Izu continua sa protesteze cu privire la cuvintele ei.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 9:20 am

-Ei bine, daca ma ajutati cand imi vor reveni puterile magice va voi indeplini cate 3 dorinte la fiecare.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 9:30 am


    Suntem aceeasi persoana. Si nu trebuia sa spui asta. Spuse Izu injurand si lovind ceva inexistent cu mainile.
    Oke. Dar nu uita. Orice dorinta, asta insemnad de la aduce la viata ceva pana la a distruge intreaga lume?! Intreba afisand un zambet sadic si malefic.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 10:07 am

O trag fortat dupa mine, intr-o tufa de boscheti de iedera.
-Ai grija, nu atinge deloc iedera daca nu vrei sa patesti ceva rau insa te-am adus aici fiindca aici este singurul loc in care o zana poate sa spuna ceva secrete fara a fi auzita de consiliu. Iedera bruiaza toate vrajile inclusiv cele de ascultare.
-Ei bine, legal nu as putea dar eu sunt o iela si prin urmare te pot ajuta intr-un fel. Ielele sunt singurele zane capabile de transfer de puteri. Pot sa copii puterile mele in tine, insa tu vei ramane singura responsabila de deciziile si de faptele tale. E singura modalitate prin care putem ocoli legea ca o zana nu are voie sa indeplineasca dorinte care incalca legile universului.
OOC: nu stiu de ce messu nu ma mai lasa sa intru.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 10:19 am


    Aaaa... Sincer, nu am nici cea mai vaga idee despre ce imi explici. Nu imi pasa si nici nu vreau sa cuceresc lumea. Spuse Misa ridicandu-se si plecand din acel tufis. Nu ii era teama de o gaza zburatoare nici daca avea puteri sofisticate.
    Inca nu vrei asta! Lasa-ma sa ies. Comenta Izu dar Misa o ignora din nou.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 10:24 am

-O trag de mana. Eu iti spun ca daca vrei o dorinta si eu nu ti-o pot indeplini din pricina regulamentului, iti dau puterile mele si sa poti sa ai ceea ce iti doresti.
Acum gata hai sa iesim de aici. Spun eu.
-Bine, deci sunt de acord, orice vrei tu. Spun eu facandu-i cu ochiul.
-Si ma bucur ca nu iti e teama de o iela care se spune ca sunt printre cele mai rele zane. Spun zambindu-i.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 11:12 am


    Sincer nu e nevoie. Ma descurc si singura in ceea ce priveste planurile mele nebune. Spuse Misa jucandu-se energic cu o suvita. Simtea cum rabdarea ii este pusa la limita, ca mai avea putin si aprindea scanteia unui conflict destul de mare intre ea si acea zana.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 11:44 am

-Tu mi-ai salvat viata dar daca tot mai salvat, te rog frumos du treaba asta pana la capat. Vreau sa imi recapat puterile sa pot merge acasa si fac orice vrei tu. Spun eu, tinandu-ma scai de ea, rugand-o si implorand-o.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 11:49 am



  • Raspunsul e Nu. Pricepi? E simplu. Un cuvant negativ. E antonimul si opusul lui da. Acum lasa-ma in pace pana nu te fac bucati. Ii raspunse Misa de-a dreptul iritata. Am facut-o pentru ca asa mi-a spus Izu, nu pentru ca imi pasa cumva de cineva. Adauga fata pe acelasi ton.
    Bine ca acum dai vina pe mine. Spuse Izu teatral.
    Gura pustoaica. Aici nu e vorba de tine. Ii raspunse intepata Misa.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 11:54 am

-Atunci aveti noroc ca nu am puteri magice. V-as fi transformat pe ambele intr-o broasca cu 2 capete.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 12:18 pm


  • Misa pufni dezaprobator si intr-un mod ironic. Isi arunca dupa umar cateeva suvite negre intorcandu-i spatele zanei.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 12:20 pm

-Imi intorci spatele? Ce ai zice de o lupta corp la corp? Asta ca sa fim egale. Sau preferi sa astepti pana imi revin puterile si sa te provoc la o bataie magica?
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 12:23 pm



  • Crezi ca imi e frica de tine? Intreba retorica Misa oprindu-se din mers. Alege o arma. Nu lupt fara o arma decat foarte rar. Aduga fata trecandu-si mana dreapta pe deasupra celei stangi.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 12:26 pm

-Aleg spada. Am chef de o runda de scrima. Raspund eu.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 12:30 pm



  • Bravo. Eu o aleg pe Shiraishi. Spuse Misa scotandu-si sabia din maneca pelerinei negre pe care o purta mereu descheiate. Se intoarse brusc si pe varfuri catre zana simtind cu coditele ii urmaresc miscarea intr-un mod artistic. Intoarse scurt lama neagra, din metal demonic pentru ca razele lunii sa se oglindeasca in ea pentru o fractiune de secunda.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 12:44 pm

Scot din sutienul meu un maner de spada si apas un buton, acesta devenind o spada adevarata si cu latimea lamei cat jumatate din latimea lamei sabiei lui Misa. Incepem sa ne duelam.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 4:48 am



  • Sa stii ca nu conteaza cat de impresionanta e sabia cu cum o manuiesti Spuse ridicand usor varful armei catre zana in timp ochiul stand ii era cuprins de flacari albastre.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 5:49 am

-Stiu si sa o manuiesc. Spun eu. Incepand sa barez toate incercarile ei de a ajunge cu sabia langa pieptul meu. in acelasi timp nu imi scapa nici o ocazie de a mai apropia varful spadei de pieptul lui Misa.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 6:08 am


  • Misa in spate prinzand-o pe Shiraishi cu ambele maini si fara sa o piarda pe zana din vedere. Incepu a bolborosi niste cuvinte intr-o alta limba in timp ce in jurul ei vantul batea incet.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 7:08 am

-Parca am zis ca lupta asta va fi fara vraji. Ii reprosez eu.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 7:28 am



  • Gresit Tu folosesti vraji si magie. Eu folosesc energie! Ii raspunse Misa zambind malefic dupa ce termina scurta incantatie. E ca si atunci cand iti pui singura piedica. Adauga pe un ton de superioritate indeptandu-se brusc si rapid catre zana, in numai cateva clipe punandu-i sabia la gat.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 10:00 am

-Eu acum nu am folosit nici o magie. Si bine, recunosc, m-ai invins. Oricum asta dovedeste ca eu fara magie nu sunt in stare de nimic. Fara magie sunt terminata.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 11:08 am



  • Spui ca esti terminata? Si daca eu iti dau drumul pentru a continua lupta? Terminata esti in clipa in care mori! Ii spuse pe un ton nepasator fara sa o clinteasca pe Shiraishi.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 11:27 am

-Eu ma refeream in general. Nu sunt in stare de nimic fara magie. Nu sunt buna la nimic fara magie. Spun eu continunand lupta.
Sus In jos
Whispyy
Membru Forum
Membru Forum
Whispyy


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 99
Puncte Puncte : 103
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 11:40 am



  • De data asta nu vreau sa mai lupt pentru ca ma bate Izu la cap sa plec. Dar data viitoare nu te mai las sa scapi asa de usor. Raspunse pe acelasi ton. Atat Shiraishi cat si focul albastru din jurul ochiului drept disparuse iar Misa reveni la cea de dinainte. Se indeparta cativa pasi in timp ce isi aranja coditele. Nu numai cateva clipe, parul ii deveni din nou alba, se transformasera din nou in Izu. Fata isi pierdu cunostinta si cazu pe iarba verde din parc.
Sus In jos
http://anime-color.forumz.ro/
Continut sponsorizat





O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O seara in parc, un moment nepotrivit    O seara in parc, un moment nepotrivit  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
O seara in parc, un moment nepotrivit
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: :: Fan RPG :: :: Role Playing Game :: RPG Anime :: Parc-
Mergi direct la: