☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ura dintre doua clanuri (+16)

In jos 
+3
Renesmee
Voltura
Yumi
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 17, 2011 8:03 am

Supppeeerr !!
Ce`mi place cand Sakura face in asa fel in cat sa`l "aprinda" pe Sasuke , mwhahaha ! :twisted:
Iar brunetul ii cade in plasa si incepe sa se gandeasca la chestii d`alea .. indecente :)) :oops:
Deci , iti ador ficul ! :* Astept neeeext !! ❤ ❤
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 19, 2011 2:10 am

Capitolul 15: Nu stiu ce-i cu mine dar imi revin

Sasuke:
Nu stiam de ce am sarutat-o sau de ce am pus mana pe corpul ei. Adica nu cred ca stiam. Poate ca intr-adevar simt o atractie fizica pentru ea dar doar una fizica! Mai ales ca e si varcolac si pun pariu ca m-ar omori tata daca intre mine si rozalie ar fi ceva, chiar daca s-au impacat clanurile. Ideea e ca ma simt bine ca am salvat-o, pot spune ca nu-mi pare rau de asta, insa nu voi accepta o relatie intre mine si un varcolac, mai ales ca fetiscana asta este ca oricare alta. Slaba, sensibila, plangacioasa, enervanta si nefolositoare decat in casa sau ca dama de companie. Daca stau mai bine sa ma gandesc, nici nu am de ce sa ma duc dupa ea. Sigur v-a supravietui! Oftez, imi dau ochii peste cap si ma duc intr-o camera din giganta mea vila pentru a incepe niste exercitii fizice. Peste jumatate de ora aud usa de la intrare. Credeam ca e Sakura si s-a intorc cu coada intre picioare dar de unde? Era fratimio. A adus cateva cumparaturi. Imi spune ca a cumparat doua meniuri de la Mc. Le pune pe masa din bucatarie si se apropie de mine. Eu ridicam niste gantere de 15 kg. Incepe sa discute cu mine. Ma intreaba ce-am mai facut azi si alte chestii din astea. Eu cu cea mai mare plictiseala din lume ii spun despre Sakura si despre cum am salvat-o.
-Si ce-ai facut desteptule? Ai lasat-o sa plece?ma intreaba el ingrijorat si cu un pic de nervozitate in glas
-Normal. Nu s-a nascut inca fata dupa care sa alerg. Nu am vrut sa ma duc dupa ea. Nu stiu. Asa dintr-o data mi s-a facut greata de ea. Nu stiu de ce. Oricum de ce iti pasa?
Itachi se enerveaza si-mi da o palma de toata frumusetea. Va da-ti seama ca nici eu n-am stat locului.
-Ce-ai fratioare? Ti-a cazut cu tronc? Sau mai mult c***a de varasa si nu stii cum sa ajungi la ea? Sunt doar niste fete ca oricare altele! Trezeste-te! Si spunand asta m-am trezit cu o alta palma peste fata , dar cand sa-i raspund si eu cu violenta, el iesise deja din casa. Hmm, fraierul

Itachi:
Cum a reusit desteptul ala sa faca asta? E sensibila nu ca alte fete care-i trec pe sub cersaf. Defapt nici n-o cunosc calumea, dar stiu ca e altfel decat Karin sau oricare altele de genul asta. Ajung in fata vilei lui fratimio si incep sa ma uit dupa ea. Nici urma de roz! Firara mai si ploua si e si seara, deci bezna pe-afara! Super! Incep s-o iau pe drumul care duce spre casa ei. Alerg fara oprire dar cu o destinatie sigura! Pe drum vad o siluete de fata care isi mangaie bratele pentru a se incalzi pe frigul asta de iarna. Parul ei roz ii incalzea gatul. Sigure e ea. Ma indrept spre Sakura strigand-o. Aceasta se intoarce la mine cu uimire pe chip.

-Rozalio ce faci pe frigul asta aici? De ce n-ai stat la Sasuke?o intreb eu dandu-mi jacheta jos si punandui-o pe spate.
-De ce? Nu sunt o marioneta Itachi. Chiar si daca nu mai sunt pura de ani buni, nu am de gand sa ma dau oricui. Cand ma dau, o fac unuia care cred ca ma iubeste, nu o fac doar pe distractie cum o face el. Exista dame de companie pentru asta. Eu nu sunt una dintre ele. Plus ca nu vreau nici o relatie cu voi, vampirii, fie ea de prietenie sau mai serioasa. Niciodata nu mi-ati placut! Mereu am crezut ca ocupati spatiu de geaba, doar pentru ura si durere. Nu o lua personal dar nu imi place de loc! El e un afemeiat, cu siguranta si tu te joci cu fetele mult, ca doar de la tine a invatat, "fratiorul mai mare" si asa este formata tanara generatie Uchiha! Nici eu, nici Sakina nu v-am suportat de cand v-am vazut prima data. Te rog sa nu te superi pe mine! Probabil esti un tip foarte de treaba, dar nu vreau sa am de-a face cu voi!
Stau acolo si aud toate aceste vorbe aruncate dur catre adresa mea si a lui Sasuke. Sunt adevarate, recunosc. Nu prea imi pasa de fete. Am avut si relatii, dar acum nu am. Spre deosebire de Sasuke, eu am tinut luni bune la cate vreo fata. El chiar ca este un afemeiat. O vad pe Sakura cum pleaca lasandu-ma in urma. Nici nu mai am curaj sa o mai intreb daca ar vrea sa o duc cu masina pentru ca nu mai are rost. Totusi cuvintele ei ma omoara:
Nici eu, nici Sakina nu v-am suportat de cand v-am vazut prima data.
Probabil chiar asa este. O las sa se indeparteze de mine si ma duc catre casa, totusi cu spaima in suflet ca nu cumva sa i se intample ceva.

Sakura:

Dupa doua zile:
-Sakura, esti sigura ca iti permiti sa mai ratezi inca o zi de scoala? Totusi nu te pot vedea asa, stand de geaba, plictisita!
Dau afirmativ din cap si afisez un zambet micut si dragalas. Ii explic Sakinei adevarul adica ca nu am chef de scoala si sa nu se ingrijoreze de mine! Dupa ce iese din casa ma gandesc oare ce sa fac...


Next-ul aici! Sper sa nu fie prea plictisitor pentru voi!
Vreau sa va aud parerile
Va pup dulce de tot!
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 19, 2011 3:31 am

Parerea mea : imi placeeee si nu`i deloc plictisitor ! ❤
Sakura chiar a fost dura cu Itachi , insa asa cum a spus , o merita . :twisted:
Pacat insa ca nu mai e pura . :( Dar deh , asta e ! =]]))
Astept next`ul . :D
Te puup ! :* .
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 19, 2011 4:36 am

In mintea mea si in ficul meu, Sakura este genul care merge foarte des prin cluburi, bea alcool cand are chef desi tine cont ca e fata si nu ar trebui foarte mult si la bautura se cam da la orisicine. Asa a cam invatat de la Sakina : )) fata rea :suspect:
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 19, 2011 8:11 am

Eh , nu conteaza daca-i buna , daca-i rea .. Eu iti ador ficul oricum ! ❤ :cheers:
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 2:05 pm

buna :flower: !
super capitolul! :study:
dar ma tot gandesc cine a fost tipul din seara acea :scratch: de care sa speriat sakura :scratch: ?
oricum sper sa pui next repede :lol!: !
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Voltura
Administrator
Administrator
Voltura


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 230
Puncte Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 29

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 10:20 pm

Deci , draga Yumi (eu sunt un om extrem de tampit uneori )...
Am intrat si eu aici intr-un final.... dupa mult timp si am recuperat .
Sunt mandra sa-ti spun ca sunt la zi cu ficul tau!

Pai sa vedem Cap 13 seamana izbitor cu cel din romanul inspiratie , hoti , incoltita , apare vampirul si salveaza totul dar slava cerului n-ai mers pe aceiasi linie si in capitolul 14 ai revenit in forta cu noi sentimente . Foarte bine!
Momentan in capitolul 15 sentimentele se schimba ...hmm... astept 16 .

Deci in concluzie : HAI CU NEXT!!! ;)
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 3:54 am

Capitolul 16: La scoala, dar fara ore pentru mine
"Dupa ce iese din casa ma gandesc ce sa fac..."

Am uitat sa-i dau Sakinei geaca lui Itachi! Si uitasem si ieri, deci azi trebuie neaparat ca daca nu, la cat sunt eu de rebela... geaca asta ar ramane la mine pana la 40 de ani! Spre ghinionul meu Sakina a plecat deja, deci trebuie eu sa ma duc la scoala. Firar! Nu vroiam! Nu simt nevoia. Nu neaparat din cauza acelui Uchiha afemeiat, ci pur si simplu el mi-a luat tot cheful de scoala. Cand ma gandesc ca ii pot vedea fata la scoala, nu-mi mai vine sa trec pe-acolo, dar totusi n-am ce face. Trebuie sa-i inapoiez asta lui Itachi. El a fost foarte dragut ca mi-a dat-o pe frigul ala si eu dupa ce ca am plecat de langa el cu ea fara sa stiu, nu se poate sa nu i-o inapoiez. Ma ridic cu greu de pe pat. Acesta a fost un efort! Mai ales ca mi-am lasat Ipod-ul plin cu muzica pe care aveam de gand sa o ascult azi, doar pentru a ma duce in dressing. Mi-am ales de imbracat o pereche de jeans gri, elastici, cu un tricou alb cu modele si sclipici, insa nu prea incarcat ca nu sunt din India. Parul mi l-am prins intr-o coada, cu un pieptan, la spate si incaltaminte am decis sa-mi iau niste opincute fara toc, albe. Cred ca am mancat ceva stricat de imi iau opincute fara toc. De mica sunt invatata cu toc de al varamea. "Of, of, of! Numai prosti ma invata."imi spun eu in minte ironic. Imi iau geanta, cheile in mana si ma indrept spre masina mea. Nici sa nu va ganditit ca mi-am luat ghiozdanul, ci o geanta obisnuita. V-am spus, azi fara scoala. Stiti ca in melodia aia a lui Guess Who cu Grassu XXL: "Azi nu". Culmea ca tocmai pe asta am ascultat-o la radio, in masina pana am ajuns la scoala. E inca pauza, deci e bine. Ii vad pe cei doi vampiri cum vorbesc cu gasca lor.

A lui Sasuke fiind formata din: Neji Hyuga- un baiat destul de dragalas, cu parul lung castaniu si ochii lila. Aveti un sentiment de deja-vu la culoarea ochilor lui, nu? Pei e varul Hinatei deci e normal sa semene cat-de-cat. Shikamaru Nara- un lenes fara egal, insa spre surprinderea tuturor, unul dintre cei mai destepti din scoala. Are ochii caprui, parul lung, castaniu, prins mereu intr-o coada la spate, sus. Gaara Sabaku No- un roscat cu ochii verzi, mai inchisi la culoare decat ai mei, cu un semn din nastere pe frunte si de asemenea cum putea sa lipseasca Naruto Uzumaki pe care deja il stiti.

Cu gasca lui Itachi: Pein Yahiko, dar toata lumea ii spune Pein- baiat cu "parul in flacari portocalii". Este cica foarte dragut, dar si rece. Hidan- cu parul cenusiu si ochii de-un caprui spre rosiatic, nu ezita niciodata la o "ieseala" in club cu gasca. Varul lui Shikamaru. Sasori- roscat cu ochii caprui, un baiat foarte dragut dupa parerea mea si un adevarat gentelman cu fetele, din spusele altora. Este fratele lui Gaara. Baiatul pare sa se certe destul de mult cu ultimul membru din gasca pe care deja il stiti, adica Deidara Uzumaki, fratele lui Naruto. Cam astia sunt marii baieti "populari, foarte draguti si destepti" de care vorbeste toata lumea. Adevarul e ca sunt intr-adevar foarte draguti toti, dar cam insensibili si afemeiati, cred.

Vorbesc ei cat vorbesc si nici ca ma observa vreunul cum merg prin curtea scolii. Asta nu m-a suparat deloc. Nici nu aveam de gand sa ma duc la Itachi si sa-i dau eu, personal geaca. Vroiam s-o rog pe varamea, asa ca o caut peste tot prin scoala si intr-un final o vad la baia, refacandu-si machiajul, cu fetele ei. Frate toata lumea are gasca aici! Dar nu ma plang ca si eu am.

Fetele Sakinei sunt: Elera- o fata foarte draguta cu parul castaniu spre roscat, lung si ochii negrii. Este verisoara lui Ten Ten. Konan- parul de un albastru mai deschis, destul de rar intalnit deci ciudat. Ochii ei fiind cenusii, spre albastru deschis. Stiu ca nu seamana de loc la infatisare, insa la comportament este identica cu sora ei vitrega, mai mica, Temari. Cassanya- Blonda cu breton, parul lung, ochii de-un albastru ca cerul innourat. Mai exact sora lui Ino. Inebunita dupa muzica mereu. Si ultima "membra" este Tayra pe care deja o stiti. Fetele astea sunt populare, foarte destepte si frumoase. Toti baietii spera macar la o noapte cu ele. Dapai la o relatie.
Cand varamea ma vede intrand in baie, isi inchide rimelul cu care se dadea acu doua secunde si ma intreaba daca am venit la scoala pentru ore. Eu dau negativ din cap si pun geaca langa chiuveta din fata ei.
-Te rog sa-i dai tu asta lui Itachi pentru mine. Am uitat sa ti-o dau azi dimineata. Mersi! Ne vedem acasa.imi termin eu propozitia cu un zambet pe fata. Cand o vad dand din cap afirmativ, ies fara griji din baie, dar fara sa vreau dau peste cineva...

Elera- https://2img.net/h/i1221.photobucket.com/albums/dd476/Sakina_Anca_Yumi/Elera.jpg

Cassanya- https://2img.net/h/i1221.photobucket.com/albums/dd476/Sakina_Anca_Yumi/Cassanya.jpg

Sper intr-adevar sa va placa. O sa pun mai incolo ceva ce o sa va ajute, cred. Va pup


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Mier Iun 29, 2011 5:38 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 4:09 am

------------------------------------------Momentul de "intelegere"------------------------------------------
De cate ori aveti ceva sa ma intrebati despre fic, aici vor aparea raspunsurile. La sfarsitul continuarii. Chiar daca nu ma intrebati, eu tot o sa mai postez pe-aici cate ceva:D
Pentru a va face sa intelegeti mai bine ca v-am incurcat cred ca de tot! Acum o sa va "predau" lectia de rudenie :lol!:

Rudenie:
Sakina-verisoara-Sakura
Tayra-sora-Hinata
Elera-verisoara- Ten Ten
Konan-sora vitrega-Temari
Cassanya-sora-Ino

Itachi-frate-Sasuke
Deidara-frate-Naruto
Hidan-verisor-Shikamaru
Sasori-frate-Gaara
Pein...nimic
Neji-verisor-Hinata,Tayra
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 4:19 am

Mi-a placut !
Si sincer , nu ne-ai incurcat cu gradele de rudenie ,
Te pricepi sa explici . :lol!:
Mi-a placut capitolul , un pic cam scurt , parca . :(
Dar te revansezi tu cu un next postat cat de curand , nu ? ❤ :twisted:
Te pup ! :* Spor la scris ! :))
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 30, 2011 11:55 pm

Capitolul 17: "Iar radem de vampir si gasca lui"

Capitolul este pentru: Rozzy, Roxana, Renesmica 👅, Aila, Zummy, Voltura si toti cei carora le place ficul meu :D

Sakina:

Ma uit la varamea cum iese din baie si fix dupa o secunda aud o cazatura. Oftez adanc si nici nu vreau sa ma duc sa vad peste cine a dat desteapta. Imi continui machiajul, pana cand o vad pe Elera cum umbla prin buzunarele gecii lui Itachi. O intreb curioasa si totusi cu zambetul meu malefic, pe buze, ce face.
-Ia sa vedem ce gasim prin buzunarele marelui Itachi Uchiha! Numai o data in viata avem aceasta "mare" oportunitate asa ca sa profitam! imi raspunde aceasta cu un zambet foarte rautacios pe chip. Ii scoate brunetului portofelul din buzunar, spunand ironic "Actele la contror, beibi!" Toate incepem sa radem si asteptam "vesti" de la roscata. Pei se pare ca il cheama Itachi Uchiha! Vai Doamne fetelor! Voi stiati asta? ne intraba in gluma, uintadu-se la buletinul brunetului, in timp ce toate incepem sa radem.

Ma indrept si eu spre Elera pentru ai vedea poza vampirului din buletin. Wow! E chiar dragut, firar! imi spun in minte in timp ce-mi musc putin buza de jos. Ochii lui negri ca taciunea te faceau sa iti imaginezi ca numai tu si el sunteti singuri, intr-un abis, fara fund. Genele si ochii lui ca de fata, cu atentie si foarte frumos conceputi de Dumnezeu te faceau sa iti pui inima la cuptorul cu micro unde si sa ti-o faci fierbinte. Buzele lui nici prea mici, nici prea largi, nici prea mari se dadeau de gol. Se vedea ca au trecut pe la corpul si pe la buzele multor fete.

Nu ma speri. Am mai avut de-a face cu baieti ca el. Parul vampirului prins mereu intr-o coada, ma facea sa vreau sa trag tare de tot de firele negre ale acestuia. Zambeam pervers ca orisicand atunci cand ma uit la poza unui baiat "an-taia". Totusi nu ma impresioneaza aspectul lui atata timp cat stiu ca-i vampir. Nu ma apropii de bautori de sange! Dar nici ca m-ar atrage foarte mult acest brunet. E un baiat ca oricare altul. Nu inteleg de ce fetele sunt in limba dupa el. Elera nu se opreste doar aici cu marea ei curiozitate si desface buzunarul portofelului, unde erau pusi banii.

-Mai, mai, mai! Exact cum ma asteptam, Uchiha nu duce lipsa de bani chiar deloc.
Intr-adevar avea dreptate! Cred ca in portofelul ala avea 1000 de lei.
-Pentru ce i-ar trebui atatia bani intr-o zi obisnuita? intreba mirata Cassanya
-Ei draga, esti culmea! O dama de companie de calitate costa ceva! ii raspund eu batjocoritor, dupa care incepem iar sa radem
-Nu-l inteleg deloc pe baiatul asta. La ce-i trebuie dama de companie cand o are pe Kara in scoala? Aia se culca cu el pe gratis! adauga Konan

Kara este o bruneta foarte enervanta, care a trecut prin patul multora. Are niste aere si ifose in ea de iti vine sa dai cu ea de pamant. Se baga in seama mereu si tocmai din cauza asta mai nimeni n-o suporta, doar vreo 4 mimoze care sunt clone fara sentimente ale ei, ce o urmeaza peste tot de zici ca-i presedinte cu agenti. Ii spun Elerei sa puna inapoi portofelul, iau geaca vampirului in mana si ma indrept catre curtea scolii unde sunt sigura ca-l gasesc pe Itachi. Zis si facut! Statea pe o banca cu gasca lui si a lui Sasuke, vorbind despre cine stie ce porcari. Ma apropii cu fetele de ei si cand sunt la un metru de el, ii arunc in brate geaca din piele.

-Asta cu siguranta iti apartine! ii spun eu cu indiferenta si raceala, parca plictisita. Asa erau si "fetele mele". Se uitau cu greata si superioritate la baietii de langa Itachi si incepeau sa-si dea priviri intre ele, in care parca isi bat joc de gasca marelui Uchiha.
-O, mersi! imi raspunde codita, dupa care imi propune sa stam cu ei, pana se suna. Eu ii raspund, normal cu superioritate:
-Nah, avem lucruri mai bune de facut.
-Cum ar fi? ma intreaba ca ars Deidara
-Sa mangaiem un caine?

La auzul raspunsului meu, fetele incep sa rada. Ne plictisim aici asa ca ne luam talpasita spre clasa noastra. E 07:58. Ne asezam fiecare frumusel la locurile noastre si incepem sa ne preocupam de diferite lucruri, stiind ca incepe ora. Cassanya isi pune castile in urechi, ascultand muzica la maxim, Elera se joaca plictisita cu un elastic, Konan incepe sa deseneze pe un evantai, Tayra se joaca ca o pisica cu un ghem, in banca si eu trimit mesaje pe sub banca.

Chiar daca nu e cine stie ce, sper totusi ca v-a placut! Va pup dulce de tot!


---------------------------Moment de intelegere-----------------------------

Vreau sa nu faceti confuzie la numele verisoarei Sakurei. Haruno Sakina ce se citeste "Sachina", nu "Sacina, Sagina" sau mai stiu eu cum, cum citeau colegele mele de la scoala : )). Sper sa va ajute acest mic comentariu :D
Va pup! Pe data viitoare! :* :D
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 01, 2011 3:26 am

hei buna ⭐
ufff :pale: :pale: am ramas in urma cu 2 capitole :pale: :pale:
si in lipsa mea sa mai adaugat cate ceva nou la fic :king: :king: :king:
oricum ce e nou e bine venit :joker:
super capitolele si deabi astept next (dar peste cine a dat sakura? :?: :?: :?: ) :lol!: :lol!:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Voltura
Administrator
Administrator
Voltura


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 230
Puncte Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 29

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 01, 2011 7:51 am

La un momendat eu ciar ma incurcasem in toate personajele dar mersi de lamuriri ,acum am priceput! :albino:

Sa vedem ... hmm actiunea icului tau incepe sa se schimbe :cyclops: oare unde se va ajunge?

Next dragoste!
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 01, 2011 12:28 pm

Ola dragilor! Nu stiu ce-i cu mine, dar am avut chef sa pun next-ul mia repede! Sper sa va placa! Enjoy!!! :* 👅

Capitolul 18: Un 10 la istorie?

Sakina:

Stiti e destul de amuzant ca toata lumea sa fie in clasa si sa faca fel si fel de lucruri, profu sa vorbeasca in continuu, incercand sa ne explice cat mai clar si sa ne puna mintea la contributie cu niste intrebari false si adevarate la care trebuia sa raspundem cum credem noi si eu sa vorbesc cu vecina mea prin mesaje. E ceva de genu:
Vecina: - Buna, ce faci?
Eu: - Eh, bine. La ora de istorie. Tu?
Vecina: - Uite pe la patinuar.

Suna ciudat si in acelasi timp amuzant, dar eu chiar asta fac pentru ca e ceva firesc la mine. Incepem sa vorbim despre fel si fel de chestii, pana cand primesc un mesaj...

Sakura:

Cand speram ca sa fie o zi normala, plictisitoare cand e soare afara si nebuna prin cluburi cand e luna pe cer, ma izbesc de cineva la iesirea din baie. Puteam eu sa trec neobservata ca un Ninja pe langa colegii mei? Nu! Sigur ca nu ca doar vorbim de desteapta Sakura Haruno! In fine, sa revenim. Am facut contactul cu gresia rece, de vreo 3 secunde. Acuma imi mangai capul, unde am si reusit sa ma lovesc un pic. Aud cum persoana care a dat peste mine s-a ridicat si s-a apropiat de mine. Un brunet extraordinar de dragut cu parul lins si totusi cu tepi pe ici-colo. Ochii rosii exprimau dorinta lui de sange, insa te faceau in acelasi timp sa nu te temi de el. Exprimau si blandete intr-un anumit fel. Baiatul asta e... altfel. Nu era nimeni altcineva decat Iruya. Un adevarat gentelman. M-a ridicat cu bladete de pe jos si si-a cerut scuze de o mie de ori cred ca dupa care m-a intrebat unde mi-e ghiozdanul.

-Eu una nu am chef de scoala azi. Am venit doar sa-i aduc ceva Sakinei. Tu?
-Pei sincer sa fiu nici eu nu am chef, dar nu am avut cu cine sa chiulesc asa ca decat sa chiulesc si sa ma plimb prin oras singur, cu ochii la soare, mai bine stau la orele plictisitoare ale directoarei. terminandu-si propozitia, isi pune mana in par si incepe sa se mangeie pe crestet. Eu chicotesc un pic si-l invit cu mine la un suc sau ma rog... acu ca-i dimineata, la o cafea. El accepta bucuros si ma roaga sa-l astept in fata scolii, pana cand se duce el in clasa sa-si ia ghiozdanul si geaca.

Fac cum mi se cere si il astept frumusel si cuminte in fata curtii. O mana calda isi face aparitia pe umarul meu drept. Cand sa ma intorc, il vad pe vampir cu ghiozdanul tinut doar pe un umar si geaca fiind pe spatele lui, degetele lui tinand eticheta hainei. Cu un zambet mare alb, frumos si fermecator imi spune sa mergem pe langa parc, caci acolo stie el o cofetarie foarte draguta cu prajituri foarte bune. Eu nu prea ascultam ceea ce-mi zicea. Imaginea cu el zambind, aratandu-si caninii crescuti destul de tare, imi era intiparita in minte. Doamne era fermecator!

"Wow, wow, wow! Sakura Haruno! Nu poti sa te uiti la el! E un vampir, draga mea! Nu mai stii ce-i ala vampir? Lasa-ma te rog sa-ti reimprospatez memoria! Pei sa vedem:
bautor de sange, rece, criminal, indiferent, criminal, insensibil, criminal..." striga la mine vocea mea interioara. Ok, frate. Am priceput ideea cu criminalul, nu te mai panica! Incep sa merg cu Iraya inspre locul planuit.

Sakina:

-Ce?! strig eu in gura mare cat sa se auda in toata clasa dubla, in timp ce m-am ridicat in picioare. Toti elevii din clasa mea si a XI-a s-au uitat la mine ca la masini straine, inafara de Itachi care parca se astepta sa se intample asa ceva in clasa, din partea mea. Abia dupa doua secunde imi dau si eu seama de prostia pe care am facut-o. Las privirea de la telefon si ma uit inainte la profu meu de istorie care si el e uimit de "comportamentul" meu.

-Da domnisoara Haruno. Aveti ceva de obiectat?ma intreaba curios profesorul.
Eu inca ma gandesc repede la o scuza. Pei sa vedem: nu se poate sa mi se fi rupt apa pentru ca nu sunt insarcinata deci mai bine cauta alta....sa vedem, pei nu pot sa spun ca am aflat ceva ingrozitor despre o ruda ca dupaia m-ar intreba unde e Sakura si asa as pune-o pe ea intr-o belea...of! Firar! Si eu sunt de obicei buna la scuze!

-Deci vad ca numai domnisoara Haruno si-a dat seama ca a fost o capcana cand la ultima propozitie am spus ca nasul presedintelui Abraham Lincoln de pe muntele Rashmore are 5 metri. Bravo Haruno! Mai facut mandru! Acum iti voi pune un 10 in catalog!
Eu inca neauzind ultima fraza a profului cu zecele, spun despre marimea nasului:
-Cui ii pasa?
Aud un susotit ce imi striga numele. Era Tayra:
-Rozalio, tocmia ai primit un 10. Taci si stai joc daca nu vrei sa se transforme in 4.

Cum aud ma si asez! Nu pot sa cred. Eu habar n-aveam ce se intampla atunci cand am strigat "ce?!". Cate sanse erau ca asta sa-mi aduca un 10 la istorie? Eu tipasem din cauza mesajului. Stai! Mesajul!

Vreau sa-mi spuneti sincer ce credeti :( desi stiu ca asta nu prea are cine stie ce actiune. Va pup de tot! :* 👅
Sus In jos
Voltura
Administrator
Administrator
Voltura


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 230
Puncte Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 29

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 02, 2011 2:16 am

Ha! prima cu comm!!!!!! Minune!!!!

Deci , parerea mea... hmmm ... Are actiune! Adica Sakura intalneste un nou vampir (oameni /muritori normali nu sunt pe la liceul ala... 🐰 ) Iar Sakina a luat un 10 din greseala.... :lol!: ( se intampla si in realitate)
Oare ce ne rezerva astrele pe viitor? noi cupluri? noi vise?

Mi-a placut asa ca da-i cu nextu :D
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 02, 2011 1:51 pm

Ue nu e corect :cry: mia luato Voltura inainte cu comu, dar totusi sunt a 2 iei
Uau sincer e dragut capitol Yumi si chiar rapid si are si actiune (nu are cum sa lipseasca).
Insa se pare ca Saku se indragosteste de Iruya , sar putea ca intre ei sa fie
Si ce era in mesaj? SUSPANSUL asta...
Yumi sa sti ca deabi astept NEXT
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 02, 2011 11:57 pm

Ma bucur ca-ti place Roxa 👅
Pei nu va spun nimic despre sentimentele ei, dar nu uitati ca Iruya e vampir :P :geek:
Va pup! :*:
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 03, 2011 3:12 am

Off , se pare ca ai postat doua capitole de cand am plecat . Scuze ca nu ti`am comentat capitolul 17 , n`am avut cum . :(
Ce va mai place sa`mi spuneti " Renesmica " :))) .
Bun , sa revenim la fic :x . Pai , il ador , ador , ADOR !! :cheers:
Imi place muult cum decurge actiunea . A , si sa shtii k shtiam ca Sakina se citeste " Sachina " . Da , da . [-( ;)) .
Le ador pe verisoarele astea doua . Sunt niste zapacite . M`ai facut curioasa cu mesajul . :D
Ce nu mai tin minte este daca ai pus vreo poza cu vampirul pe care`l place Sakura :-? . Sunt tare curioasa cum arata . Eh , verific eu . Daca nu ai pus , asta e . :lol!:
Astept next`ul , care sper sa vina cat mai repede !
Cu drag ,
Renesmica . :))
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 03, 2011 8:53 am

Ola my dear Renesmica 👅
Ma gandeam sa pun o poza cu Iruya dar aseara ma bateam intre doua poze cu el, perfecte :x Stanga zicea una in care arata ca un romantic dar e cam slab pentru un baiat si dreapta zicea unu gentelman si bland dar mai putin dragut decat stanga. Iti dai seama ce noapte am avut! :x Dar pentru tine/voi o sa incerc sa ma hotarasc (greu :( )
Te pup!:* :cheers: 👅
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 03, 2011 9:45 am

Ei bine , daca doresti , imi poti arata mie cele doua poze . ;;)
Dar sa stii ca [ , cred ] il prefer pe cel chipes ! [-( :))
Sau daca , cumva va deveni personaj negativ [ cine stie ?! ] atunci sa nu fie prea frumos , ca nu vreau sa ma " atasez " de el . :)) [ scuzati cacofoniile :"> ]
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 03, 2011 2:17 pm

Capitolul 19: "Mesajul ne cheama rapid!"

Sakura:

Ma plimb prin parc impreuna cu vampirul. Arata asa de bine si e asa de dragut. Pacat ca e bautor de sange! Mare pacat! Calea pe care o luam este plina de trandafiri rosii si albi. Este asa de frumos! Nu numai privelistea, dar si parfumul imbietor te incanta! Acei trandafiri chiar m-au dus pe o alta lume de visare! Zici ca sunt Alice in Tara Minunilor! E o adevarata lume aici unde ma aflu eu. Vad copaci care falnici isi ridica crengile inspre cer, parca asteptand venirea Domnului nostru mantuitor! Iepurasii sar tup-tup de ici-colo, incat nu apuci nici macar sa-i vezi pentru ai admira sau critica, insa nu e nimic de criticat aici! Curcubeul sta mandru pe cer caci a venit vremea lui. Copiii se joaca cu mingea dand de la unu la altul in continuu. Vad cu brunetul vorbeste si vorbeste intr-una. Probabil ca el nu stie ca eu nici macar cu urechile nu mai sunt langa el, dapai cu mintea si gura pentru ai putea raspunde.

Dintr-o data toata acea lume minunata in care am pasit voioasa a disparut. De ce? Fiindca Iruya imi trage umarul inspre el pentru a ma trezi si chiar a reusit. Ii cer scuze ca nu am fost atent la spusele sale, dupa care el imi raspunde:
-Nu-i nimic. Ce crezi ca eu am fost pe Terra cand am venit prima data aici? Si eu eram complet aerian cu lumea cand am simtit mirosul trandafirilor ca-mi cuprindea corpul.

Ne continuam drumul frumusel inca vreo 5 minute in care vorbim pe saturate. Cand in sfarsit imi inchid si eu gura, o iau inainte ca nepoliticoasa. Nici macar nu observ ca Iruya nu mai era langa mine. Deodata simt ceva ca-mi cotrobaie prin par. Cand intorc capul, il vad pe vampir ce-mi aseaza un trandafir rosu ce are petalele deschise voios, in par. Il fac nebun fiindca nu are voie sa rupa trandafirii din parc si el imi raspunde ca l-a cumparat. Ce dragut din partea lui!

Cand ajungem la cofetarie, brunetul imi trage scaunul pentru a ma putea aseza mai comfortabil. Un adevarat gentelman. Nici nu zici ca face parte din Uchiha! Ii multumesc dupa care il poftesc sa se aseze fata-n fata de mine. Asa face. Stiti vorbele alea de dragoste gen: "Numai o noapte ne desparte" sau cam asa ceva? Ei bine eu pot sa spun ca "Numai o masa ne desparte". De ce? Pentru ca intr-adevar asa era. O masa alba rotunda, frumos ornata cu o vaza pe ea plina cu flori, statea intre mine si brunet. Ne comandam fiecare cate o prajitura, teposul un suc si eu o cafea. Nu am baut-o de dimineata. Eu a trebuit sa ma duc la scoala la Sakina ca sa-i dau geaca lui Itachi care chiar daca a fost dragut cu mine si mi-a dat-o to m-am enervat! Of, viata asta cruda! Chicotesc in gandul meu din cauza mea. Ati mai auzit voi asa ceva?! Pei e ceva normal la mine! In fine, sa revenim. Curioasa si plictisita in felul meu, incep sa-l intreb pe brunet diferite lucruri:

-Cum de nu semeni cu verii tai? Adica tu te porti foarte dragut cu o fata, spre deosebire de afemeiatii aia doi. spun eu dand ochii peste cap
-Pei sunt mai multe lucruri de spus:
1. Ei sunt din ramura principala a familiei, deci nu prea am stat mult cu ei.
2. Si Itachi este dragut cu fetele chair daca cu unele se joaca.

-Hai nu zau! ii raspund eu in sictir crezand ca ma ia peste picior
-Vorbesc serios. imi spune el chicotind. Stie sa fie romantic, dragut, educat...
-Pervers, nesimtit, infumurat. il continui eu. Vorbim despre aceeasi persoana pentru ca mie nu mi se pare!
La auzul cuvintelor mele el incepe sa rada si eu sa chicotesc
-Dar tu? Spune-mi ceva despre tine. ma indemna vampirul
-Pei eu spre deosebire de tine, sunt din ramura importanta a clanului.
-Ce inseamna asta?
-Adica particip la "sedinte" unde se iau deciziile foarte importante si am si eu un cuvant acolo. Asa e si vara mea, Sakina, insa aici depinde si de varsta.
Tocmai cand vroia sa ma intrebe alte chestii plictisitoare in legatura cu clanul meu, imi aud telefonul sunand. Am un mesaj! Il citesc repede si fac ochii mari cat cepele! Ma scuz in fata brunetului si-i explic ca e o urgenta si trebuie neaparat sa plec. Il rog sa achite el plata si ii voi da banii mai tarziu, dupa care o iau repede la fuga prin multimea ce se plimba pe alee. Cum se poate asa ceva? Nu s-a mai intamplat sa fie asa de urgent de mult timp!

Sakina:

Mesajul! Ridic mana frumusel, ca un ingeras si cer sa ma duc pana la baie. Dupa ca imi da voie profu, imi iau plasa mea de sport, de schimb si ma indrept spre iesirea clasei pana cand se trezeste Itachi sa-mi faca rau. Mai precis sa strige in gura mare ca de ce am nevoie eu de plasa la baie si asa l-a trezit si pe batranul profesor de a inceput si el sa ma intrebe acelasi lucru. Eu repede caut scuza si plina de nervi pe codita ii raspund:
-Esti tu femeie ca sa ma intelegi si nu stiu eu? De fapt chiar cred ca esti ca la ce papa lapte esti si la cat de mult ai in pantaloni, semeni leit cu o femeie. Mai ales ca te ajuta si parul!
Toata lumea incepe sa rada de brunet, inafara de el care se vede ca e enervat la culme. Cand ii arunca gastii sale, care apropo moare de ras, priviri ucigatoare, acestia se opresc instantaneu din distractie si incep sa fluiere uitandu-se in alta directie, numai la brunet nu. Eu ies victorioasa din clasa si ma indrept spre baie.

Ma imbrac in costumul meu alb si ies imediat din scoala. La ce se rezuma costumul meu alb? Nici sa nu va gnaditi la sacou sau chestii de genu asta, ca doar nu sunt profesoara! Pei e format dintr-o rochita mai scurtuta desi destul de decenta, insa nu foarte foarte, adica sa nu va inchipuiti ca e pana la genunchi. Nici vorba! Pentru ca frate, totusi am 20 de ani! Inca traiesc clipa! Si un halat larg, alb, pana un pic mai jos de genunchi, cu manechi lungi si largi. Imi placea mult costumul! Dar gata cu vorbaria! Sa vorbesc cu Sakura. Incerc sa dau de ea in minte si intr-un final chair reusesc:
"Ai primit mesajul? Stii?!"
"Cum sa nu! Ce crezi ca poate fii?"
"Nu stiu dar hai, grabeste-te!"
"Esti cu masina?"ma intreaba varamea in gand
"Cum sa fiu cu masina cand e sedinta de grad rosu? Nu! Alerg ca nebuna pe strada ca e prea mult trafic ca sa ma plimb cu rotile! Tu? Unde esti?"
"Eu tocmai am iesit din parcul Trandafirilor. O iau prin padure ca acolo nu ma vede nimeni plus ca oamneii astia ma cred nebuna. O fata imbracata intr-o rochie alba, cu halat alb lung la maneci si mai scurt de genunchi, totul alb, alergand pe strada. Nu crezi ca se intreaba de la ce spital am iesit?"
"Ba da!"si incep eu sa rad in timp ce fug. "Hai ne vedem!"....

----------------Moment de intelegere-----------------
Probabil va intrebati cum e Sakura imbracata daca Sakina este ca un "inger". Pei Saki mi-a luat-o inainte cu descrierea pustoaicii, dar eu o sa va mai detaliezi. Deci costumatiile sunt aproape la fel. O sa le iau pe rand

Sakina: Poarta o rochie alba, mai sus de genunchi cu vreo 10 centimetri, fara manechi. Halatul ei este mai jos de genunchi cu 18 centimetri, tot alb, cu maneci lungi si largi . In picioale poarta sandale albe cu toc de 5-6 centimetri, foarte stilate

Sakura: Are pe ea o rochie alba cu maneci scurte si ea scurta ca a Sakinei, dar nu e chair aceeasi! Modelul e diferit. Halatul este alb cu maneci lungi, largi, insa la ea, halatul este cat rochia. Are niste cizme lungi in picioare tot albe, cu toc de 7 centimetri

Amandoua rochiile sunt mulate pe corp , in asa fel incat li se vad formele destul de bine. Amandoua fiind si decoltate, insa nu prea prea. O sa aflati pe viitor de ce
Pe data viitoare! :-h

Sper ca va placut capitolul meu! Nu prea ati aflat multe si nu a fost cine stie ce, dar atata am putut eu sa fac la ora 00:30-01:00 dimineata ! Va pup! :* :cheers: 👅
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 03, 2011 3:27 pm

Prima la comm :twisted: . [ mda , in fond il postez la 2.27 dimineata .. ]
Mi`a placut capitolul , foarte amuzant si romantic . ❤
Ador replicile Sakinei . :))) I`a inchis gura lui Itachi !
Apropo de Itachi , familia Uchiha , bla bla . Poza cu Iruya unde e ?! :-w Te omor dk n`o pui ! :((
Astept next , si te rog , pune una dintre pozeee ! :P :">
Cu drag , Renesmee . :*
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 04, 2011 2:05 am

Iar a doua capitolule urmator pregatestete am sa te comentez prima
Asa acum capitolul este superrrrrrrrrr , chiar dacaa fost scris la o ora asa tarzie . Mia placut cel mai mult rochiile fetelor (imi place albul ce sa fac ) si comportamentul vampirului , (de ce nu poate fi si Sasuke asa ) se poarta asa frumos si romantic
Yumi nu am ce sa spun inafara de NEXT plsssssss :
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 06, 2011 2:58 pm

Capitolul 20: "Pacea nu e chiar ceea ce pare"

Sakura:

Alergam, alergam si parca nu mai ajungeam odata! Dar mi-a ascultat Dumnezeu si mie dorinta, in asa fel incat am ajuns in padurea de langa oras. Copacii erau de-a dreptul infricosatori! Fetele lor exprimau oboseala din cauza trecerii anilor. Crengile lor erau lasate in jos ca o stea cazatoare ce tocmai a fost trimisa de Dumnezeu, in lume, cu un scop. Tufele de spini erau si ele prezente de-asemeanea. Vedeam cum fiecare vietuitoare moare pentru a trai alta. Cum ar fi un vierme este omorat si mancat de o randunica pentru ca pasarea sa poata avea putere. La randul ei, randunica este mancata de un sarpe ce tocmai a iesit dintr-o tufa de spini. Nu prea am stat mult pentru a vedea ce i s-ar putea intampla reptilei pentru ca asa cum stitit si voi ma grabesc! Cod rosu! Asta este o nebunie! Nu s-a mai intamplat asta de 3 ani! Nu mai trag mult de timp si ma transform in forma mea de animal. Blana mea rozalie stralucea la lumina razelor soarelui. Dintii mei albi ca laptele erau "scosi" in evidenta de-asemenea. Cand sunt nervoasa asa fac. Labutele mele fine atingeau noroiul facut de ploaia de acum cateva zile. Saream peste copacii batrani ce nu au putut face fata furtunii ce a fost si au cazut la pamant "fara suflare". Aveam o viteza uimitoare pentru un om oarecare!

Am iesit din padure cu bine, bineinteles. Mi-am luat forma mea umana, alba toata, dupa care am inceput iar sa dau la o parte pe toata lumea ce-mi iesea in cale. Erau sa ma calce doua masini. Pe una am evitat-o sarind peste ea si alteia i-am facut o "zgarietura" destul de mare cu pumnul in portbagaj. Soferii ma injurau, oamenii de pe strada ma faceau nebuna si cainii latrau la mine. Hm... de parca nu suntem "de aceeasi rasa"!

Intr-un final ajung si in cartierul parintesc din Tokyo unde am copilarit eu pana am mers in New York cu familia. Nu am vandut nici un apartament de-aici. Poate va ganditit de ce este "cartierul parintesc". Pei stiu c-o sa sune destul de ciudat, insa daca vrei sa gasesti vreun Haruno, aici sigur il gasesti! Sa ma fac mai explicita: Tot clanul sta in cartierul asta. Nimeni altcineva decat noi, Haruno! Ca unii tineri striga la parintii lor sa-i lase sa se mute din cartierul asta plin cu rude ca se sufoca, cum am facut eu, asta-i altceva. Dar cel mai mult imi place cum a facut Sakina. A fugit de-acasa fara sa zica nimic nimanui! Super tare!

Oricum sa uitam de asta! Strazile cartierului sunt pustii, semn ca toata lumea este inauntru. Ma opresc si eu in fata unei cladiri inalte, destul de spatioasa, varuita in alb, cu semnul clanului, in culoarea sangelui. Intru val vartej in cladire si observ ca varamea era cu doi pasi inaintea mea. Sala mare ne asteapta asa ca ne dam putin sufletul pentru a respira cat de cat ca si noi avem nevoie de asa ceva! Deschidem usile largi si intram. Toata lumea se uita la noi, in timp ce fetele noastre exprimau uimire, raceala si un aer de superioritate. Inchidem usa silentios si ne asezam pe scaunele noastre ce erau situate un langa altul. Noroc de mine ca am cu cine barfi in timp ce babacii astia vorbesc despre nu stiu ce Razboi Mondial. Ne asezam serioase la masa si ciulim urechile:

-Acum ca ati sosit si voi, putem incepe. spune tata care este in acelasi timp si capul clanului Haruno. Motivul pentru care am dat cod rosu este ca am fost fraieriti! cand a rostit aceste cuvintele ce erau destul de grele pentru noi, tot clanul a scos un sunet de uimire si au inceput sa se uite speriati unii la altii.
-Ce vrea sa insemne asta Feiro? il intreba un intelept al clanului pe tata
-Stiti ca am facut pace cu bautorii de sange, clanul Uchiha. Din cate am aflat, ei au un spion pus sa se infiltreze in societatea noastra si sa obtina cat mai multe informatii despre noi. Pentru ce aceste informatii, nu stiu! Tot ce stiu este ca trebuie sa fim cu totii cu ochii'n patru! Nu trebuie sa dam de banuit, totusi inca este aceasta "pace" intre noi, insa nici sa nu lasam garda jos. Se poate sa fii aflat eu gresit, dar se poate sa nu. Asa ca in caz de orice, aveti grija!
-Totusi nu trebuie stricata o prietenie cu vampirii dintr-o simpla banuiala. spuse un alt intelept al clanului
-Stiu. Sakura, Sakina! strigase tata de a reusit sa ne sperie ingrozitor! Credeam ca iar o sa faca crize doar ca ma gandeam ca asta o sa fie mai ceva decat atunci cand iam pus suc in cutiile de bere, la meciul important Japonia- America
-Da! raspundem in acelasi timp la strigatul tatei
-Ati observat ceva ciudat in comportamentul celor doi vampiri pe la scoala?
-Pei Itachi nu are absolut nimic ciudat...
-Si nici Sasuke. continui eu
-Deci dupa cum am mai spus, se poate sa ma fii inselat, insa nu-i niciodata rau sa fim atenti.Nu de alta doar ca nu trebuie sa afle informatii despre noi ca nici nu stim ce vor sa faca cu ele.

Stop cadru! Nu-mi vine sa cred ce aud! Fac ochii mari cat cepele si-mi atintesc privirea in masa din fata mea. Sakina se uita la mine cu uimire dupa care ma intreaba ce s-a intamplat! Un spion?! Unul dintre vampiri? Nu se poate!...

~~~~~~~~~Flashback~~~~~~~~~~~
-Dar tu? Spune-mi ceva despre tine. ma indemna vampirul
-Pei eu spre deosebire de tine, sunt din ramura importanta a clanului.
-Ce inseamna asta?
-Adica particip la "sedinte" unde se iau deciziile foarte importante si am si eu un cuvant acolo. Asa e si vara mea, Sakina, insa aici depinde si de varsta

~~~~~~~~~End of flashback~~~~~~~

Iruya m-a tras de limba azi! Oare sa fie el spion? Nu vreau sa-i spun tatei pentru a nu se enerva. Se poate sa ma insel si asa cum a spus si unchiul meu, "nu trebuie sa stricam o realatie de prietenie cu vampirii pentru niste banuieli" si totusi...
-Sakura! Trezeste-te! N-ai voie sa dormi aici! ma striga si totusi soptit, verisoara mea.
Imi cer scuze de la tatal meu si ceilalti, o iau de mana pe varamea si iesim afara din camera imensa cu ecou. La baia cladirii ii povestesc totul cu lux de amanunte si ea ramane masca.
-Tu ai avut intalnire cu un vampir si nu mi-ai spus?! tipa ea la mine de a reusit sa-mi sparga timpanele
-Eu iti spun de un posibil spion si tu tipi la mine ca nu ti-am spus de o banala intalnire? Daca ti-as spune ca la reclama filmului de la cinema pe care l-am vazut sambata trecuta am vazut un anunt cum ca ar putea intepe un nou Razboi Mondial, tu mai intreba de ce nu te-am chemat la film?! ii tip si eu in timpane la fel de tare cum a facut-o si ea.
Saki sta pe ganduri cateva secunde si-mi raspunde intr-un final:
-Ai fost la film sambata trecuta?
Cand am auzit asta am inceput sa ma dau cu capul de gresia baii. Cum se poate?! Asta nu numai ca-i varcolac si-i al naibii de puternica chiar si pentru noi, dar mai e si dusa rau de tot! E clar! Nu-i normala!

Nu mi se pare cine stie ce capitolul asta, sincer va spun, dar totusi sper sa va placa! Va pup si multumesc de urarile cu "la multi ani!" :* :cheers:
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 06, 2011 3:50 pm

Buna :D se pare ca totusi am reusit sa ma tin de promisiune
Yumi super capitol si un lucru sunt sigura niciodata nu o sati lipseasca dintr-un fic
Suspansssssss
Sar putea oaree ca vampirul nostru cel gentelmen sa fie oare spion
Sau chiar e adevarat ca Uchiha a facut pace doar pentru informatii
Vom afla totul in capitolul urmator
Deci NEXT
PS:Inca o data la multi ani Yumi
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Ura dintre doua clanuri (+16)
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lume! Demonu Yaoi nu dispare dintre voi XD
» Doua adevaruri si o minciuna
» Doua pupeze albe
» Credeti ca se va face si o a doua serie?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme. :: Ficuri cu personaje din anime/carti.filme - Blocate.-
Mergi direct la: