☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ura dintre doua clanuri (+16)

In jos 
+3
Renesmee
Voltura
Yumi
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Sept 01, 2011 9:36 am

Wow , draga mea Yumi ! Nu stiam ca esti asa perversa ! :affraid:
Iarta`ma ca nu ti`am comentat penultimul capitol , dar eram in concediu ..
Oricum , mi`au placut ambele capitole ! :* Si multumesc pentru " dedicatie " , scumpo ! ;;) :*
Te astept cu next`ul .
Te pup ! :*:*:*
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 12:25 am

Capitolul 32 [part 2]: Suspiciunile

Suntem aici. Suntem impreuna la intrarea in club, mana de mana. Defapt mana mea e pe bratul lui. Sunt imbracata intr-o rochie alba, cu bretele, mulata, cu doua palme mai sus de genunchi. Trebuie sa recunosc cu toata modestia din lume ca imi venea perfect! Imi punea in evidenta formele. Parul imi era prins intr-o coada sus, la spate. Doua suvite mici imi mangaiau finut pielea. Erau bucuroase ca nu le-am prins in stransoarea aia insuportabila pentru ele, la fel ca si celelalte. Se pare ca gardianul clubului in cunoaste pe Sasuke foarte bine. Cum l-a vazut nu a mai fost nevoie sa stam la rand sau sa aratam biletele, pe care nu le aveam. Imediat l-a poftit generos pe "domnul Uchiha", caci asa s-a adresat, in incapere. Radeam cristalin in timp ce Sasuke avea un zambet "smecher" pe fata. In timp ce ne indreptam spre canapeaua din piele, il intrebam uitandu-ma prin jur.

-Cat de des vii pe-aici?
-Cat de des iti schimbi lenjeria?

Eu incep sa rad la intrebarea lui. Defapt la intrebarea-raspuns a lui. Deci asta este "clubul lui Sasuke" de care toata lumea stie. Cand nu stii unde e cica in primul rand aici trebuie sa-l cauti. Nici nu-l invinuiesc, pentru un barbat e foarte atractiv locul asta. Perimetrul incaperii era dreptunghic, in asa fel incat la fiecare colt se afla o fata ce dansa la bara, in lumina reflectoarelor mici, ce veneau de-aproape de pamant. Barul cu bauturi de diferite feluri, mai mult tari, era lipit de perete, aproape de un colt. Nu era in niciun caz la mijloc, ca sa incurce lumea la dans. Cred ca v-ati dat seama unde se afla ringul betivilor, adica unde se dansa. In mijlocul incaperii. Ringul era inconjurat de mese de sticla transparente si canapele din piele. De unde stateam eu puteam observa o a doua incapere, unde se afla toaleta, dar in continuare, pe hol, se vedeau cu usurinta t****le dansatoare ce-si duceau prada in dormitor. Desigur, unele platite, unele nu.

Am vorbit mult cu Sasuke. Ba despre club, ba despre vietile noastre personale. M-a intrebat mult despre clanul meu, ceea ce m-a surprins. Nu neaparat placut. Se opreste din vorbit, se scuza si spune ca se duce la baie. E chiar un tip foarte de treaba. Pai e pervers, amuzant, nu stiu cat de sincer e, dar arata foarte bine si momentan, eu zic ca ma satisface, deci e ok. Faza cu "Myu" de azi dimineata, cred ca a fost doar o "scapare". Adica n-ar trebui sa ma surprinda, doar e un fustangiu, dar cred ca poate sa-si asume responsabilitatea intr-o relatie.
In timp ce eu ma mai uitam in jur, ignorand parca muzica ce-mi facea inima sa iasa din piept, o fata, o oarecare fata, vine pe la spatele meu si sare pe canapea. Nu era beata, asa cum am crezut la inceput. Poate putin ametita. Ma speriase destul de tare. M-a salutat foarte prietenos si a afisat un zambet gingas. Era frumusica. Avea parul lung, prins in doua codite sus, blond ca spicele graului la lumina soarelui. Ochii ii erau verzi, dar un verde mai sters decat al meu. Aceasta beia fara nici o problema din berea lui Sasuke de pe masa si continua sa vorbeasca cu mine. Avea o rochie foarte scurta, fara bretele, alba cu modele galbene si mov pe ea.

-Si...esti la Sasuke, nu? ma intreaba ea strengar
-La Sasuke? Cu Sasuke poate. Da sunt cu el. ii raspund un pic incruntata.
-La, cu. Care-i diferenta? Deci, ce numar esti?

Eu complet confuza, incerc sa-mi dau seama despre ce vorbeste. Numar? Numar la ani, la inima brunetului, la bloc. Despre ce naiba vorbeste, nu stiu. Am raspuns si eu asa, ca din aer, ca sunt numarul unu. Ce era sa zica si modesta de mine?

-Pacat. Atunci mai am de asteptat. Eu sunt numarul 5.

Si spunand asta imi arata mana ei pe care scris cifra ce tocmai a rostit-o. Pe langa 5 erau multe multe inimioare. Scrisul ala imi parea cunoscut. Nu stiu de unde dar imi parea cunoscut chiar daca era venit doar de la o cifra oarecare. Am intrebat-o frumos despre ce vorbeste si aceasta mi-a raspuns in acelasi mod, un lucru pe care mai bine nu mi-l zicea. Mai bine imi dadea cu ceva in cap decat sa-mi spuna asta.

-Pei sunt numarul 5 la Sasuke. Nu stii? ma intreaba asteptandu-mi raspunsul. Am dat din cap in semn negativ, facand-o sa continue. Pai Sasuke are foarte multe fete ce vor sa se culce cu el. In fiecare seara cand vine aici, o groaza sar la gatul lui, il saruta, in ling pe gat si din-astea. Asa ca el a decis sa le dea numere la fiecare si sa le ia la rand in camerele private. Alaltaseara a ramas la 3, asa ca mi-am asteptat runda aseara, dar el n-a mai venit din nu stiu ce motiv, asa ca in seara asta nu-l mai las!

Terminandu-si propozitia incepe iar sa bea din berea vampirului, de pe masa. Eram devastata. Si eu care credeam ca e in stare de o relatie. Eu ca o proasta chiar am pus suflet in tot! Imi venea sa ma dau cu capul de toti peretii. Daca el crede ca eu sunt ca celelalte, atunci se inseala. Papusel, eu nu impart ce am cu ceilalti! Nu vreau sa plang si nu am de ce sa plang. Pentru ce? Pentru un nesuferit? Acum ca stiu totul, nu mai dau doua parale pe el! O sa gasesc altul mai bun, nu-i bai, dar ma enerveaza ca m-a mintit! Si eu nu suport minciuna! Eu am pus suflet! Eu chiar am tinut la el! Proasta alegere... Imi iau geanta si-i spun acelei c***e, caci daca inainte o credeam draguta, acum ca stiu ce face nu mai am nici un respect pentru ea, ca eu plec. Ma indrept cu pasi repezi spre iesirea din club, dar daca ma gandesc mai bine, chiar vreau sa-mi innec un pic amarul in bautura asa ca ma pun pe un scaunelul rotund ce era asezat la bar si rog chelnerul sa-mi aduca un pahar cu whisky.

Rochia Sakurei: http://www.hainedamaonline.ro/rochii/1059.jpg
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 1:18 am

Iei Next-ul 🐰
Surioara ,ai un fic exceptional ❤
Numi vine sa cred ca Sasuke poate fi chiar asa de fustangiu , dar il schimba Saku Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 3630314092
Debi astept sa vad ce zice Sasuke cand afla ca Saku stie acum de c**e lui :twisted: .
Deci plizz surioara Next Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 3681966919 .
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
ღ๔ιzzιღ
Membru Forum
Membru Forum
ღ๔ιzzιღ


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 25
Puncte Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 28

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 1:21 am

Hey , ti-am citit ficul si vreau sa iti spun ceva . Este exraordinar , faorte frumos , superb etc . Spor la scris si sa aduci next-ul mai repede. adorabbel
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Sept 06, 2011 6:52 am

Dulcea noastra Yumi , ai adus next`ul !
Hmm , ma uimeste Sasuke asta . o.O L`ai descris tu fustangiu , etc prin fic .. dar nu credeam ca e asa de rau . :O
Cine stie , poate ca acum e cu Sakura [ sau era ?! Saku spune ca vrea sa`l paraseasca .. ] si i`a venit mintea la cap .

Te astept cu next`ul , scumpaa ! :* :bye!:
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 10, 2011 12:48 pm

Capitolul 33

Vad cum gheata parca sare in paharul meu, dupa care lichidul caramiziu ajunge langa ea. Era o culoare extraordinara. Nici macar nu am asteptat sa se topeasca gheata. Imediat am dat acel nenorocit de lichid pe gat. Simteam cum mici picaturi inca se scurg in gat, ceea ce mi-l facea sa arda. In ciuda faptului ca muzica suna la maxim, am putut auzi cum o persoana s-a asezat langa mine si a inceput sa ceara mai multe pahare cu bautura. Nu m-am uitat la ea, caci aveam privirea atintita spre pamant. Nu-mi pasa acum de nimeni. Ma gandeam doar la ce o sa fac eu maine si cum o sa-i spun nesimtitului ala de vampir, cat de cretin e. Se pare ca indiferenta pe care i-o purtam acelei persoane de langa mine, nu era reciproca caci am auzit-o intrebandu-ma daca am probleme in dragoste. In timp ce mai ceream un pahar de whisky, i-am raspuns un "da" sec.

-Cu Uchiha, nu? continua persoana de langa mine

Inafara faptului ca m-a impresionat deoarece stia care era problema, mi se parea vocea extrem de cunoscuta, asa ca repede mi-am intors capul 90 de grade si am vazut-o. Parul ei roz, desfacut, lasat pe spate, ajungandu-i pana la fund, stralucea in lumina produsa de globul mare, stralucitor, de pe tavan. Corpul ei puternic si totusi firav era "invelit" de o rochie violet, exact cum ii place ei. Rochia era foarte scurta, cu maneci lungi si totusi taiate de la umar in jos. O curea neagra ii imbratisa talia. Un fel de iegari negri, foarte mulati, ii imbracau o parte ale picioarelor ei lungi. Pantofii cu toc de 12 nu au ezitat sa-mi atraga privirea. Toata costumatia ii evidentia picioarele ei superbe de fotomodel. Era veriosoara mea draga, Sakina. Cea care m-a crescut, care m-a invatat ca nici un baiat nu merita macar o lacrima de-a mea, cea care mi-a fost alaturi si cea care a fost un model pentru mine, de cand m-am nascut si pana in prezent. Acea verisoara care niciodata nu ma lasa sa sufar si nu ma lasa la greu. Cea mai iubita persoana, care s-a transformat mult prea brusc si care ma face sa sufar in continuu, incet si tare. Era in fata mea! Sakina! Aveam atatea intrebari sa-i pun! Ce s-a intamplat? De ce nu mai vorbeste cu mine? De ce e cu Mike? Cum de se poarta asa? Si multe altele... eram foarte curioasa de raspunsurile pe care le asteptam, dar n-am putut s-o intreb nimic. Deschideam gura dar nu-mi ieseau cuvintele. Probabil de frica sa n-o supar sau de teama de ce-o sa raspunda. Nu stiu. Tot ce stiu e ca e aici, langa mine, intrebandu-ma de "baiul" meu. Nu se uita la mine si nu stiu de ce. Ca de obicei un machiaj negru, strident ii acopereau frumosii ochi ca algele marii. Inca simteam raceala intre noi doua, dar langa ea si multa caldura. Nu stiu cum as putea exprima in cuvinte. Tot ceea ce stiu este ca vroiam ca acele momente sa nu se sfarseasca, dar totul are un inceput si un sfarsit. Mi-am coborat privirea in jos, dupa care am atintit-o pe paharul ce tocmai mi l-a adus barman-ul. Am soptit un "da" incet si totusi puternic. Raspunsul de la ea a fost unul total diferit de cel pe care credeam c-o sa-l aud.

-O sa fie bine! O sa vezi! si spunand asta si-a intorc capul spre mine.

Ochii ei exprimau oboseala, tristete si blandete fata de mine. Imi venea sa plang cand o vedeam in ce stare e. Se putea observa cum incerca sa schiteze un zambet, dar nu reusea. Tocmai atunci i-au venit si ei bauturile, le-a luat repede si s-a indreptat spre o masa indepartata, din club. Cu greu am reusit sa-l vad pe Mike ce ii lua paharele pline cu alcool, din mana, Sakinei. Nenorocitul! Daca ar stii ca langa el se afla un varcolac, o fiinta supranaturala, ar face pe el de frica. O sa vada el. Sunt sigura. Fara sa vreau o lacrima mi se prelinge pe obrazul alb si fin. Plang? N-am mai plans de 6 ani, de cand am aflat ca baiatul pe care-l placeam intr-a 6-a, nu are aceleasi sentimente pentru mine. Decid sa las paharul cu lichidul mortal pentru unii si inofensiv pentru mine, pe masa. Platesc, imi iau geanta si dusa am fost din bar.

Ma plimbam pe strada goala si slab luminata. Ma gandeam la diferite lucruri. Ba la Sakina, ba la cretinul de Sasuke, ba la mine. Nici nu stiam carui gand sa-i dau mai multa atentie. Tocurile mele se auzeau zgomotos. Adia usor vantul, insa mie imi era frig asa ca mi-am incolacit mainile pe langa corp. Privirea mea era atintita in pamant. Totul a fost bine pana cand un nenorocit m-a tras intr-o infundatura. Prima data nu l-am vazut prea bine, dar dupaia i-am putut zari chipul. Avea ochii caprui, intunecati si parul rosu ca flacara Iadului. Incepuse sa ma sarute violent peste tot. Ba pe gat, ba pe obraz, ba pe sani. Rochia mea dragalasa acum era rupta la spate caci vagabontul a vrut s-o rupa pentru a ma viola. Nu eram intr-o stare prea buna, deci si-a ales prost persoana in seara asta. Imi era putin rau, ma durea un pic capul si eram si suparata din cauza motivelor enumerate mai sus. M-am zbatut putin la inceput, dupa care, vazand ca nu vrea sa-mi dea drumul, nu m-am mai putut abtine. M-am transformat in ceva ce nu vroiam sa ma transform prea curand. Varclacul din mine a vrut sa iasa, asa ca n-am avut ce face. Blana mea roz stralucea intr-o parte din cauza luminii felinarului si in cealalta parte nu se vedea din cauza intunericului din umbra. Ochii mei verzi erau atintiti spre baiatul ce acum doua secunde se credea interesant ca are ceva in pantaloni. Dintii mei albi, ca spuma laptelui erau scosi la iveala, ei reclectandu-se in intunericul abisar.

Baiatul asta si-a gasit moartea in seara asta. Eram foarte nervoasa si. Mi-am ridicat laba, mi-am scos la iveala ghearele ascutite si cu doua-trei miscari, roscatul ce implora indurare, cade mort la pamant. Nu am mai aomorat un om de 3-4 ani. Nu-mi placea sa fac asta. Sa-i vad cum se zbat intre viata si moarte si sa ma simt bine ca am mai scapat de un vierme. Detestam asta! Dar n-am avut ce face. Regulile spun ca un om nu are voie sa-ti vada infatisarea de varcolac, decat daca il omori dupaia. Ma rog, sunt cateva exceptii. De exemplu Tayra si Hinata. Sakina i-a santajat pe cei din clan pentru a le lasa pe cele doua Hyuga in viata. E buna la asa ceva! Am revenit la forma mea umana. Rochia mea alba, stralucitoare, acum era patata de sange si era sfasiata, in mare parte. Am iesit din umbra produsa de blocuri si mi-am reluat drumul spre casa, de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Regret ca l-am omorat pe aceal baiat, dar am fost nervoasa si din greseala m-am transformat. El vazandu-ma, nu mai avea nici o sansa la viata. Dupa cum am mai spus, nu au voie sa ne stie sau sa ne vada.

Intr-un sfarsit ajung si eu acasa. Ma degbrac repede, imi pun rochia la gunoi caci nu mai era buna de nimic si ma pun direct in pat. Merit un somn lung si linistit!

Sper din tot sufletul ca va palcut! Am pus multe sentimente in acest capitol Va pup!

Rochia Sakinei! (care mi se pare foarte tare! 8-> ): http://www.fashion4u.ro/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/0/0000gg1_violett_1_jpg__17_1_.jpg
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 10, 2011 3:02 pm

Mi`a placut mult noul capitol . :* Ma bucura ca Sakura a vorbit cu Sakina , chiar daca a durat foarte putin ..
Te astept cu urmatorul capitol, scumpa !
Te`am pupat ! :* bye
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeMar Sept 13, 2011 9:30 am

Surioara , new capitolol , IEI Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 3700665182
Este foarte frumos capitolul pentru ca asa cum a zis Rene ,Sakura a vorbit cu Sakina, iar rochia e chiar tare 🐰
Deabi astept sa vad ce se va intampla intre Sakina si Itachi Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 470576756

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 3561093922
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Ayumi
Membru Forum
Membru Forum
Ayumi


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Scorpion
Mesaje Mesaje : 24
Puncte Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 28

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeMier Sept 28, 2011 12:41 pm

WoW
Pai dupa o mie de ani mi-am facut si eu cont aici si iti pot lasa comm:))
E tarziu si mie somn si probabil va fi cel mai sec comm din viata ta, dar merge=))
Titlul e sugestiv, cat de cat atragator:>
Dialogul din toate capitolele a fost bun:-bd, chiar mi-a placut.
Actiunea a inceput sa devina fugitiva cand Sasuke si Sakura au facut-o :))
La capitolul descriere nu cred ca ai probleme, te descurci destul de mine. Mie imi place:X
Astept urmatorul capitol:bye:
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 12:01 pm

OLA FETELE! hi Am adus next-ul asteptat hei Sper sa va placa! Enjoy! bye

Capitolul 34: Transformari bruste

Sakina:

A trecut o saptamana de cand am vorbit cu Sakura la club. La scoala pastram aceeasi distanta. Ma bucur ca si-a dat seama ca e mai bine asa. E fata desteapta. Nici nu se pune problema! Stau pe scaunul din bucatarie, "gustand" cu lacomie din tigara asta nenorocita. Asta-i cancer pur, dar cu-i ii mai pasa acum? Nu obisnuiam sa fumez altadata, dar eu nu obisnuiam sa fac multe lucruri pe cand nu eram cu Mike. Idiotul ala a mia pus chestii pe lista. Vroiam odata sa-l las sa spuna la toata lumea ca m-a violat ca nu imi mai pasa dupa atatea lovituri pe care le-am primit de la el. Vazand asta, a inceput sa ma ameninte ca va spune minciuni despre Sakura. Baiatul asta stie ca pustoaica e punctul meu sensibil. Cam singurul meu punct sensibil si asa profita de el. Stone e plecat de 2 zile in America cu gasca si familia lui. In sfarsit am si eu parte de liniste. M-a saturasem de atatea violuri, lovituri, droguri, alcool si toate prostiile la care m-a expus nenorocitul ala de om.

Fumul se indeparteaza usor, usor de mine, vrand sa iasa din incaperea asta blestemata de cand locuieste aici Mike. Ce-as vrea sa fiu si eu ca fumul. Sa ma las purtata in bataia vantului, cu demnitate, sa ies din "tigara" si sa fiu libera. Din pacate libertatea nu-i pentru toti. Stau privind parca beata la tigara ce se termina foarte repede, ca si viata unui om. Urechile mele imi sunt inundate de melodia cuvintelor de la radio. Acum e o melodie destul de interesanta, "Sophie". Se potriveste un pic cu mine. Ce pot sa spun.

"E sofisticata ma
Tu nu vezi cum se-mbraca ma?
Nu ai bani zice "Lasa-ma! "
Tipa asta-i o paguba nu e de tine
Ca-i sofisticata ma, prea sofisticata ma
Sofisticata ma"

Sunt niste versuri care-mi amintesc de adolescenta. E exact ce eram eu la 15-16 ani. Zambesc isteric cand aud versurile alea:

"Cu siguranta!
Stie mult prea multe pt varsta ei
Uite cum te tine dupa fusta ei
Bre, te-a facut din vorbe, doua
O sa-ti aduc mancare la spitalu' 9
Nu! Te joci cu focu; nu-i de tine
Nu stiu cum n-ai vazut
Are ceva-n privire
N-ar fi trebuit sa uiti un lucru
O fi bine imbracata da'i goala pe dinauntru
Are inima de piatra, e fata desteapta
Tu esti prostu care inca o asteapta"

"Si n-are ganduri prea mari cu viata ei
De obicei umbla multi dupa fundu' ei, si
Trec nopti, una dupa una, tot nu vrea
Sa se bage pentru ca n-am lozu'
Suficient cat sa-i mentina bronzu'
Trec nopti, una dupa una, tot nu vrea
N-am bani sa fiu ala care-i place
N-am bani sa ii dau sa se imbrace
Bani sa fiu ala care-o plimba
Bani sa fiu ala care-o schimba
Si n-o pot atinge, n-o pot convinge macar un minut sa stea
Ca nu e cum crede ea"

Ma jucam cu fiecare tantalau care chiar credea ca ma uit la el. Nu e vina mea ca erau fraieri. Imi bateam un pic joc de ei. Nu stateam in relatie mai mult de 2 saptamani, maxim! Oricum aia era joaca de adolescent. M-am lasat de asta. Melodia draguta de la radio este intrerupta de o melodie ce-ti spargea timpanele. Rock, caci eu ascult hip hop/rap si rock. Se auzea tare si zgomotos telefonul meu.

Until the day I die
I'll spill my heart for you, for you
Until the day I die
I'll spill my heart for you

Era foarte draguta melodia. Fumul tigarii nu tinea cont ca nu mai eram atenta la el. Tot pleca, placa de langa mine. Imi despart spatele de spatarul scaunului si ma uit sa vad cine a sunat. Sakura?! Poftim? Ce s-o fi intamplat de ma suna? Stie doar ca nu vorbesc cu nimeni. Trebuie sa fie grav sau nu. Cine stie? Nu risc asa ca nu raspund. Las casuta postala sa vorbeasca: "Buna! Sunt Sakina! Momentan sunt ocupata, dar poti sa-mi lasi un mesaj daca e important!" Ce-mi place vocea mea! Cu toata modestia din lume. Incep usor sa chicotesc dupa care mai "inghit" o gura din tigara aia blestemata. Ma intreb ce-o mia vrea pustoaica asta ca doar am rupt fiecare fir de relatie, cu toata lumea. Ba chiar si la intalnirile clanurilor, nu ma mai duc decat la cele cu cod important. Vreo 3 din 23. Cam la atatea sedinte m-am dus. Aud vocea Sakurei blanda, rasund la telefon. Foarte speriata dupa parerea mea:

"Sakina, vino repede la Uchiha acasa! La casa parinteasca. E o problema cu Itachi! Grabeste-te si pentru prima data in ultima luna, gandeste-te si la noi, nu doar la tine si noua ta lume cu Stone!"

Ce mi-a spus?! Cat tupeu! Se vede ca eu am crescut-o! Imi place mult de ea! E asa de desteapta! Ce s-o fi intamplat cu Uchiha de ma cheama pe mine? N-are parinti? Ce-s eu? Dadaca de copil de 23 de ani? Pe bune? Trag ultimul fum si arunc tigara in gunoi. Imi iau geanta alba, lucioasa si plec din casa. Noroc ca Mike e plecat ca altfel nici macar nu ma mai puteam gandi "sa merg, sa nu merg". Ar fi fost deja un "nu" tare si clar. Ma pun frumusel in masina, desigur dupa ce incui poarta de la casa si pornesc spre resedinta Uchiha. Conduc calm si totusi un pic incruntata, repede si totusi cu grija. Cand ajung in dreptul unei vile uriase, de un albastru in diferite noante, ori inchis ori deschis. Apas repede pe frana, de reusesc sa fac un desen mare si frumos pe straga capitalei. Inchid radioul si ies din masina, trantind usa dupa mine. Intru in curte parca cu teama. Ce s-o fi intamplat? Vad ca in fata vilei este masina lui Sasuke, pustoaicii si familiei Uchiha. Nici urma de Itachi. Intersant... Deschid usa vilei cu teama si curiozitate.

Tocul meu se auzea zgomotos pe gresia rece ce se afla pe holul casei. Era foarte frumos mobilata vila. Era modern decorata. Imi placea. Nu m-am descaltat. Am zis ca nu are rost, ca doar nu o sa stau mult. Cel putin asa sper. Se auzeau suspinde, planset si voci din camera urmatoare. Ma indreptam spre acele voci ce-mi pareau foarte cunoscute din cauza vocei calde a pustoaicii. Cand sa intru in living, o vad pe Sakura, cu mama ei si cu mama mea stand pe langa Mikoto, saraca, ce plangea. Incercau sa o linisteasca. Sasuke vorbea cu tatal lui, cu tatal Sakurei si cu iubitul meu tata, nenorocitul.

Cate batai am mancat eu de la el din cauza baietilor. Nu faceam nimic si tot eram batuta. La 13 ani daca unu se uita la mine, parintii mei incepeau sa zica ca eu il plac si ca ies cu el si de asta nu iau note de 10, caci cateodata mai luam si 9. Niste nenorociti. Cand ma gandesc ca ei sunt parinti. Nu merita! Dar nu vreau sa dezgrop mortii asa ca lasam trecutul sa arda. Pastrez distanta dintre mine si ceilalti. Toti se uitau la mine ca la masini straine. Eram incruntata si plictisita, ca de obicei, in ultima luna. Tocul meu se pare ca mi-a anuntat venirea. O vad pe mama cum imi sopteste numele. Era uimita de machiajul si imbracamintea mea. Unghii lungi, negre, machiaj strident negru, ca de obicei, blugi mulati albastrii, cizme cu toc de 12, negre, lungi si un maieu de un rosu aprins. Mi se putea vedea sutienul negru de sub el. Dragut. Dragi parinti, m-ati batut. amenintat. spionat si pedepsit. Pentru ce? Ca sa ma feriti sa devin ceea ce deja sunt. O fata care se joaca cu toti. Sweet.

Capitol necorectat! Sper totusi sa va placa!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri (+16)   Ura dintre doua clanuri (+16) - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Ura dintre doua clanuri (+16)
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Lume! Demonu Yaoi nu dispare dintre voi XD
» Doua adevaruri si o minciuna
» Doua pupeze albe
» Credeti ca se va face si o a doua serie?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: :: Fan Zone :: :: ::Fiction:: :: Fan Fiction :: Ficuri cu personaje din anime/carti/filme. :: Ficuri cu personaje din anime/carti.filme - Blocate.-
Mergi direct la: